Наверх
Меню
Меню
Новость
23/04
Учасниця «Срібного мольберта» Анастасія Шевчук стала співавтором проекту на дві країни «За рамками»
49.jpg
49.jpg

Учасниця «Срібного мольберта» Анастасія Шевчук стала співавтором проекту на дві країни «За рамками»

Учасниця «Срібного мольберта» Анастасія Шевчук стала співавтором проекту на дві країни «За рамками»

Утілити мистецький проект та організувати виставку в Польщі, а відтак в Україні вирішили студентки Опольського університету (Польща) Ольга Коваль та Анастасія Шевчук. 14 квітня 2018 року у львівській галереї «Зефірина» відкрилася експозиція проекту «За рамками» (Poza ramą).

Спільний проект між відділом мистецтв Університету Опольського (м. Ополе, Польща) та кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету (м. Львів, Україна) взялися втілити дві студентки – учасниця «Срібного мольберта» Анастасія Шевчук та Ольга Коваль. Дівчата здобули ступінь бакалавра в Україні та поїхали підвищувати свої навики до Польщі.

«Так і народився задум, – каже Настя. – Різниця між сприйняттям студентами мистецтва та й взагалі поглядами на життя добряче відрізняється. Щойно ми переїхали до Польщі, довелося пристосовуватися, звикати. Цим проектом, який є своєрідним доповненням до дипломної роботи, ми вирішили показати різницю в сприйнятті мистецтва тут і там».

До участі у виставці «За рамками» долучилися 30 молодих митців із Польщі та України, які представили в межах проекту власні роботи – хтось серію, диптих чи триптих, а хтось одну. «Ми навмисно не ставили рамок для учасників – вони могли творити так, як вважали за потрібне», – пояснює Анастасія. Свобода думки й політ фантазії відобразилися і в техніках, в яких працювали студенти: тут є шовкодрук, живопис, різна графіка (комп’ютерна, офорт, ручка тощо), анімація та інше. Кожна робота – це інше бачення, підхід, метод і техніка, що дадуть змогу глядачу вийти за межі звичного – опинитися за рамками.

«Під час «Срібного мольберта» я познайомилася із молоддю звідусіль, мала нагоду порівнювати вплив різних художніх шкіл. Це надихало створювати щось нове. А зараз, коли бачу успіхи інших учасників, – це не може не радувати. Це класно! Проект «За рамками» теж дає можливість порівняти роботи представників різних шкіл – хочеться, щоб було більше нагод для такого обміну досвідом!»

Перша виставка «За рамками» відбулася в Опольській філармонії ім. Йозефа Ельснера 2 березня цього року й отримала чимало схвальних відгуків. А вже 14 квітня виставку презентували українському глядачу.

Текст: Ксенія Шокіна

Фото надані Анастасією Шевчук

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

комментарии
ТОП Новость
25/07

19-21 жовтня у Львові відбудеться Бієнале Довіри. Це захід, покликаний актуалізувати важливість довіри у суспільстві. В рамках Бієнале відбудеться конкурс плакатів на тему довіри. Призовий фонд конкурсу ...

17/07

Персональна виставка Андрія Фіголя. Живопис. Пейзаж з приватної колекції 12 липня – 1 серпня 2018 року 12 липня у арт-просторі Lera Litvinova Gallery відбулось відкриття персональної виставки ...

Календарь
21/07

 21 липня арт-галерея «Мануфактура» запрошує зануритись у світ чарівництва, любові, дитинства та вічного тепла на відкритті виставки молодої художниці Олі Яценко «Розмови з літом». Картини ...

21/07

21 июля в 20:00 D’Arts Dance Project приглашает всех в Caribbean Club провести вместе с ними вечер памяти их основателя, творческого вдохновителя, режиссёра  - неповторимого Николая Бойченко. В ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **