Наверх
Меню
Меню
Новость
16/05
Виставка "Прощавай, Слово!...". Відгуки і коментарі
Волошини.jpg
Волошини.jpg

Виставка "Прощавай, Слово!...". Відгуки і коментарі

Засновники галереї сучасного мистецтва Voloshyn Gallery Максим та Юлія Волошини:

Максим Волошин:

«Виставка викликає емоції! Загалом, вона мені сподобалася, тут є цікаві речі. Сама ця виставка вже є певним прецедентом. Наприклад, художник приїжджає в Київ, бачить, як він виглядає на великих експозиціях поруч з іншими. А це цікавий досвід і тенденція. Зараз багато регіональних шкіл роблять подібні виставки – харківська, одеська, закарпатська, і це важливо, адже київський глядач чує нові імена. В тому числі й закарпатські! За довгий час це одна з перших подібних виставок і я впевнений, що будуть й інші. Важливо піднімати українських художників, бо вони ще недостатньо залучені у світовий арт-ринок. Галеристи, фонди, меценати можуть змінити це через організацію таких от експозицій. Можливо на це піде багато років, аби українські митці вийшли на світовий рівень. Але це потрібно робити!»

Юля Волошина:

«Для нас як галеристів важливо, щоб сучасне мистецтво України інтегрувалося в контекст світового Contemporary Art. І тут, на виставці, представлене таке розмаїття: і медіа, і принти, і кераміка, і скульптура, і живопис. Ми бачимо багато молодих закарпатських художників, і виставка в першу чергу популяризує їхню творчість, адже у них, можливо, досі не було інших шансів виставитися в столиці. Засновники фундації Brovdi Art – Наталія і Роберт – надають молодим митцям такий унікальний шанс. І головна задача виставки – показати молодих і не дуже відомих закарпатських художників – виконана».

 

Режисер, постановник, заслужений діяч мистецтв України Сергій Архипчук:

«Враження таке, що я на березі моря, зайшов у це мистецьке річище навіть не до колін. Тому зупиняюся, придивляюся, думаю, хочу пірнути у свої почуття, сприйняття того, що бачу. Воно таке безмежне, як море, і безмежне, як творчість митців, які тут представлені. Бо він існує і в часі, і поза часом, він болить за цей час, час у ньому болить і тому піддатися цим мистецьким вібраціям хочеться так само, як ти піддаєшся, коли слухаєш море або спостерігаєш за хвилями.

Найбільше досягнення виставки в тому, що вона є концептуальною, не є провінційною – ні за побудовою, ні за представленням авторів, ні за дизайном самої експозиції. Головне, що має свою думку, концепцію, яку теж вловлюєш, коли зупинишся і прообсервуєш, подумаєш, розмислиш.

Виставка підтверджує новітній фундамент, який Україна мусить опанувати. Те, що минає епоха метушні інформаційної, яка так легко може ковтнути, принизити, розтоптати, підкинути до гори, надурити, ввести у глибоку оману. І на зміну їй приходить епоха сенсів, епоха змістів. І ця виставка є серйозною філософською заявкою на нову епоху смислів. Я вважаю, що не змарнував часу, відвідавши цю виставку. Буду радий бачити митців в інших інтер’єрах і слідкувати за їхньою творчістю – в тому розмаїті жанрів, яке тут презентоване».

Науковий консультант виставки, мистецтвознавець Оксана Гаврош про роботу Михайла Ходанича «Когнітивні комунікації»:

«Новітні технології та глобальний інформаційний простір визначили нову парадигму людської чуттєвості. Система комунікації обмежилася коротким меседжем у інтернет-просторі – найприйнятнішим виявом чуттєвої присутності. Така «суспільна комунікація» тим самим порушила традиційний погляд на чуттєвість лише як на фізіологічну та психічну здатність людини.

Когнітивна здатність людини дивитися-бачити, слухати-чути впливає на формування картини світу в певних культурних реаліях. Відірваний від чуттєвої форми естетичний ідеал, як правило, перетворюється на абстракцію. Тому автор проекту пропонує включити у мистецькій обіг тактильні відчуття, які поряд із візуальними образами розширюють наші уявлення про світ, роблячи його більш об’ємним».

Михайло Ходанич. «Когнітивні комунікації»

Виставка сучасного закарпатського мистецтва «Прощавай, Слово!...» триватиме в «Музеї історії міста Києва» по 22 травня 2018 року. 

 

комментарии
ТОП Новость
09/06

Ретроспектива Оксани Чепелик в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі. 4 червня 2022 стартувала Ретроспектива Оксани Чепелик в "Залі Слави" в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі, США, в рамках ...

09/06

  Музей Шевченка у Києві відкривається з виставкою творів Примаченко   Поки постійні експонати зняті і сховані, у музеї продовжать експонування творів Марії Примаченко. Виставка «Справдешні ...

Календарь
28/06

Персональна виставка художниці ZINAIDA "Рушникові полотна" 28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **