Наверх
Меню
Меню
Новость
25/05
На Kyiv Art Week презентували масштабну інсталяцію Олега Тістола та Сергія Святченка «Кінець весни»
10.jpg
10.jpg

На Kyiv Art Week презентували масштабну інсталяцію Олега Тістола та Сергія Святченка «Кінець весни»

Масштабний спецпроект під назвою «Кінець весни» художників Олега Тістола та Сергія Святченка презентували 23 травня в рамках міжнародного фестивалю мистецтва Kyiv Art Week фундація Brovdi Art (Роберт і Наталія Бровді) та платформа Abramovych.Art (Ігор Абрамович). 

Колажі, фото, вітражі та скульптура – потужна спільна інсталяція легендарних представників «нової хвилі» Олега Тістола та Сергія Святченка, без перебільшення, вразила всіх присутніх на фестивалі шанувальників мистецтва. Адже обидва митці, які свого часу стояли біля витоків сучасного українського мистецтва, багато років жили в різних кінцях Європи, але, як виявилося, увесь час думали, відчували і творили в одному напрямку. Саме тому «Кінець весни» – це унікальний діалог крізь роки,  сповнений  метафорами, символами, ностальгією, передчуттями і передбаченнями.

Під час відкриття експозиції співзасновник Brovdi Art Роберт Бровді відзначив, що фундація радо підтримала проект «Кінець весни» і, в певному сенсі, безпосередньо посприяла його появі на світ. «Адже вперше задум такого проекту народився саме в Ужгороді восени 2017 року, коли Тістол і Святченко, будучи членами журі студентського конкурсу «Срібний мольберт», особисто зустрілися після майже тридцятирічної перерви… Саме там, в присутності Ігоря Абрамовича, було вирішено зафіксувати цю подію спільним проектом двох іменитих художників. І ось сьогодні ми маємо результат кількамісячних зусиль, і з гордістю представляємо цей неординарний мистецький проект», – додав Роберт Бровді.

Своєю чергою співзасновниця Brovdi Art Наталія Бровді відзначила: «Те, що нам демонструють своєю інсталяцією Тістол і Святченко, є результатом досвіду, роздумів, емоцій та переживань двох зрілих і дуже талановитих митців про нашу історію і сучасність. Тут є і глибока концепція, і неординарна авторська форма подачі, і дуже сучасні елементи художньої мови. І все це в єдиному втіленні, на наш погляд, заслуговує на увагу поціновувачів сучасного мистецтва. Віримо, що кожен, хто ознайомиться з проектом «Кінець весни», отримає від нього естетичне та інтелектуальне задоволення».   

Ініціатор та співорганізатор проекту Ігор Абрамович, ділячись думками про «Кінець весни»,  зауважив: «Концептуально та змістовно проект розробляли і втілювали самі автори, які давно дружили і весь час підтримували творчі стосунки. Дуже важливо, що Тістол працював в Україні, а Святченко в Данії, але у них співпадали погляди, були спільні теми й саме так склався цей проект. У його підготовці ми все віддали на розсуд митців. Вони активно взаємодіяли на відстані, весь час вели діалог, крок за кроком за допомогою месенджерів погоджували всі елементи і зображення, працювали на одній хвилі. Це був фантастичний творчий процес! Я вважаю, що проект повністю вдався, митці  показали все, що хотіли показати. А зараз – час оцінювати публіці, критикам, історикам, усім, хто буде присутній, дивитися і висловлювати свої почуття».  

Розповіли про проект і самі автори. Так, зокрема, про задум ключової  роботи інсталяції під назвою «Повернення» розповів Сергій Святченко: «Коли я вперше летів до Києва, у мене в літаку виникла така думка: як же я повинен вести себе, коли опускаюся на землю, на якій не був 30 років? Я ж повинен якось відреагувати як художник. І в мене виникло бажання все ж таки стати на коліна на рідній землі. Але, оскільки Олег був поруч, то я хотів і його теж обійняти і висловити свої почуття до нього як до художника і  людини. Так і виникла ця інсталяція, яку ми зараз називаємо «Повернення». Це ті відчуття, які я хотів передати, повернувшись додому. Це не означає, що я закінчую з Данією і починаю тут працювати. Це все буде разом тривати, я буду передавати щось сюди, досвід, ділиться з людьми на будь-якому рівні».

Художник Олег Тістол, зі свого боку, додав: «Це проект про дружбу, любов, життя, рай,  зустріч, довіру, власне про все. Про творчий час, про розуміння. Сьогодні Сергій, відповідаючи на питання «Що таке щастя?» сказав фразу: «Щастя – це коли тебе розуміють». Цей проект і є про повне розуміння, про дружбу, яка є між художниками і всіма учасниками процесу, такими як Ігор Абрамович, Роберт і Наталія Бровді. І перші експертні оцінки говорять, що все вдалося».

На відкритті спецпроекту відчувався помітний аншлаг. До павільйону завітали мистецтвознавці, куратори, арт-критики, художники, галеристи й просто численні шанувальники мистецтва. Усі вони із захопленням розглядали масштабну інсталяцію, замислювалися, часом – дивувалися, але більшість однозначно визнавала: вражені! Так, засновник Stedley Art Foundation Стелла Беньямінова акцентувала на атмосферності й емоційності проекту: «Якщо мистецтво справжнє, то воно повинно заряджати енергією, притягувати, і коли я зайшла на цей стенд і побачила все те, що нас оточує, то відчула, що тут є такі об’єкти, від яких справді не можна відвести очей! Сьогодні ми побачили тут двох майстрів, двох представників нової хвилі, які поєдналися тут, на цьому стенді».

Спеціальним гостем експозиційного павільйону «Кінець весни» став колишній аукціоніст, співвласник аукціонного дому Phillps та один із найвпливовіших людей у світі мистецтва – Сімон де Пюрі. У коментарі для фундації Brovdi Art він зауважив, що загалом українське мистецтво йому дуже цікаве, і  перше, що його вразило під час перебування на Kyiv Art Week – це велика кількість талановитих митців і чудових робіт. Сімон де Пюрі зізнався, що йому подобається бувати в Києві. Під час однієї з таких поїздок він за один вечір відвідав 5-6 студій і галерей, придбавши цілу колекцію сучасного українського мистецтва. Український арт ринок, на його думку, спрямований на Захід. Спільний проект Тістола і Святченка Сімон де Пюрі оцінює дуже позитивно, порівнюючи їхню співпрацю із співпрацею Енді Воргола і Мішеля Баскія, які теж свого часу зуміли поєднати різні аспекти своєї творчості.

Спільний проект Олега Тістола та Сергія Святченка «Кінець весни» можна оглянути в рамках міжнародного фестивалю мистецтва Kyiv Art Week до 27 травня 2018 року.

Фото: Роберт Довганич, Антон Кулаковський

Прес-центр фундації Brovdi Art

комментарии
ТОП Новость
29/10

Art People.Space приглашает прослушать онлайн-курс "Современное искусство: как понимать и разбираться?​" Онлайн-курс посвящен двенадцати главным художникам, скульпторам и фотографам современности, ...

27/10

27 жовтня 2020 о 19:00 відбудеться онлайн презентація проєкту ОКСАНИ ЧЕПЕЛИК “VR Колайдер” на платформі Mozilla Hubs за підтримки програми Стипендії УКФ. Арт резиденцію в ZK/U - Центрі мистецтва ...

Календарь
29/10

Мистецтво без кордонів: Український Арт проєкт «RE:CREATION» в Салоніках З 29 жовтня по 14 листопада виставка Українського Арт проєкту «RE:CREATION» відбудеться в галереї «Govedarou ...

29/10

З 29 жовтня по 12 листопада в Spivakovska ART: EGO gallery буде проходити виставка «ПОП-project» фотохудожниці Ніни Тарашкевич. Ніна почала свою арт-кар'єру в 2015 році. Тоді вона ще ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **