Наверх
Меню
Меню
Новость
09/06
В Нью-Йорку відкрилася персональна виставка української художниці Зінаїди
Снимок экрана 2018-06-09 в 12.32.30.jpg
Снимок экрана 2018-06-09 в 12.32.30.jpg

В Нью-Йорку відкрилася персональна виставка української художниці Зінаїди

1 червня в Нью-Йорку, в арт-центрі WhiteBox, відкрилася перша персональна виставка української художниці Зінаїди в США

Експозиція триває до 5 липня 2018 року й пропонує увазі глядача діалог двох відеоробіт художниці – «Біла труна» й Mute. На відкритті виставки також було показано перформанс «Калина», до якого художниця долучила моделей-українок Христину Кулик, Марину Мінченко та Євгенію Борідку. Для першого виставкового проекту в США художниця обрала назву «4.5.0.» – код, який використовують українські військові, щоб повідомити, що «все спокійно». Як дізналась художниця, згодом ветерани-атовці трансформували код «4.5.0.» також й у побажання щоденного миру та гармонії в повсякденному житті. «Проект «4.5.0.» спрямований на те, щоб у фокус уваги потрапили люди, які мають силу й відвагу боротися за ідейність і збереження своєї країни, – говорить Зінаїда. – Це обличчя героїчних жінок, які були рушійною силою протестів на Майдані й далі продовжують робити свій внесок у розбудову країни. Україна зараз трансформується й відповідає на численні виклики. Увага світу завжди прикута до країн у критичний момент їхньої історії. Цією виставкою я на своєму рівні сприяю формуванню позитивної уваги до України, так як прагну показати, що наша країна має потужний потенціал, вкорінений у її культурі, духовності й – головне – в людях». 

Виставка «4.5.0.» – не тільки перша експозиція робіт Зінаїди в США. Це також і перша виставка саме українського художника в арт-просторі WhiteBox, якому цього року виповнюється 20 років і який відіграє помітну роль в культурному житті Нью-Йорка.  

«Зінаїда належить до небагатьох художників, що в цьому глобалізованому світі мають своє «я», яке немов ДНК того краю, звідки вони родом. Ми – некомерційний арт-простір. Щороку ми отримуємо 50-60 пропозицій експонувати роботи. І я інтуїтивно відчуваю, що зробив правильно, обравши Зінаїду, – каже засновник і художній директор WhiteBox, куратор виставки Хуан Пунтес. – Ця виставка матиме успіх. Маючи 20-річний досвід організації виставок, зокрема про історичні постаті й події, я впевнений, що виставка Зінаїди буде резонансною для інтелектуальних і креативних жителів Нью-Йорка, тому що вона зі змістом. Більше того Нью-Йорку просто необхідно побачити цю виставку, тому що ми тут тримаємо руку на пульсі й знаємо, що відбувається в Україні». 

На відкритті виставки Зінаїда також звернулася до медіа та представників американського мистецького світу з закликом підтримати вимогу про звільнення режисера Олега Сенцова та інших українців, що є політичними в'язнями в Росії. 

Відкриття виставки відвідали легендарна художниця-перформаністка Марина Абрамович, філантроп Річард Массі (Richard Massey), директор Robert Smithson Estate Еліс Голдберг (Elyse Goldberg), галерист Річард Тайтінгер (Richard Taittinger), куратор Japan Society Майкл Шаньон (Michael Chagnon), представниця Miscellium Art Institution і Residencies at Tulun Адріана Мартінес (Adriana Martinez) та інші. Згодом з нагоди відкриття виставки Марина Абрамович провела прийом у своїй міській резиденції за участі Зінаїди та представників нью-йоркського арт-світу. У рамках проекту «4.5.0.» Зінаїда також представить ARTREHUB – ініціативу з арт-реабілітації, що в Україні опікується ветеранами АТО, а в Нью-Йорку проведе серію занять для американських ветеранів, що воювали на Південному Сході. 

Автор фото Чарльз Руссель (Charles Roussel)

ПРО WHITEBOX 

WhiteBox – це мистецький центр, який 20 років поспіль підтримує творчість, що сприяє розвитку. Платформа дає змогу художникам, які працюють у напрямку сучасного мистецтва, створювати й експонувати нові роботи. А ще це лабораторія для спецзамовлень, виставок, тематичних подій, круглих столів, мистецьких освітніх програм, яка стимулює мистецтво з осмисленим підходом і соціальною складовою, не обмежене ринком. 

WhiteBox експонує роботи митців поза визначеними мистецькими течіями, створюючи ідеальне середовище для глибокої взаємодії як мистецтвознавців, так і широкої аудиторії з мистецькими практиками. Галерея досягає своєї мети, запрошуючи відомих митців та молодих талантів зі США й з-за кордону поділитися у виставковому просторі своїм баченням, перформансами, а також розвиваючи довготривалі програми з розвитку проектів і взаємодії з аудиторією для художників. Митці, які презентують роботи у WhiteBox, не схильні до простої категоризації. 
 

комментарии
ТОП Новость
15/01

Источник: https://afisha.bigmir.net В Нью-Йорке представили произведение, которое дороже полотна да Винчи​ Материалом для его возведения послужили университетские дипломы.​ От получивших ...

15/01

Источник: https://afisha.bigmir.net В Бразилии появился 33-метровый арт-объект в виде вагины​ В инсталляции затронута тема взаимосвязи природы и культуры. Авторство громадной копии женского ...

Календарь
27/01

Art People.Space приглашает прослушать онлайн-лекцию "Густав Климт. Модерн в живописи". «Я никогда не писал автопортретов. Меня гораздо меньше интересую я сам в качестве предмета картины, ...

11/02

Art People.Space приглашает на онлайн-лекцию по современному искусству "Современные художники о любви: живопись, инсталляция, перформанс". На этой лекции, как и в чувствах, не будет ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **