Наверх
Меню
Меню
Новость
08/08
Ілюстрації Катерини Шелевицької стають афішами до концертів відомих українських гуртів
Шелевицька К._‘Dakha Brakha‘_K. Shelevytska_'Dakha Brakha'.jpg
Шелевицька К._‘Dakha Brakha‘_K. Shelevytska_'Dakha Brakha'.jpg

Ілюстрації Катерини Шелевицької стають афішами до концертів відомих українських гуртів

Ілюстрації Катерини Шелевицької стають афішами до концертів відомих українських гуртів

Лаконічність, а разом із тим красномовність – це ілюстрації молодої закарпатської художниці, конкурсантки «Срібного мольберта» Катерини Шелевицької. Про роботу з відомими українськими гуртами, цікаві челенджі в соцмережах, мрії та плани на майбутнє дівчина поділилася з нами.

Катерина Шелевицька розповідає, що пов’язати життя з творчістю мріяла змалку. А от ілюстрації викликали цікавість на другому курсі навчання в Закарпатській академії мистецтв. «Я завжди захоплювалася простими формами та чистими кольорами. Це і є мої основні інструменти в роботі. Наразі головна тема, яку розвиваю, – образ жінки в культурі світу. Концентрую увагу на головному – тому, що мене хвилює: настрої, емоції, ідеї. Тому часто впевнено позбавляюся від зайвих деталей і сміливо змінюю форми».

Дівчина керується висловом «апетит приходить під час їжі». Точніше – натхнення під час роботи. Тому каже: «Я сама створюю собі натхнення. Багато читаю, подорожую, дивлюся якісне кіно і завжди спостерігаю – за людьми, містами, природою. А ще мене надихають роботи інших художників: із класиків це Жуан Міро, Поль Гоген, Анрі Матісс, Пабло Пікассо. А з сучасників – італійські ілюстратори Лоренцо Матотті, Бруно Марі та українські Сергій Майдуков, Євгенія Гайдамака. Але натхнення потрібно шукати не лише навколо. Часто мій внутрішній стан підштовхує до роботи. Якщо сидіти і чекати, можна ніколи не почати».

Зазвичай на створення ілюстрації Катя витрачає близько дня: спочатку з’являється ідея, а потім починається робота над нею – розробка ескізів та втілення задуму на комп’ютері. «Найскладніше і водночас найцікавіше – коли вже все намальовано і можна без кінця гратися з кольорами, – зізнається ілюстраторка. – Процес вибору кольорової гами займає дуже багато часу, інколи навіть більше, ніж усе інше».

Зараз у доробку Катерини Шелевицької десятки ілюстрацій, що складають цілі серії. Певно, найцікавішою з-поміж інших виявилася саме серія постерів українських гуртів. Це була дипломна робота в академії, яка дала старт цікавому новому досвіду.

Художниця пригадує: «Там були зображені всі мої улюблені гурти: Onuka, Panivalkova, Pur:Pur, Yuko, DakhDaughters та DakhaBrakha. Першими у своїх соцмережах мій постер опублікували Yuko – їм сподобалося, і я зробила ще один варіант. Потім DakhaBrakha опублікували постер у себе. А згодом запропонували створити банер для їхнього туру по Америці. Це було так круто! Далі так само з DakhDaughters – створила  постер для їхнього концерту на Гогольфесті. Тож я співпрацювала з моїми улюбленими українськими музичними гуртами, уявляєш? Це неймовірно круті й прості в спілкуванні люди».

Крім того, цьогоріч Катерина вже зробила кілька ілюстрацій і оформлення для платівок Tik Tu і Zapaska. Поки це лише творчий проект, однак і ці гурти також розмістили ілюстрації в своїх профілях. «Працювати з музикантами хочу й надалі, бо вони дуже креативні люди, а я до безтями захоплююся музикою. Тому буду рада новим пропозиціям», – каже дівчина.

До речі, Катя навіть започаткувала у соцмережах «Cult Girl Challenge»: упродовж 10 днів усі охочі ділилися власними ілюстраціями на тему «Образ дівчини в масовій культурі» – демонстрували представниць різних епох, професій, культур. За 4 дні до челенджу приєдналися близько 300 людей. «Цього я точно не очікувала… Розраховувала на 20-30 учасників. Найцікавіше, що долучилося багато людей із інших країн, була навіть дівчина з Балі!» – дивується Катерина.

Зупинятися на досягнутому молода художниця точно не стане, адже має море ідей – аби тільки все встигнути. Невдовзі має намір влаштувати новий челендж у своєму Instagram, виконати серію хорватських пейзажів та працювати над втіленням нових жіночих образів. А ще – мріє написати й проілюструвати власну книгу.

Текст: Ксенія Шокіна

Фото надані Катериною Шелевицькою

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

 

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **