Наверх
Меню
Меню
Событие
14/09
ДОВЖЕНКО І: ВІДКРИТТЯ ПЕРШОГО СЕЗОНУ РЕГУЛЯРНИХ ПОДІЙ В ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ
in art 2.jpg
in art 2.jpg

ДОВЖЕНКО І: ВІДКРИТТЯ ПЕРШОГО СЕЗОНУ РЕГУЛЯРНИХ ПОДІЙ В ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ

14 вересня о 19:00 Довженко-Центр відкриває перший сезон регулярних подій та запускає оновлений публічний простір - лобі першого поверху з нагоди Дня кіно, дня народження Олександра Довженка та самого Довженко-Центру.   

ДОВЖЕНКО І – подія, приурочена до відкриття нового простору лобі Довженко-Центру, створеного як meeting-point для відвідувачів, резидентів та команди Центру. Тут розміститься унікальна для українських культурних інституцій сервісна інфраструктура: ресепшн, мікросцена для театральних та музичних подій, кінозала, музейна крамниця та ресторан ЕТЕР. Відкриттям простору розпочнеться перший сезон регулярних культурних подій Довженко-Центру та резидентів у власних стінах. 

10 вересня 1994-го року з нагоди 100-річчя від дня народження Олександра Довженка Указом Президента України №511/94 було засновано Національний центр Олександра Довженка – найбільший український кіноархів, в 2000 році об’єднаний з Київською кінокопіювальною фабрикою (засн. в 1948 році).

Попри виклики тривалої реконструкції, Центр впродовж цього часу був і надалі буде відкритим для сінефілів та продовжуватиме втілювати прогресивний підхід «музею in progress» — процесі побудови, трансформації та пошуку, неприхованому від публіки.

14 вересня 2018 року Довженко-Центр вперше презентує себе як простір з регулярним репертуаром кінопоказів та освітніх кіноподій, з театральним репертуаром Сцени 6 та розгалуженою арт-програмою резидентів Центру.  

У рамках першого сезону вересень–грудень 2018 в Довженко-Центрі розпочне свою діяльність гостинний кіноклуб архівного та артхаузного кіно; відбудуться авторські лекції серії «Культурфільм» за участі Сергія Лозниці, Євґєнія Марґоліта, Олени Стяжкіної; пройдуть екскурсії за лаштунки фільмофонду.

Відкриється кіноклуб музичним кіноперформансом «Ягідка кохання (реж. О. Довженко, 1926) feat Sed Contra Ensemble» (UA).

 

Також у програмі вечора: музичний перформанс Українського імпровізаційного оркестру (диригент – Дмитро Радзецький) та знайомство з програмами резидентів Довженко-Центру (серед яких ГО «Шостий поверх» (aka Cцена 6), хореографічна майстерня Віктора Рубана, Ruban Production ITP та БО Імпульс. Трансформація. Платформа, арт-клуб КОRА, книгарня «Довженко. Книги. Кава. Кіно» і щойно відкритий бар ЕТЕР з родини Malevich).  На завершення - вечірка для справжніх кінокоханців від Super DJ Mavr.

 

Розклад:                                                                                       

19:00 – Виступ українського імпровізаційного оркестру (диригент – Дмитро Радзецький)

20:00 – Презентація програм резидентів

20:30 – «Коло Дзиґи»: Музичний кіноперформанс «Ягідка кохання (реж. О. Довженко, 1926) feat Sed Contra Ensemble»

21:00 – Super DJ Mavr

 

ЯГІДКА КОХАННЯ - найраніший із вцілілих фільмів Олександра Довженка, у якому він постає як комедійний режисер. Перукар Жан Ковбасюк дізнається, що став батьком. Дитина перекреслює всі його плани. Жан вирішує спекатись немовля, але воно щоразу чудернацьким чином повертається. Тільки коли Жан дізнається, що за дитину можна отримати матеріальну допомогу, знову знайти її вдається непросто.  

SED CONTRA ENSEMBLE створено у 2013 року за ініціативою композиторів Сергія Вілки, Віталія Кияниці та Андрія Мерхеля. Ансамбль виконує камерну музику від початку ХХ ст. і до сьогодення, постійно експериментує з електроакустичними та імпровізаційними проектами.

УКРАЇНСЬКИЙ ІМПРОВІЗАЦІЙНИЙ ОРКЕСТР – масштабний проект Дмитра та Сергія Радзецьких, що зібрав відомих українських музикантів, а також корифеїв українського джазу та авангарду. Унікальне явище у вітчизняній культурі, це живий звучний організм, що породжує музику «тут і зараз».

Вхід на захід вільний.

 

Офіційній частині передуватиме прес-конференція за участю всіх резидентів Довженко-Центру, серед яких ГО Шостий поверх, книгарня Довженко. Книги. Кава. Кіно, Screen School Яніни Соколової, бар ЕТЕР з родини Малевич та інші. Завершиться прес-захід ексклюзивною екскурсією до Фільмофонду та лабораторії Центру.

Початок прес-конференції: 16:00. Акредитація: pr@dovzhenkocentre.org

Кінопрограма вересень-грудень 2018 в Довженко-Центрі:

КОЛО ДЗИҐИ (14.09, 04.10, 08.11, 06.12, 21.12)

Цикл музичних кіноперформансів, в рамках якого відбуваються прем’єри та спеціальні покази відреставрованих Довженко-Центром українських німих фільмів. Фільми демонструються в супроводі унікальних саундтреків, створених відомими сучасними українськими і зарубіжними музикантами, гуртами та діджеями. Назва проекту символізує коло українського кіноавангарду, адже проект об’єднує режисерів, які свого часу працювали над створенням нової кіномови.

 

Протягом вересня–грудня 2018 Довженко-Центр запрошує на п’ять музичних кіноперформансів: «Ягідка кохання» (реж. Олександр Довженко, 1926) у музичному супроводі Sed Contra Ensemble, «Турксиб» (реж. Віктор Турін, Україна, 1929) у музичному супроводі Bronnt Industries Kapital (Велика Британія), «Богиня» (реж. Юнган У, Китай, 1934) у музичному супроводі Єгора Забєлова (Білорусь), «Документи епохи» (реж. Леонід Могилевський, Україна, 1928) у музичному супроводі гурту Сон сови (Україна), «Станція «Пупки» (реж. Ханан Шмаїн, 1931) у музичному супроводі Альберта Цукренка (Хаммерман Знищує Віруси).

 

Куратор – Іван Козленко

 

OLDSCHOOL: Невідомі 90-ті (19.09, 26.09, 03.10, 10.10, 17.10, 24.10, 31.10, 07.11,14.11)

Програма кіноклубу розпочнеться циклом «Невідомі 90-ті», в рамках якого кінознавець Станіслав Битюцький представить маловідомі українські стрічки того «буремного» десятиліття. Серед них — історії про дорослішання, трагічне кохання та справжній український хорор.

Продовжить клуб у листопаді спеціальний цикл показів, курований кінооператоркою та продюсеркою Світланою Зінов’євою — OLDSCHOOL.doc.  Очікуйте на чотири документальні стрічки про знаних кіномайстрів минулого та сучасності. Фільмом-відкриттям цієї програми стане нарис про життя легендарного Жан-Люка Ґодара.

 

КУЛЬТУРФІЛЬМ: Театр воєнних дій з Сергієм Лозницею та Кіноревізія Донбасу (15.10, 16.10 15.11, 22.11, 29.11)

Культурфільм – традиційний кінолекторій, що має на меті поєднати сінефільський та академічний досвід. «Культурфільм: Театр воєнних дій» (15.10-18.10) присвячений творчості Сергія Лозниці, цьогорічного номінанта від України на Оскар. Протягом двох днів відбудуться покази фільмів з обговоренням за участю самого режисера. Поза локацією Довженко-Центру основною подією проекту має стати прокат 11-18.10 документальної стрічки Сергія Лозниці “День Перемоги” про святкування однойменного свята і вшанування закінчення Другої світової війни російськими емігрантами в Берліні.

Культурфільм: Кіноревізія Донбасу 2.0 (15.11-29.11) присвячений темі Донбасу у радянському кінематографі від 1930-х років і часів Другої світової війни до періоду перебудови і розпаду СРСР. В рамках кінолекторію відбудуться три події, пов’язані з антологією «Кіноревізія Донбасу 2.0», виданою цьогоріч Довженко-Центром, за участі її авторів. 

 

КЛУБ КІНОКОХАНЦІВ. MUSIC BOX з Андрієм Алфьоровим (21.11, 28.11, 05.12, 12.12, 19.12)

Спеціальна авторська програма, курувати яку Довженко-Центр запрошує відомих кінокритиків та кінематографістів та присвячує її знаковим та улюбленим фільмам, режисерам, зірковим акторам та непересічним кінематографічним явищам.

У MUSIC BOX кінокритик Андрій Алфьоров зібрав відносно свіжі і дуже яскраві фільми про музику і музикантів, для більшості з яких професія стала покликанням і прокляттям водночас. Від Віктора Цоя і Ієна Кертіса до Іггі Попа і Курта Кобейна…: «Кіно ще ніколи не звучало так задирикувато й зухвало!»

 

VHS | ВЕХАЕС: ДНІ АМАТОРСЬКОГО ФІЛЬМУ (29.09, 27.10, 24.11)

Три події, заплановані на останню суботу кожного осіннього місяця, що мають привернути увагу до досі малодослідженого явища аматорських відео та 8мм фільмів в радянський і ранній пострадянський час, колективної пам'яті й історичного спадку.

В рамках цього проекту кияни зможуть принести власне відео й особисто презентувати його для широкої аудиторії, долучитися до дискусій про роль архіву в збереженні приватних відеоматеріалів і подальшу роботу з ними. Найцікавіші фільми, відібрані кураторами, будуть оцифровані на обладнанні Довженко-Центру, цифрова копія буде безкоштовно надана авторам відео, а також залишиться на зберіганні в медіатеці Довженко-Центру.

В контексті проекту «VHS | ВЕХАЕС» Довженко-Центр запрошує на книжкові вечірки САМІ & МАЛІ у лобі Довженко-Центру, що мають на меті дослідження та актуалізацію культури самвидаву, його історії, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців.

ОСВІТНІ КУРСИ ДЛЯ ДІТЕЙ: Стратегії візуального мислення (3.11,10.11, 17.11, 1.12, 8,12, 22.12)

і Абетка кіномистецтва (24.11, 22.12)

Дві освітні програми для дітей від 6 до 10 років, націлені на формування критичного мислення і розкриття дослідницький здібностей. Програми допомогають дітям зрозуміти своєрідну мову мистецтва, дізнатися, як воно народжується, яким буває, і у чому магія його впливу на глядача.

 

ЕКСКУРСІЇ У ФІЛЬМОФОНД (29.09, 27.10,24.11,22.12)

Не проґавте можливість зазирнути під час серії суботніх екскурсій Довженко-Центром в робочі простори кіноархіву: плівкове фільмосховище, кінолабораторію, кабінети представників рідкісних професій, унікальних в Україні.

 

Повний розклад показів: www.dovzhenkocentre.org

 

Національний центр Олександра Довженка – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Забезпечує реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, здійснює наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **