Наверх
Меню
Меню
Событие
27/06
Львівський національний академічний театр опери та балету представляє проект Михайла Деяка “Генезис”
Михайло Деяк_Генезис.jpeg
Михайло Деяк_Генезис.jpeg

Львівський національний академічний театр опери та балету представляє проект Михайла Деяка “Генезис”

27/06/2018 – 27/07/2018

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької представляє проект Михайла Деяка “Генезис”.

Виставка абстрактної скульптури відомого українського художника відбудеться в рамках прем'єри опери В. А. Моцарта "Дон Жуан” на Mozart Festival 2018.

 «Генезис» являє собою цикл об’єктів з металу над якими Михайло Деяк працює вже кілька років поспіль. Ці об’єкти – своєрідне втілення трансформацій того, що надихає художника або впливає на нього, вони не зосереджуються на сюжеті, а є результатом миттєвої емоції. Ці скульптури агресивні до навколишнього середовища, і, здається, через притаманну ним внутрішню динаміку вступають у конфлікт із зовнішнім середовищем. Ця динаміка дозволяє глядачеві з різних ракурсів дивитись на образи і прочитувати їх, а також віднаходити нові інтерпретації цих форм. Скульптурними композиціями циклу «Генезис» художник не прагне нав'язати глядачеві своє бачення або свої думки, автор, радше, розраховує на те, що глядач вступить у діалог з роботою і самим собою.

Сам автор наголошує на тому, що експонування робіт серії «Генезис» у залі Львівського національного академічного театру опери та балету є цікавим та самодостатнім художнім жестом. У цій ситуації середовище експозиційної зали починає резонувати із абстрактними металевими скульптурами. Інтер’єри неоренесансно-барокової будівлі, яку було зведено на зламі ХІХ–ХХ ст. за проектом архітек-тора З. Горголевського, з їхніми пишно оздобленими розписами із зображенням сцен світського життя, витонченими скульптурними групами та великими вмонтованими до стін зал дзеркалами контрастують із абстрактними пластичними динамічними об’єктами серії. Цей контраст породжує ефект зупинки часу. Дисонанс динамік середовища та привнесених до нього об’єктів ставить глядача у позицію, за якої його позбавлено можливості бути лише сторонннім спостерігачем. Відтак глядач має докласти зусилля, щоб зрозуміти, що він бачить. Пропускаючи крізь призму власних думок та уяви цей паралізуючий резонанс середовища та об’єкта, глядач отримує нагоду для імпровізації: він може прочитати нові образи та долучитись до моделювання простору, усвідомивши себе в цьому просторі та простір у собі.   

Частину творів проекту «Генезис» вже було представлено у рамках програми тижня мистецтв у Базелі (Швейцарія), експонувалась у київській галереї Voloshyn Gallery (Україна), в Українському Інституті Америки у Нью-Йорку (США), Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая в Ужгороді (Україна).

Михайло Деяк народився у 1984 році в селі Золотарево Хустського району на Закарпатті, Україна. Навчався в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі та у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури в Києві. Зараз художник працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами. На ексклюзивних умовах співпрацює із Voloshyn Gallery, яка вже тре-тій рік поспіль представляє твори Деяка на міжнародних мистецьких ярмарках, таких як: VOLTA NY (США), Scope Art Show у Базелі (Швейцарія), Маямі та Нью-Йорку (США). Картини художника часто можна побачити на аукціонах, за останні кілька років його твори п'ять разів було представлено та продано на Phillips Auction. Михайло Деяк веде активну виставкову діяльність. Як приклад, у березні 2017 року у Нью-Йорку пройшла персональна виставка художника в Ukrainian Institute of America. Нині художник живе та працює у Києві, Україна.

Відкриття 27 червня о 16:00, проспект Свободи, 28, місто Львів, Україна

комментарии
Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **