Наверх
Меню
Меню
Событие
21/08
Проект-дослідження «Парадний Портрет» у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ»
?????? ?????? ий Портрет.jpeg
?????? ?????? ий Портрет.jpeg
Цой Н.jpeg
Цой Н.jpeg
Бевза.jpeg
Бевза.jpeg
?????? ?????? ий Портрет.jpeg
Цой Н.jpeg
Бевза.jpeg

Проект-дослідження «Парадний Портрет» у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ»

З 21 серпня по 2 вересня у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ» проходитиме проект-дослідження українських художників під назвою «Парадний Портрет», приурочений до Дня Незалежності України.

Найкраща ідея для вшанування Дня Незалежності України – згадка про шлях, який вона пройшла за ці 27 років. Історію країни творять особистості, а протягом багатьох віків образи видатних особистостей художники втілювали на парадних портретах. Наразі фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського в ЦСМ «Білий Світ» передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації. Дев'ятнадцять українських митців, серед яких Петро Бевза, Микола Журавель, Петро Лебединець, Владислав Шерешевський, Андрій Цой та інші, обрали своїх персонажів – публічні постаті сучасної незалежної України. Вони зобразили їх на парадних портретах розміром 1,8х1,2 метри, і кожен трактував урочистий образ свого героя так, як забажав сам, адже слоган проекту – «ПП контемпорарі».

21 серпня о 19:00 на відкритті виставки в галереї «Білий Світ» глядачі побачать, кого учасники проекту зобразили на своїх полотнах і як вони передали урочистість образів. Публіка дізнається, якими якостями наділили художники своїх персонажів і чи може існувати парадний портрет без класичної структури. Виставка супроводжуватиметься відкритою дискусією на тему «Чим є парадний портрет для сучасного художника». І, оскільки цей проект є не простою виставкою, а художнім дослідженням, перед закриттям експозиції відбудеться оголошення його висновків та презентація каталогу парадних портретів з відомостями про персонажів та художників.

 

Партнер проекту – український виробник товарів для творчості ROSA.

Учасники проекту:

Петро Бевза

Олександр Богомаз

Матвій Вайсберг

Євгеній Валюк

Ірина Вештак-Остроменська

Маріанна Голембйовська

Іван Грабко

Микола Журавель

Люся Іванова

Єгор Анцигін

Влад Кришовський

Дмитро Кришовський

Петро Лебединець

Роман Романишин

Світлана Струк

Андрій Цой

Нікіта Цой

Владислав Шерешевський

Олександр Янович

 

Відкриття виставки – 21 серпня о 19:00.

Експозиція триватиме до 2 вересня

 

Центр Сучасного Мистецтва «Білий Світ»

(Київ, вул. Пушкінська, 21а, www.whiteworld.net)

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **