Наверх
Меню
Меню
Событие
24/04
Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку Іштвана Молнара In Memoria
афіша.jpg
афіша.jpg

Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку Іштвана Молнара In Memoria

Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку   Іштвана Молнара In Memoria

З 24 квітня по 9 травня в культурній лабораторії «Едукаторіум» триватиме виставка робіт одного з яскравих і самобутніх західноукраїнських митців покоління перебудови — Іштвана Молнара.

В історії вітчизняної культури другої половини ХХ ст. особливе місце посідає альтернативне мистецтво закарпатських художників, які нерідко апелювали у своїй творчості до європейського модернізму. Одним із адептів західного експресіонізму був Іштван Молнар — помітна фігура в ужгородському неформальному культурному середовищі 1980-х — початку 1990-х рр., організатор альтернативної художньої групи «Ліве око», засновник рок-гурту «St. Pauli Guys». Своєю сміливістю та експресивністю його роботи перегукуються із творами Егона Шиле. Містичним чином і долі австрійського й закарпатського митців виявилися схожими.

«Близько семи років активної творчості — короткий, але надзвичайно потужний період, в якому здійснилося все... Цей час — це „геніальність молодості”, коли все вдається відразу і постійно, коли молода енергія не знає меж і обмежень. Коли відкриваєш мистецтво світу і знаходиш там споріднені душі, рівняєшся на світ і ведеш з ним рівноцінний художній діалог і маєш свій часом категоричний погляд на речі» ­зазначив мистецтвознавець Михайло Сирохман.

Виставка «In Memoriam», присвячена пам’яті Іштвана Молнара, вперше знайомить київського глядача з творчістю ужгородського «неформала», який за своє коротке життя встиг залишити помітний слід в історії сучасного мистецтва Закарпаття. Його творчість постає надзвичайно цікавим явищем у контексті свого часу.

ІШТВАН МОЛНАР (1968–1993)

Народився в Мукачеві. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва (1982–1987). Педагог з фаху — В. Петрицький. З 1986 р. брав участь в обласних, республіканських і міжнародних виставках. 1989 року вступив до Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва.

 

Виставка триватиме з 6 до 20 лютого  2018 року.

Відкриття виставки відбудеться 6 лютого о 18:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, культурна лабораторія EDUCATORIUM.

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **