Наверх
Меню
Меню
Новость
25/05
Перформанс Сергія Cвятченка на Kyiv Art Fair
02 (1).jpg
02 (1).jpg

Перформанс Сергія Cвятченка на Kyiv Art Fair

23 травня 2018 року в рамках відкриття масштабного міжнародного ярмарку мистецтв Kyiv Art Fair був представлений перформанс-колаж Сергія Святченка. Митець, котрий уперше за майже тридцять років повернувся з Данії в український культурний простір, спільно з Олегом Тістолом експонує на цьогорічному Kyiv Art Week спецпроект-інсталяцію «Кінець весни». Разом із тим у сусідньому павільйоні Abramovych.Art Святченко вирішив окремо продемонструвати глядачам виконання свого знаменитого на весь світ Less-колажу.

Наелектризована атмосфера, численні шанувальники мистецтва, очікування чогось неймовірного – саме так виглядав павільйон платформи Abramovych.Art за кілька хвилин до початку дійства найвідомішого колажиста сучасності. Слід відзначити, що перформанс Святченка привернув увагу значної частини публіки і на короткий момент став шоу-епіцентром мистецького фестивалю. І митець не розчарував. Крок за кроком, шар за шаром, колаж за колажем, демонструючи дивовижу й незвичну техніку, він своїми роботами розповідав присутнім про своє життя і творчість. «Это вообще перформанс о памяти и возвращении, – розповідав під час мистецького дійства Сергій Святченко. – Мы все время куда-то возвращаемся – уезжаем куда-то и возвращаемся, плывем куда-то и возвращаемся. Возвращение как философская идея – об этом я и говорю. Вот наконец и я вернулся! Второе – это память, которая все время закрывается и открывается. Об этом мой проект».

Серія робіт, за допомогою яких митець виконав перформанс, представляє собою яскраві Less-колажі – це ті твори, завдяки яким Святченко став легендою в цьому напрямі сучасного мистецтва. «Вот это все – это я сейчас, это мои работы, которые выставляют по всему миру. Я буду ножом вырезать дырки в них, а внутри будет специальная инсталяция, которую я сделал специально для вас. И в этой инсталяции главный памятник архитектуры Киева, который я наложил на свое лицо…» – розповів митець.

Зі слів Сергія Святченка, створюючи такий колаж, він хотів сказати, що навіть через тривалий час добре пам’ятає й цінує ту історію, той спадок, в якому виріс, виховувався, здобував освіту. І зараз, повернувшись додому, щиро вдячний за підтримку фундації Brovdi Art та платформі Abramovych.Art. «Эти потрясающие люди – семья Бровди и Игорь Абрамович – пригласили меня, и сейчас я оказался на своей родной земле. Теперь я по полной программе готов сотрудничать, создавать проекты, у меня колоссальный опыт проведения выставок – и я хочу всем этим делиться», – додав Сергій Святченко по закінченні перформансу.

 

Для довідки

Сергій Святченко – українсько-данський художник. Працює у жанрах живопису, колажу, відео, інсталяції, фотографії. Його вважають одним із засновників сучасного українського мистецтва. Саме за сприяння Святченка як організатора та куратора ще в радянській Україні відбулися перші виставки сучасного мистецтва (1987, 1988, 1990). У 1980-ті роки очолював Центр сучасного мистецтва в Києві. З 1990 живе та працює в Данії. Роботи митця неодноразово експонувалися на персональних і колективних виставках у багатьох європейських країнах, а також у США і Канаді.

Фото: Роберт Довганич, Антон Кулаковський

Прес-центр фундації Brovdi Art

 

комментарии
ТОП Новость
29/10

Art People.Space приглашает прослушать онлайн-курс "Современное искусство: как понимать и разбираться?​" Онлайн-курс посвящен двенадцати главным художникам, скульпторам и фотографам современности, ...

27/10

27 жовтня 2020 о 19:00 відбудеться онлайн презентація проєкту ОКСАНИ ЧЕПЕЛИК “VR Колайдер” на платформі Mozilla Hubs за підтримки програми Стипендії УКФ. Арт резиденцію в ZK/U - Центрі мистецтва ...

Календарь
29/10

Мистецтво без кордонів: Український Арт проєкт «RE:CREATION» в Салоніках З 29 жовтня по 14 листопада виставка Українського Арт проєкту «RE:CREATION» відбудеться в галереї «Govedarou ...

29/10

З 29 жовтня по 12 листопада в Spivakovska ART: EGO gallery буде проходити виставка «ПОП-project» фотохудожниці Ніни Тарашкевич. Ніна почала свою арт-кар'єру в 2015 році. Тоді вона ще ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **