Наверх
Меню
Меню
Событие
01/10
Щербенко Арт Центр представляє персональний проект Марії Прошковської «Посттравматичний(Herbarium)»
fullsizeoutput_796.jpeg
fullsizeoutput_796.jpeg

Щербенко Арт Центр представляє персональний проект Марії Прошковської «Посттравматичний(Herbarium)»

 

Цього жовтня  у просторі Щербенко Арт Центру відкриється персональна виставка «Посттравматичний (Herbarium)» Марії Прошковської – київської художниці, фіналістки та володарки спеціальної премії конкурсу молодих українських художників МУХі 2017

На виставці буде експоновано рослинні композиції, зібрані мисткинею у забрудненому внаслідок аварії на ЧАЕС 1986 року селі Страхолісся, населення якого не було евакуйоване. Також глядачі побачать відео і фотографії, відзняті на цій території у співпраці з фотографом Віталієм Очеретяним та оператором Свєтою Діодною-Дудяк.

Проект присвячений вивченню взаємозв’язку між людиною та довкіллям у посттравматичний період. Художниця спостерігає за рослинними спільнотами в умовах сильного радіаційного забруднення. Процес занурення в несприятливе середовище трансформує її особистий страх та дає поштовх до переосмислення і пошуку нових можливостей для зростання та розвитку. 

Відновлення через деструкцію, або посттравматичне зростання – основна тема виставки. Вона формує питання про те, де знаходиться точка зламу нашої особистої межі (чи є вона) і чи існує руйнація такої сили, аби зробити подальший прогрес неможливим?

Команда проекту:

Фото – Віталій Очеретяний;

Відео – Свєта Діодна-Дудяк;

Монтаж – Андрій Лобов.

Особлива подяка Олесі Долженко та Валентину Чорному.

 

Проект "Посттравматичний (Herbarium)" реалізований за підтримки юридичної фірми AEQUO Law Firm  партнера конкурсу молодих українських художників МУХі 2017, та інвестиційної компанії "4i Capital".

 

Марія Прошковська

Народилася 1986 року в Києві. Закінчила Національний університет внутрішніх справ України, навчалася у Школі сучасного мистецтва при Інституті проблем сучасного мистецтва. У своїх роботах художниця звертається до проблем сексуалізації жіночого тіла, впливу часу на людину і питань самоідентифікації особистості. Лауреатка спеціального призу конкурсу молодих художників МУХі 2017 та учасниця програми American Arts Incubator 2018 в Україні. Брала участь у персональних і групових проектах в Інституті проблем сучасного мистецтва, Kyiv Art Fair, GogolFest, арт-просторі Sklo у Києві, Галереї Дзига у Львові; у резиденціях Бірючий (Україна) і FUTURA (Чехія). Живе та працює в Києві.

 

Конкурс МУХі

Некомерційний проект, спрямований на системне формування нових імен серед молодих українських художників. Назва МУХі походить від "Молоді Українські Художники і ...". Перша виставка МУХі була проведена в 2009 році в Боттега Галереї. З того часу проект був реалізований 6 разів. Його мета –  підтримка художників, котрі хочуть заявити про себе, прагнуть  розвиватися, працюють в руслі новітніх світових тенденцій, активно продукують оригінальні ідеї та задуми в українському мистецтві.

 

 20 жовтня 2018

Відкриття: 1 жовтня / 19:00

Вхід вільний

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **