Наверх
Меню
Меню
Событие
23/08
У Києві відкриють масштабну експозицію робіт художника Бориса Плаксія
Plaksii_EXH_COVER.jpg
Plaksii_EXH_COVER.jpg

У Києві відкриють масштабну експозицію робіт художника Бориса Плаксія

«Зухвалий виклик» генія шістдесятих

23 серпня у виставкому залі аукціонного дому «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) відкриється персональний проект одного з найунікальніших художників-шістдесятників Бориса Плаксія «Зухвалий виклик».

Тернистий життєвий шлях видатного автора, який як у творчості, так і у повсякденному бутті, ніколи не зраджував ідеалів шістдесятників, сприяв розквіту його різножанрової творчості.

«Боротьба», 1998. Полотно, олія. 59 х 52 см. Підпис і дата знизу праворуч. Приватна збірка.

У ході виставки публіка побачить більше 30-ти робіт живописця, монументаліста, скульптора, ілюстратора, графіка і філософа Плаксія. Проект чи не вперше дає можливість ознайомитись з широкою ретроспективою різних періодів творчості самобутнього автора. 

«Вірменія», 1989. Картон, олія. 83 х 60 см. Підпис і дата знизу праворуч. Приватна збірка.

Знаний портретист, він зобразив на своїх полотнах таких відомих постатей як Алла Горська, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Василь Симоненко, Іван Драч, Павло Тичина. Кілька відомих портретів автора відвідувачі побачать на експозиції.

«Портрет Павла Тичини», 1980. Папір на картоні, акварель. 18,5 х 16,5 см. Підпис і дата на звороті. Приватна збірка.

У багатьох полотнах майстра відображено драматичні сторінки української історії, страдницьку боротьбу українців за свободу рідного краю. Борис Плаксій – митець великої сили та надзвичайного таланту. Його істинне часто вимірювалось ціною власної жертовності.

«Автопортрет», 1970-і. Оргаліт, темпера. 44 х 41 см. Підпис знизу ліворуч. Приватна збірка.

«Погоджусь зі словами видатного українського сучасного художника Івана Марчука, який назвав Бориса Плаксія «людиною тисячоліття». Плаксій був гонимий радянською владою. Він був тим, хто підписав колективного листа проти десталінізації в Україні та не «розкаявся щиросердно» після погроз влади. Його творчість сповнена не тільки високої художньої цінності, за його роботами – ціла історія країни», – зазначає Михайло Василенко, співвласник аукціонного дому "Золотое Сечение".

Виставка триватиме до 12 вересня, вхід для усіх охочих – вільний. Експозиція працює з 11:00 до 18:00. Неділя – вихідний. Додаткові святкові вихідні: 24-26 серпня.

 

Про Бориса Плаксія:

Борис Плаксій народився 21 серпня 1937 року в місті Сміла Черкаська області. Навчався у Дніпропетровському художньому технікумі. Закінчив Київський художній інститут. Є одним з найвідоміших художників-монументалістів України (1960-1970-ті). За антирадянську пропаганду переслідувався і був позбавлений багатьох можливостей творчого розвитку як художник. Заслужений художник України. Лауреат Національної премії імені Т. Шевченка (2007). Помер у 2012 році.

Довідка про АД “Золотое Сечение”:

Аукціонний Дім “Золотое Сечение”, заснований у 2004 році, регулярно проводить аукціони та виставки-продажу творів живопису та графіки, російської ікони. Основні напрямки діяльності компанії – класичний живопис XIX-XX ст., мистецтво альтернативних течій (авангард, нонконформізм, андеграунд), сучасне «актуальне» мистецтво, предметний дизайн і фотографія, а також російська православна ікона. Усі твори мистецтва надходять на аукціон з найрізноманітніших приватних зібрань та галерей СНД, країн Європи та США.

2

«Автопортрет», 1970-і. Оргаліт, темпера. 44 х 41 см. Підпис знизу ліворуч. Приватна збірка.

 

 

11

«Автопортрет», 1980

Папір на картоні, акварель

32,5 х 20 см

Підпис і дата на картоні знизу праворуч

Приватна збірка

 

 

12

«Портрет Павла Тичини», 1980. Папір на картоні, акварель. 18,5 х 16,5 см. Підпис і дата на звороті. Приватна збірка.

 

 

16

«Сюрреалістична композиція з людьми», 1988

Полотно, олія

54 х 70 см

Підпис і дата знизу праворуч

Приватна збірка

 

 

17

«Вірменія», 1989. Картон, олія. 83 х 60 см. Підпис і дата знизу праворуч. Приватна збірка.

 

 

18

«Сплеск», 1990

Полотно, олія

81 х 89 см

Підпис і дата знизу праворуч

Колекція Бориса та Тетяни Гриньових

 

 

19

«Ключі від раю», 1990

Полотно, олія

100 х 90 см

Підпис і дата знизу ліворуч

Приватна збірка

 

 

31

«Боротьба», 1998. Полотно, олія. 59 х 52 см. Підпис і дата знизу праворуч. Приватна збірка.

 

комментарии
Календарь
24/09

Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова. “Той, що зникає”- друга персональна виставка автора, що складається з трьох частин. Перша- це ...

26/09

  Відкриття виставки Бориса Фірцака «Різне»   З 26 вересня по 13 жовтня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходитиме ...

28/09

У КИЄВІ ВТРЕТЄ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ СВІТЛА І МЕДІА-МИСТЕЦТВА KYIV LIGHTS FESTIVAL Промінь дитячих мрій злетить до зірок під час KYIV LIGHTS FESTIVAL 28 і 29 вересня 2019 го року ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **