Наверх
Меню
Меню
Интервью
10/07
Інша реальність Анни Миронової
01..jpg
01..jpg

Інша реальність Анни Миронової

Автор: Дмитро Струк

Занурення у іншу реальність, таємний простір, те, про що пише та хоче розказати митець ... 

До 15 липня у Вас ще є нагода відчути тонки межі реальності Анни Миронової, виставка якої триває в "Музеї історії Києва".

 

«Моя реальність», таку назву має виставка, яка проходить зараз в Музеї історії Києва, яка вона - Ваша реальність?

Всі ми різні. Всі по різному бачимо, чуємо, відчуваємо, відповідно у кожного своя реальність.

Моя реальність – це те як я бачу, малюю.

Це те як я думаю в мистецтві, чим займаюсь, які використовую підходи до створення робіт. Тема, процес, матеріали з якими працюю – все говорить про автора, його вдачу, темперамент. Найголовнішим вважаю те, наскільки тема творчості відповідає внутрішньому світу художника. Все, що я створюю в мистецтві, і де фізично почуваюся органічно, пов’язано з природою. Малюю з натури, також працюю по спогадах в майстерні.

В проекті «Моя реальність» представлені ці два підходи. В письмі по натурі і в роботі в майстерні – там і там – є я, мої відчуття, мої спогади про реальні події, краєвиди, час.

 

 

 

 

 

Роботи, які представлені у великому залі, розкажіть, будь ласка, про цю серію, де і як вона створювалася. З якою енергією і настроєм?

Серія називається «Трави». Це мій пленерний живопис. Роботи написані у полі. Поле, луки – це моє місце сили. Показую їх вперше.

Я дуже сподіваюся на те, що настрій і енергія, з якими створювалися ці речі, присутні в них і передаються глядачеві. Є такий вислів - «працювати захоплено», на мою думку, він дуже підходить до того, як я пишу з натури. Це, коли немає окремо природи, мене, полотна, фарб, пензлів, а все перетворюється в один стан, одне бажання наповнитися, надихатися тим, що бачу.
Я люблю природу - річку, поле і кожну свою поїздку в неймовірні по красі місця, використовую для роботи. Луки, трави, квіти, вода, запахи, різні стани природи, швидкоплинність цих станів - все це заворожує.
Так що, представлені в цьому залі роботи, можна розглядати зразками трав'яного покриву, взятими з натури. Ці роботи, це передача відчуття конкретного місця, в конкретний час.

 

 

 

Ваша творчість дуже різна, навіть два зали музею, для тих, хто не знайомий з роботами, може здатися, що це абсолютно різні виставки та художники.

Мені так не здається.

Моя виставка «Моя реальність» проходить в рамках проекту «Kyїv Art School». Так як, цей проект задуманий як ретроспективний, я вирішила показати рисунки з різних проектів в одному залі і пленерний живопис в іншому.
Спробуйте подумки розмістити ці роботи поруч, уявити експозицію в одному приміщенні. Я впевнена, буде інше враження. Проходячи відстань від зали до зали, дивлячись на різні техніки і підходи - по натурі і в студії, складно це побачити в цілому, зіставити те, як я компоную, напрямки мазків, штриха.
Так, енергетика різна, але бувають же в однієї людини різні настрої.
У моїх роботах всюди я. Роботи, зроблені в майстерні і написані на пленері, не можуть бути ідентичні, хоча б тільки тому, що абсолютно різні завдання і принципи роботи. У майстерні працюєш з темою, а пленер - це емоція, мить.
Мої рисунки це теж результат мого перебування на природі. Але, вони зроблені в майстерні. З плином часу щось відкидається, робиться аналіз. Це ті ж самі стани, враження, емоції, але вже відібрані, а живопис з натури - це безпосередньо «тут і зараз».

Треба дивитися і розуміти, як мислить автор.

Анна Миронова. Серія "Трави" (Фотограф Ігор Окуневський)

Анна Миронова. Серія "Трави" (Фотограф Ігор Окуневський)

 

Що найбільше любить Анна Миронова в своїх картинах?

Найбільше люблю процес, момент створення. Поки працюю, робота для мене найбільш цікава.

 

Чи плануєте зробити щось нове, не схоже на те що було раніше?

Взагалі, я не дуже люблю розповідати про свої плани. Звісно, їх завжди багато. Зазвичай, все остаточно формується під час роботи, тому, озвучувати щось конкретне важко.

А, іноді, проговоривши свої плани і думки, з’являються відчуття такі, ніби все вже відбулось, все здійснилось і потреби щось робити вже немає. 

Ніколи не ставлю собі за мету створити щось оригінальне, або не схоже на щось інше. Працюю і роблю те, що вважаю за потрібне. Виходить те, що виходить. Глядачам, можливо, здається, що щось не звичне, для мене ж все органічно, бо одна моя робота з’являється під час роботи над іншою. Все для мене поєднане.

Э в планах продовжити роботу з металом. Зараз на території Національного заповідника «Софія Київська» проходить проект «3D. PUBLIC ART» Скульптура просто неба, там представлена моя робота – просторовий об’єкт «Злам». Хоча до цього в мене вже були об’єкти і досвід роботи з простором, це мій перший досвід масштабної (для мене) роботи з металом, з представленням її в публічному просторі. Це виявилося цікаво. Якщо буде нагода, то ще попрацювала би з цим.

 

 

Мені, як куратору проекту «Kyїv ART School», було приємно бачити, що на відкриття Вашої виставки прийшло багато колег - художників.

В першу чергу, хочу подякувати Вам Дмитре за запрошення прийняти участь в проекті «Kyїv ART School».

Я вважаю, що гарна професійна освіта дуже важлива у будь якій сфері діяльності. Що потім робити з отриманими знаннями, це вже інше питання.

Я з задоволенням приєдналася до цього проекту.

На відкриттях своїх виставок я завжди рада всім своїм гостям. Люди приходять, я сподіваюсь, що їм цікаво. Мені, як автору, це дуже приємно. Особливо приємно, зустрітись з колегами, поспілкуватися, почути думку професіоналів.

 

Фото представлені художницею.

комментарии
ТОП Интервью
17/09

Митці Микола та Марина Соколови.  Інтервюер: Дана Пінчевська   Д. П.: Вітаю вас з майстерні відомих київських митців, — художника Миколи Соколова та його дружини, Марини.  М. ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **