Наверх
Меню
Меню
Событие
08/05
Виставковий центр мистецтв «Zavalnyi Art Center» презентує виставку живопису та графіки Олександри Федорук
31466676_589032524786877_7750990744512364544_n.jpg
31466676_589032524786877_7750990744512364544_n.jpg

Виставковий центр мистецтв «Zavalnyi Art Center» презентує виставку живопису та графіки Олександри Федорук

У виставковому центрі мистецтв «Zavalnyi Art Center» 8 травня відбудеться відкриття виставки живопису та графіки Олександри Федорук. На виставці демонструються твори, що увійшли до двох серій – «Тіні предків» та "Фемнезія". Обидві серії створювалися протягом останніх двох років і мають певні змістовні та сюжетні перетини, хоча і втілені різною художньою мовою. Під час роботи над серіями Олександра шукала образи та сюжети, а також розробляла шляхи їх втілення за допомогою експериментів з матеріалами. Акріл, олійні фарби, акварель, гуаш, а також різні види темпери, анілінові фарби, туш, олівець, полотно та папір – ці матеріали дають можливість відобразити різноманітність творив, тонкі переходи тону та кольору.

Серія «Тіні предків» - графічні твори, створенні на папері за допомогою поєднання класичного малюнку олівцем та авторської поліхромної техніки. Ця серія – це погляд з минулого у теперішнє. Площина паперу наповнена жіночим образами. Їх очі пильно дивляться на нас крізь призму часу, ніби намагаючись передати своїм нащадкам мудрість поколінь, налагодити зв’язок з сучасним світом, що майже втратив контакт з природним середовищем. Універсальна орнаментика, що оточує персонажів. відсилає нас до прадавнього джерела, яке може дозволити осягнути зміст існування людини, допомогти у пошуках відповідей на запитання «хто ми», «звідки ми прийшли» та «куди ми йдемо». Це погляд з прадавніх хащів назовні, на сучасну урбаністичну реальність. На створення серії «Тіней предків» художницю надихнуло споглядання рідного краю, майстерністю та відданістю своїй праці його людей. Зацікавленість авторки до традиційних ремесел також вплинула на формування образів серії.

Для створення графічних творів серії з такою багатошаровою тематикою авторка розробила свою особливу техніку, яка ж найповніше висловила ідею серії. Художниця експериментувала з матеріалами: олія, акрил, акварель, грифель, золото та срібло на папері або картоні. Специфіка техніки полягає у тому, що після створення першого слою або підмальовку художниця залишає твір на деякий час. Поступове просихання дає можливість отримати результат, який неможливо передбачити. Таким чином творчий процес приносить кожного разу нові відкриття, дозволяє комбінації фарб сформувати унікальне тло. Досвід реставрування творів мистецтва допомогає урізноманітнити спеціальні техніки, дозволяє художниці прискіпливо досягати бажаного результату.

Серія «Фемнезія» є втіленням дослідження проявів внутрішнього світу, який людина ховає під яскравою зовнішньою оболонкою. Також, у порівнянні та за аналогією до графічних «Тіней…», живописні сюжети «Фемнезії» - це погляд із зовнішнього середовища до внутрішнього, прихованого світу. Це дослідження стану споглядання та відсторонення, намагання проаналізувати неявні зв’язки, що поєднують особистість і те, що її оточує, впливає на неї. Серія втілює особисті рефлексії авторки на сучасний, іноді занадто швидкий світ, який одночасно є крихким та дивовижним. Образи, що увійшли до живописної серії, розкриваються авторкою шляхом співставлення абстрактних та реалістичних форм у поєднанні з яскравою колористикою, площинністю та об’ємністю деталей. Термін «Фемнезія» створює асоціації зі станом забуття, амнезії, певної пасивності та споглядання.

Олександра Федорук – графік, живописець, реставратор, іконописець та мономенталист. Художниця народилася у Києві у 1989 році. У 2014 р. закінчила курс Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «реставратор живопису». З 2017року працює реставратором у Національному художньому музею України.
.

комментарии
Календарь
28/06

Персональна виставка художниці ZINAIDA "Рушникові полотна" 28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **