Наверх
Меню
Меню
Событие
04/10
«Поличка українських святощів»
42604349_1068786856614768_5622332865883668480_n.jpg
42604349_1068786856614768_5622332865883668480_n.jpg

«Поличка українських святощів»

    04 жовтня 2018 року о 17 год. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки художника-кераміста Сергія Радька з с. Межиріч Черкаської області. Автор звертається до актуальної теми історичної пам’яті та неперервності культурного життя нації. Тільки народ, який не забуває минуле та усвідомлює власну історію, здатний творити майбутнє та примножувати досягнення.  

На виставці представлено близько 100 скульптур та гончарних робіт,  об’єднаних думкою про красу природи та її цінність. Окремий розділ експозиції – «мистецька археологія»: кожен гончар має свої задумані, пошукові роботи, не до кінця оформлені, але дорогі митцю як свідок його художніх страждань. Саме такі «свідки» творчих переживань складають особливу тему виставки.

Сергій Радько – митець багатогранний, коло його захоплень та уподобань безмежне: кераміка та музика, живопис і скульптура, література та філософія. Та своїм головним покликанням майстер справедливо вважає гончарство. «Глина, коло, піч для мене – це поклик долі», – говорить художник. Художник любить та вміє імпровізувати, працює легко, артистично. Загострене світовідчуття, тонкий смак, плідні фантазії та колосальна працездатність відкривають перед майстром безмежні простори для творчості. Провідними рисами особистості художника є дитяча допитливість, природний гумор, іронія, невичерпна цікавість до навколишнього життя, свобода та щирість у самовираженні та спілкуванні. 

Сергій Радько  закінчив Республіканську художню школу імені Т.Г. Шевченка та Львівську національну академію мистецтв, отримав фах художника-монументаліста, викладав гончарство в Канівському училищі культури і мистецтв. 

Окремою сторінкою творчості художника є співробітництво з Національним музеєм-заповідником українського гончарства в Опішному. На території музейного комплексу Сергій Радько спорудив монументальні керамічні композиції, що гармонійно доповнили природний ландшафт Опішного та стали візитівкою заповідника.

Роботи художника зберігаються в колекціях Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та в численних приватних зібраннях.

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2, 1-й поверх

Куратор виставки: Ірина Бекетова, завідувач науково-фондовим відділом.

 

 

комментарии
Календарь
17/09

17 вересня, о 12.00, в приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні відкриється виставка "Україна. Незакінчена війна". Керівник проекту - Любов Легасова. В експозиції ...

18/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку скульптури Дмитра Грека «Мелодія буття». Звучання життя у просторі часу народжує неповторну ...

19/09

З 19 вересня по 27 жовтня 2019 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує відвідати виставку «Музейна збірка. Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження». Видатний художник, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **