Наверх
Меню
Меню
Новость
25/05
Площі Ужгорода прикрасив графіті відомий художник із Харкова
Графіті Г.Зіньковського_ Graffiti H.Zinkovskyi (1).jpg
Графіті Г.Зіньковського_ Graffiti H.Zinkovskyi (1).jpg

Площі Ужгорода прикрасив графіті відомий художник із Харкова

Центральні вулиці обласного центру Закарпаття цього тижня прикрасили  роботи відомого художника з Харкова Гамлета Зіньковського. Стріт-арт митця відрізняється графічною манерою виконання і присутністю характерних авторських текстів. Гамлет постійний учасник всеукраїнських та закордонних виставок, фіналіст премії PinchukArtCentre, крім того, саме він представляв Україну на 53-Венеціанській бієнале.

Графіті Зіньковського з’явилося в Пасажі, на площі Поштовій та найбільше – на стіні магазину площі Театральної напроти Лялькового театру. Митець приїхав на Закарпаття вперше – завітав на запрошення культурного форуму «Слободакульт». І саме в рамках проведення цього потужного мистецького заходу вирішив створити кілька графіті на вулицях та площах міста.

Тематика робіт – довільна. Автор пропонує мешканцям Ужгорода самим її придумати. Здебільшого, це малюнок-посил до глядачів. «Це певний заклик до перехожих, – розповів сам митець. – Зокрема, малюнком на Театральній хочу закликати ужгородців мислити, читати. Або й нічого не вигадувати, а просто прийти та подивитися. Чи взагалі не звертати увагу. Усе від людини залежить».

Подібна ідея для Гамлета – не нова. Він традиційно малює графіті з певним закликом, адже це може змінити чиєсь життя. «Взагалі люблю працювати і обожнюю звертатися до перехожих. Буває таке, що хтось побачить якусь роботу і текст до неї – і саме вони будуть потрібні людині у той момент, коли вона зверне на них увагу. А ще хтось задасть собі нове питання і вирішить діяти. Я ніколи не знаю, хто саме щось знайде і чи знайде потрібну відповідь».

Гамлет Зіньковський зізнався, що йому було дуже важко підібрати локацію для своїх робіт в Ужгороді: «Я люблю малювати на брудних, «заспамлених» рекламою, різними написами стінах. У Харкові все ж таки купа брудних місць, де можна робити все, що завгодно. В Одесі – так само. А тут таких місць нема. Я якось ввечері дві години з баклахою грунтівки ходив містом і не знайшов нічого».

На думку митця, його роботи мають викликати позитивну реакцію у закарпатських поціновувачів мистецтва. «У Харкові мої твори розуміють, думаю, тут буде так само, – зазначає Гамлет. – Ужгород взагалі не провінційне містечко. Можливо, краще у цьому плані за той же Київ. Так, не всі розуміють моє мистецтво. Але є тисячі людей, яким це до вподоби. І заради них буду творити далі».

За словами Зіньковського, робота на Театральній вічною не буде. «Я знайшов цю стіну і домовився з власниками будівлі, що намалюю картину, – розповів Гамлет. – Знаю, що у цьому магазині триває ремонт. І ось коли він закінчиться, через кілька місяців, мою роботу замалюють». Тож, очевидно, варто поспішити помилуватися твором, поки він існує.

Усі роботи виконав Г . Зіньковський спеціальним фасадним акрилом.

Між іншим, відомий цей художник ще й живописом. Його роботи можна побачити на першому поверсі галереї ILKO, де триває виставка «Слободакульт». Експозиція в Ужгороді – до 29 травня.

 Текст: Денис Фазекаш

Фото: Наталія Павлик та з відкритої сторінки dofa.fund з мережі Facebook

 

комментарии
ТОП Новость
30/09

Art People.Space приглашает присоединиться к Базовому курсу по истории искусств: от Античности до Модерна. Искусство является частью любой культуры, но представление об искусстве многогранно и масштабно ...

25/09

18 вересня в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» за підтримки Stedley Art Foundation відкрито виставку Олександра Животкова «Тримайся коріння». В цьому проєкті ...

Календарь
26/09

Галерея Portal 11 презентує виставку живопису Івана Турецького «Невідомість кличе» 26.09.2020 - 18.10.2020 Назва виставки «Невідомість кличе» співвідносна з життєвою ...

26/09

26 вересня у новому арт-просторі Imagine Point буде відкрито виставку «Granny. Світ», продовження кураторського проекту Олексія Малих «Ти не Я». Олена Придувалова демонструє ...

27/09

27 вересня в галереї «Митець» відкривається виставка «ФРАГМЕНТИ». На виставці «Фрагменти» експонуються роботи трьох художників - Анни Миронової, Юрія Пшеничного і ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **