Наверх
Меню
Меню
Событие
21/09
Світ Православної Ікони в Zavalnyi Art Center / Завальний Арт Центр
41595860_695332274156901_8294465774320353280_n.jpg
41595860_695332274156901_8294465774320353280_n.jpg

Світ Православної Ікони в Zavalnyi Art Center / Завальний Арт Центр

Zavalnyi Art Center / Завальний Арт Центр запрошує на відкриття виставки "Світ Православної Ікони", що відбудеться 21 вересня о 17:00.

Ікона у Візантійській Імперії була одним із головних аспектів буття – як суспільства, так і держави. Ця ситуація обумовлювалася тим, що візантійський іконопис був безпосереднім спадкоємцем ранньохристиянського і, відповідно, він зберіг у собі Першообраз. Завдяки своїй глибокій традиційності візантійська культура змогла пронести ікону в її незмінності крізь тисячоліття. Символіка, техніка зображення, матеріали – все це залишалося незмінним і отримало назву канон. Більшість сучасних іконописних традицій мають витоки в цьому візантійському каноні. Але мала кількість з них вберегла первинну традицію в чистоті. Саме тому нині досить важливо не тільки говорити про візантійський канон, але і відроджувати його.

Характерна для канонічної ікони відсутність реалізму, за яку часто дорікали іконопису художники Ренесансу, обумовлена необхідністю споглядального підходу до ікони. Сама ж характерна мова ікони сформувалася з часом. В ній відсутня реалістична передача натури, як то в звичайному живописі. Дотримуючись прийнятої традиції, для написання ікони вкрай необхідним є певний стан душі. Це, головним чином, обумовлюється необхідною глибокою вірою, відмовою від усього мирського, а також суворим слідуванням посту.
Представлені на виставці ікони достатньо точно передають цей неминущий канон візантійського іконопису. Це, до деякої міри, робить цю виставку позачасовою та глибоко споглядальною. Притримуючись усіх приписів візантійського канону, кожна ікона створювалася з неймовірною ретельністю і тільки на тих матеріалах, що і тисячоліття назад. Це означає, що у створенні ікони використовувались виключно натуральні матеріали, такі як: дерево, сусальне золото, мед, паволока, перетерті дорогоцінні камені.

Окремого слова заслуговує один символічний момент. Виставка «Світ православної ікони» приурочена до свята різдва Пресвятої Богородиці. Саме тому її відкриття відбудеться 21 вересня. Образ Богородиці один із найголовніших у візантійському іконописі, що надає самій виставці особливий ореол.  
Все це дозволяє стверджувати, що виставка «Світ Православної Ікони» відіграє надзвичайну роль в збереженні не тільки візантійської спадщини, але і самого Першообразу. Тим самим ще раз підтверджуючи глибоку різницю між сакральністю ікони та зразками образотворчого мистецтва.


В проекті «Світ Православної Ікони» приймали участь наступні іконописці:

Анна Завальна
Анастасія Аднорал
Олексій Возіянов
Олексій Малинка
Олена Плесовська
Оксана Возіянова
Роман Селівачов
Ієродиякон Януарій

Виставка триватиме з 21 вересня до 5 жовтня в галереї Zavalnyi Art Center / Завальний Арт Центр (Старонаводницька 31, Київ, 01010).

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **