Наверх
Меню
Меню
Событие
10/05
"Слов'янський колайдер" ОКСАНИ ЧЕПЕЛИК в проекті "На межі" в Я-Галереї
1a.jpeg
1a.jpeg

"Слов'янський колайдер" ОКСАНИ ЧЕПЕЛИК в проекті "На межі" в Я-Галереї

10.05.2018  "Слов'янський колайдер" ОКСАНИ ЧЕПЕЛИК в проекті "На межі" в Я-Галереї. 

 

“Слов’янський колайдер” 

Аудіо-візуальний твір

Автор - Оксана Чепелик

Музика – Максим Шалигін

 

Проект “Слов’янський колайдер” досліджує часо-просторовий аспект поняття межа. Межею став 2014 не тільки для Слов’янська, а і для всього людства. Проект відновлює і проявляє причинно-наслідкововий зв’язок в епоху пост-правди. “Слов’янський колайдер” стосуєтся події в урбаністичних просторах та їх транформацій 2014 року з фокусом на Соборній площі. Проект також працює з іконографічним для Слов’янська зображенням 2-х тереконів, під славнозвісною горою Карачун, на якій була повалена телевізійна вишка, а 2016 знов відбудована. Він відштовхується від авторського довготермінового проекту "Колайдер", в якому через Ідеї Зіткнень схрещується наука фізика та її пошуки, направлені на осягнення всесвіту, з цивілізаційними катаклізмами, які переживає світ, досліджуючи канонічні місця політичної історії XX-ХХІ століть. Проект “Слов’янський колайдер” працює з такими поняттями як часопростір, наука та громадський простір. Він досліджує історичні події у Слов’янську, вплітаючи їх в мозаїчну панорамну відео-проекцію. 

Колайдер досліджує зіткненя квантових часток, аби виробляти дивну речовину, антиречовину, бозон Гіґґса (частку Бога). Арт колайдер за планетних умов досліджує людські частки під час зіткнень та енергію, що при цьому видобувається. Ці колізії вимагають нашого залучення як інтерпретаторів часу і у проекті “Слов’янський колайдер” це втілюється у відео-інсталяції. Час - одне з основних понять фізики і філософії, умовна порівняльна міра руху матерії, а також одна з координат часо-простору, - в проекті відображений у відео-панорамі, що складається з 24-60 відео-фрагментів, яка обертаючись з прискоренням в арт колайдері, активує механізм аудіо-візуальних стрибків, де певні фрагменти поступово заміщаються архівним відео з наступними “трансмутаціями” (термін Марі Кюрі). База відео даних як джерело дослідження конфліктів. Відео-інсталяція надає можливість дослідити оригінальний полілог інтерпретацій часопростору в межах сучасного дискурсу щодо дрейфу відео даних. 

Проект може занурити у світ та його деталі через панорамний досвід. Він розкриває таку схильність до загальмованості і впадання в сплячку, що допомагає не чути скреготу щелеп історії, яка творитися на наших очах. 

Візуальний підхід у проекті відсилає до експериментальної методології дитячого vs дорослому калейдоскопу, який підкреслює розуміння цивілізаційних розломів, в яких ми зараз живемо, де людина занурена в космогонічне імерсивне середовище. 

Технології використовуються, щоб трансформувати візуальне сприйняття простору, аби створити "розширений" світ. Тобто, спотворення працюють на образ і смислових трансмутацій виявляється безліч у проекті. Це мистецтво, що є свідоцтвом сьогоднішньої викривленої соціальної дійсності та її травм. Проект запрошує глядача зайти в простір Соборної площі, чи зруйнованого будинку Слов’янська, и співвіднести себе с ними. Потрапляючи туди глядач також співвідноситься з минулим і перспективами. Вибудовувати культурний і світоглядний контекст доби шляхом актуального дослідження в рамках мистецького проекту із залученням апарату різних сфер сучасного наукового знання є призначенням медіа арту. “Колайдер", працюючи з подіями, які вплинули на наш світ сьогодні, вплітаючи долі людей та урбаністичний простір в динамічне відео-море турбулентності, піднімає питання: чи люди є елементарними частками в системі прискорювачів глобальних сил, чи енергія взаємодії здатна породити нові значення, нові форми мислення і нові шляхи існування в світі?

 

Проект “На межі” 

10 травня о 19:00 в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея (вул. Хорива, 49 Б) відбудеться відкриття проекту "На межі".

Улітку 2017 року громадська організація "Місто-сад" за фінансової підтримки Міжнародного фонду Відродження реалізувала мистецький проект «МЕЖА» – дві короткострокові резиденції у Слов’янську та Ужгороді. Міста було обрано невипадково: це одні з найбільш віддалених населених пунктів України і такі, що знаходяться поруч з її «фізичними» межами-кордонами. 12 митців, обрані в рамках open call, своїми практиками спробували наблизитися до формування поняття «межа», яке вимагає постійного переосмислення, зокрема – з введенням «безвізу» та з бойовими діями на Сході країни.

Команда проекту вважає що тема МЕЖІ є важливою для осмислення або, можливо, переосмислення у будь-якому куточку України, тому пропонує художній матеріал, створений разом із митцями в двох географічно протилежних містах, як продовження перформативного діалогу на цю тему вже у Києві – в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея. 


Кожен виставковий день буде присвячений окремій темі для дослідження:

День перший, четвер (10.05): Що таке «межа»? (екскурсія)

День другий, п'ятниця (11.05): Стереотипи міст. Спільне на Заході та Сході – городи та секонд-хенд (розмова)

День третій, субота (12.05): Містика в проектах (чат із кураторками та працівниками ГО "Місто-сад")
День четвертий, вихідний (13.05): Роздуми вдома (перегляд по лінку)

День п'ятий, понеділок (14.05): Висадка клумби – проект «Битва садівників»

День шостий, вівторок (15.05): Чи існують відкриті питання щодо поняття «межа»? (стратегічна сесія)
День сьомий, середа (16.05): Наші герої – зустріч із художниками

День восьмий, четвер (17.05): Фінісаж "На Межі".

Митці-учасники проекту: Алевтина Кахідзе, Женя Кулеба, Марго Дідіченко, Богдан Мороз, Оксана Чепелик, дует «Krolikowski Art», Альбіна Ялоза, Анна Кахіані, Данило Ковач, Даша Подольцева, група «ТхТ» (Валерія Тарасенко, Станіслав Толкачов, Олександра Халепа), Oleksandr McQuartz.

Куратори: Женя Кулеба, Алевтина Кахідзе

Організатор: ГО "Місто-сад"

Проект триватиме до 17 травня.

Вхід вільний.

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **