Наверх
Меню
Меню
Новость
22/08
Роман Штаєр: «Після «Срібного мольберта» я змінив свої погляди на мистецтво»
001_foto_avtora_authors_photo.jpg
001_foto_avtora_authors_photo.jpg

Роман Штаєр: «Після «Срібного мольберта» я змінив свої погляди на мистецтво»

Роман Штаєр: «Після «Срібного мольберта» я змінив свої погляди на мистецтво»

Як зацікавити сучасного глядача та чим здивувати поціновувача мистецтва? Що краще: наслідувати класиків чи шукати власний стиль? Ці питання ставить собі кожен мислячий митець. Учасник «Срібного мольберта» Роман Штаєр після конкурсу по-новому поглянув на мистецтво та власну творчість зокрема. Чим займається та до чого прагне, молодий художник поділився з нами.

Зовсім нещодавно Роман Штаєр тяжів до реалістичної манери. Однак завдяки спілкуванню з іменитими художниками, що були у складі журі конкурсу «Срібний мольберт», свої погляди хлопець змінив. Зрозумів: потрібно шукати себе й експериментувати.

«Під час «Срібного мольберта» я зрозумів, що класичний живопис уже відходить на задній план, – розмірковує Роман. – Зараз більше цінується свобода думки, відрив від шаблонів, вихід за рамки, тобто – сучасні напрямки у мистецтві. Потрібно шукати в собі художника, творця, самовиражатися та висловлювати через свої роботи власні думки, говорити про цінності. Я змінив свої погляди на мистецтво і, як результат, відійшов від реалізму. Цьому сприяли зустрічі та спілкування під час конкурсу з відомими художниками – Анатолієм Криволапом, Владом Габдою, Тіберієм Сільваші».

Зараз Роман Штаєр приділяє більше уваги композиції та не женеться за реалістичною схожістю із зображуваним. Навпаки – прагне працювати так, щоб складно було розгадати, як і чим виконана робота.

«Я прийшов до формального мистецтва. Все це – експерименти. Я працюю із площинами та фактурами, шукаю цікаві поєднання кольорів, пробую різні техніки. Мені цікаво стежити за тим, як поводиться той чи інший матеріал на різних поверхнях. Тепер на моїх полотнах усе частіше постають антропоморфні фігури», – розповідає митець.

Нещодавно Рома відвідав художній пленер «Мастер-классы для студентов художественных ВУЗов стран СНГ и Балтии в Кыргызстане». Перша подорож до Азії стала для художника відкриттям не лише через нову культуру та незвичні пейзажі, але й завдяки спілкуванню з творчою молоддю з 15 країн.

«Природа Киргизстану неймовірно красива й дуже сильно відрізняється від нашої, – розповідає молодий художник. – Народ щедрий і щирий. Я мав змогу порівнювати не лише цю азійську країну з рідною Україною, але й звертав увагу на творчість колег із інших регіонів, держав. За моїми спостереженнями, в Азії ще тяжіють до реалістичного зображення, а представники Литви, приміром, більше схиляються до сучасних напрямів, як-от інсталяція чи перформанс. Та разом із тим я впевнився, що Україна посідає високі позиції у плані мистецтва, тримає планку».

У вільний час Роман Штаєр експериментує і з інсталяціями – набирається досвіду, щоб невдовзі представити свої напрацювання широкому колу глядачів. А ще має намір утнути перформанс, бо це, за словами митця, «найнематеріальніше мистецтво».

Текст: Ксенія Шокіна

Фото надані Романом Штаєром

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

комментарии
ТОП Новость
11/09

Щербенко Арт Центр оголошує список фіналістів сьомого конкурсу молодих українських художників МУХі 2019 Міжнародна експертна комісія оцінила подані заявки від українських художниць та художників. За ...

10/09

 АРТ-РЕЗИДЕНЦІЯ «СЕМАНТИЧНИЙ СЮРРЕАЛІЗМ У ПРОСТОРІ ПОСТМОДЕРНІЗМУ СЛАВУТИЧА» 09-15 вересня 2019 р., м.Славутич, Київська область, Україна Проект реалізується КП «Агентство ...

Календарь
17/09

17 вересня, о 12.00, в приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні відкриється виставка "Україна. Незакінчена війна". Керівник проекту - Любов Легасова. В експозиції ...

18/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку скульптури Дмитра Грека «Мелодія буття». Звучання життя у просторі часу народжує неповторну ...

19/09

З 19 вересня по 27 жовтня 2019 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує відвідати виставку «Музейна збірка. Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження». Видатний художник, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **