30 Травня, о 19.00, в рамках виставки Героїзм бачення, в Інституті проблем сучасного мистецтва, художник Антон Логов представить інсталяцію Пульс.
Героїзм бачення – як нескінченне подолання рамок і кордонів, розширення поля баченого – концепт Сьюзен Зонтаґ, яким вона намагалася описати основну інтенцію розвитку сучасної фотографії, а потім і сучасного мистецтва в цілому. З цим максималістським твердженням можна не погодитися. Сучасне мистецтво – це дослідження життя у всіх нині не досліджених напрямках на межі екстриму, пошук нового його розуміння. Загальноприйнята точка зору на реальність для його аудиторії вже не є новою, свіжою, а значить цінною. У класичному мистецтві з традиційним набором тем і сюжетів художник вносив новизну на формальному і емоційному рівні тонких нюансів – і цього було достатньо. Сьогодні якщо ти не знаходиш якісь несподівані грані, а ще краще – нові виміри сенсу – твоя робота не знаходиться в авангарді дослідження життя.
Поширена думка, що не існує «об'єктивної» точки зору на реальність. Є безліч позицій спостерігачів. І добре, якщо твоя позиція виходить за рамки якоїсь мейнстримної риторики і є інсайдерською. Художник глибоко вивчає якесь явище зсередини і відкриває його іншим в новому ракурсі. Тому, у нас виникає відчуття правдивості висловлювань в мистецтві – особливо критичних, якими б вони не були болючими, надривними. Художник знаходить свою больову точку контакту з реальністю.
У цьому проекті художникам було запропоновано знайти і висловити своє нове розуміння життя – найрізноманітніших аспектів реальності, які можна побачити зсередини. Показати що їх хвилює – взаємини з оточуючими в соціумі взагалі або зі своїм найближчим колом. Політика як така або політика арт-системи, в яку починаючим митцям доведеться вписатися – кожен шукав свої актуальні моменти. Головне тут не що, але як – нова оптика подачі явищ, яка призводить до несподіваного їх розуміння ...
Вікторія Бурлака
Організатор події - Школа сучасного мистецтва.
Куратори - Вікторія Бурлака і Олександр Ляпін.
Виставка триватиме до 8 червня.
Адреса: Київ, вул. Є. Коновальця 18д.
Вхід вільний