Наверх
Меню
Меню
Событие
11/06
Виставка “TOPOS ЮРІЯ ХИМИЧА. БУДАПЕШТ”
BUDAPEST_POSTER.jpg
BUDAPEST_POSTER.jpg

Виставка “TOPOS ЮРІЯ ХИМИЧА. БУДАПЕШТ”

У понеділок, 11 червня 2018 року відбудеться відкриття виставки “TOPOS ЮРІЯ ХИМИЧА. БУДАПЕШТ”. Експозиція складається з графічних робіт, створених українським художником під час його перебування в Будапешті в 1972 році – у березні того року Спілка архітекторів Угорщини організувала виставку творів Юрія Химича в угорській столиці.

Роботи, виконані в техніці гуаші, переважно представляють краєвиди Будапешта. На них, зокрема, можна помилуватися старим містом, зазирнути у затишні дворики-кав`ярні, побачити монументи, присвячені історичним подіям країни, а також роздивитися різні райони міста: Пешт, Буду, Рибальський бастіон, вулиці, що ведуть до стародавнього замку. Кілька робіт зображають місто-музей Сентендре й Вишеград.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні п. Ерно Кешкеня, «Київський художник, здається, свідомо уникає Будапешта парадного й блискучого, як на туристичних листівках. Він намагається показати місто таким, яким бачать його мешканці, що поспішають у своїх справах або відпочивають на лавочці… Гадаю, саме завдяки цьому вмінню вловити й передати атмосферу міста, цій повазі та щирому інтересу до нашої культури, твори Юрія Химича так приваблюють як українських, так і угорських поціновувачів мистецтва».

А директорка київської галереї «КалитаАртКлуб» Тетяна Калита завважила: “Проекти, пов’язані з мистецькою спадщиною Юрія Химича, неначе “проростають” один з  одного.  Щоразу спостерігаю і радію тому, як під час роботи, що ще триває, народжується і згодом втілюється нова ідея! Саме так сталося й з наступною сторінкою багаторічного виставково-видавничого проекту “TOPOS Юрія Химича”, цього разу присвяченого подорожі  художника до Будапешту...”

Про цікаві деталі підготовки виставки “TOPOS Юрія Химича. Будапешт” глядачам розкаже син Юрія Химича – художник Михайло Химич – на вернісажі, який відбудеться  11 червня о 19.00.

Музичний гість вечора – київський хор «Щедрик».

Виставка триватиме до 3 липня 2018 року в київській галереї «КалитаАртКлуб» за адресою: вул. Малопідвальна, 21/8.

 

Організатор виставки – ГО «Міжнародний інститут культурної дипломатії».  Створена у лютому 2017 року, вона об’єднує фахівців, які мають значний досвід реалізації успішних проектів у культурно-мистецькій, музейній та медійній сферах. Одне зі стратегічних завдань МІКД – підтримка українських митців, ознайомлення світового загалу з їх творчим  доробком шляхом організації мистецьких заходів за участю українських і міжнародних операторів культури, чинних дипломатичних структур та активістів українських громад.

Довідка про автора:

ЮРІЙ ХИМИЧ  (1928-2003) — видатний майстер архітектурного пейзажу, класик українського образотворчого мистецтва ХХ ст., графік, педагог. Заслужений художник і архітектор України, заслужений діяч мистецтв УССР (1990). Член Національної спілки архітекторів України (з 1955 р.) й Національної спілки художників України (з 1962 р.). Наприкінці 50-х років ХХ ст. здобув славу одного з найкращих акварелістів СРСР того часу.

Починаючи з 1950-х рр., персональні виставки Юрія Химича з успіхом проходили в Україні, Росії, Грузії, Вірменії, Литві, Угорщині, США та Фінляндії. Його роботи зберігаються в Національному художньому музеї України, Музеї історії Києва, художніх музеях Росії, країн Балтії, Польщі та інших країн. Триптих художника «День незалежності» прикрашає Капітолій – будівлю Конгресу США в Вашингтоні.

комментарии
Календарь
21/09

                                             «Амбівалентність». Віктор ...

21/09

«Спогад про Санторіні»   Виставка «Спогад про Санторіні» - це відлуння 10-річного «санторінського» періоду життя українського художника Сергія Олексюка. 12 ...

24/09

Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова. “Той, що зникає”- друга персональна виставка автора, що складається з трьох частин. Перша- це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **