Наверх
Меню
Меню
Событие
24/05
Zavalnyi Art Center представляє виставку Валерії Тарасенко "Таємниця покинутих фонтанів"
Афіша Таємнця покинутих фонтанів.jpg
Афіша Таємнця покинутих фонтанів.jpg

Zavalnyi Art Center представляє виставку Валерії Тарасенко "Таємниця покинутих фонтанів"

Таємниця покинутих фонтанів

Концепція: З давніх-давен у багатьох народів існували різні культи, пов'язані з містичною силою води. Вона супроводжувала численні обряди й релігійні ритуали. Таке явище має ґрунтовну основу: ¾ людського організму заповнені водою. Ось чому ця рідина так сильно впливає на нас. Вода вабить до себе, зачаровує, збалансовує всі системи живих організмів, заспокоює і водночас бадьорить. ЇЇ функції залежать від певних бажань та потреб.

Існують три речі, на які можна дивитися вічно: вогонь, вода та зірки. Мабуть,у кожного, хто насолоджується безмежною далечінню моря чи океану, перехоплює подих. Погодьтеся: приємно відчувати, як м’які краплі дощу торкаються обличчя, ходити вздовж берегів річок та озер, зануривши ноги в теплу або ж ледь прохолодну воду, слухати галасливе буркотіння струмка й шум водоспаду. Напевно, саме в цьому полягає причина непереборного бажання бути ближчим до цілющої вологи, яка є частиною кожного з нас.

Перебування біля природного водного простору не завжди було можливим з об'єктивних причин, тому ще в стародавні часи люди почали замислюватися про те, як створювати штучні водойми поблизу своїх осель. Через зростання темпів урбанізації виникло закономірне питання, пов'язане з водопостачанням міст, тому поступово почали з’являтися фонтани. Людина віднайшла їх образи у просторах матінки-природи. Впродовж багатовікової еволюції соціуму, науки, мистецтва та й усієї планети загалом фонтани стали невід'ємною частиною і окрасою нашого життя. Вони символізують успіх і процвітання, невичерпне джерело натхнення, живої води й безсмертя. Фонтан - це чудові ліки від стресів, суєти повсякденного життя городян, оазис спокою і радості, місце для відпочинку й самоспоглядання. Шепіт його струменів навіює легку ностальгію за втраченою гармонією людини й природи. Серед метушливої буденності та депресивних багатоповерхівок ароматні бризи переносять думки у кришталево чисту голубінь, де час плине за іншими законами.

Образ фонтана в даному арт-проекті – це центр Всесвіту, з якого б’є ключем жива вода і всеосяжне світло. Випити небом послані води реальності - значить здобути вищі знання, досягнути благодать. Так, покинуті фонтани символізують відмову людства від істин, забуття своєї природи та коріння предків, справжнього джерела життєдайної сили та енергії.

Мета проекту – збереження пам'яті про покинуті місця шляхом художньої інтерпретації та фіксування даних про нематеріальну спадщину фонтанів. У рамках творчих пошуків Валерія Тарасенко провела мистецьке дослідження місць, де розташовані об’єкти, оцінила їх теперішній стан, який зображено на світлинах. Отримані результати експерименту авторка оформила в композиції під назвою «Таємниця покинутих фонтанів». Незважаючи на занедбаність і повільне руйнування, фонтани зберігають автентичний дух, поряд з ними затишно та приємно проводити час. Таким чином, художниця сфокусовує увагу глядача на цьому феномені, а своїм проектом прагне надихнути людей, аби ті відновили втрачений зв’язок з довкіллям, вищими світлими силами й відкрили неповторність власного внутрішнього Всесвіту.

Дати: відкриття відбудеться о 19.00  24 травня. Проект триватиме до 6 червня

Місце: Завальний Арт Центр, Старонаводницька

комментарии
Календарь
22/09

Виставка Vogue UA «Україна в моді» об’єднає світ моди і технологій 21 вересня в галереї «Лавра» відкривається велика мультимедійна виставка «Україна в моді», ...

22/09

22 вересня у місті Віборг, Данія, відбудеться відкриття виставки сучасного мистецтва колажу «Tribute to Viborg». Українсько-датський митець Сергій Святченко та британський куратор Джеймс ...

22/09

22 вересня о 18.00 перформанс ОЛЕГ ЛИШЕГА/ пісня 1. Відтворення присутності Олега Лишеги за допомогою голосу та звуку, рухів та візії - тими, хто невміло ступає його слідами, хто б'ється головою ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **