Наверх
Меню
Меню
Событие
29/09
В Довженко-Центрі розпочнуться Дні аматорського кіно ВеХаЕс/VHS-days
fullsizeoutput_799.jpeg
fullsizeoutput_799.jpeg

В Довженко-Центрі розпочнуться Дні аматорського кіно ВеХаЕс/VHS-days

VHS / ВЕХАЕС, 29 вересня, 18:00
День І. Любительське/приватне відео в кіноархіві 

29 вересня в Довженко-Центрі розпочнуться Дні аматорського кіно ВеХаЕс/VHS-days і книжкові вечірки малих, незалежних видавців і книгарів САМІ&МАЛІ.

Три події, що заплановані на останню суботу кожного осіннього місяця, мають привернути увагу до досі малодослідженого явища аматорських відео та 8мм фільмів в радянський і ранній пострадянський час, колективної пам'яті й історичного спадку.

Можливо у вашому  сімейному архіві зберігаються домашні відео, на яких зафіксовані найбільш важливі для сім’ї моменти і найближчі люди, улюблені локації у місті або за його межами, відеопослання собі майбутнім або щасливим нащадкам? А, можливо, у вас на полицях припадають пилом плівки з напівпрофесійними "виробничими" фільмами, які в 1970-1980 роках створювалися на студіях та в любительських гуртках радянських підприємств? Або ж ви сам режисер і трепетно зберігаєте навчальне відео, створене за допомогою любительских камер?

З часом ці вихоплені з життя епізоди стають історією не тільки однієї сім’ї, заводу або гуртка, але й міста, уламками колективної пам’яті цілого покоління. Так зване home-відео давно стало невід'ємною складовою національних кіноархівів по всьому світу, унікальним матеріалом для істориків, дослідників культури, режисерів та художників.

Саме тому Довженко-Центр робить спробу зібрати ці артефакти і запрошує долучитися до творення колекції home-відео Національного кіноархіву.  За підсумками відбору ви зможете особисто презентувати його для широкої аудиторії, долучитися до дискусій про роль архіву в збереженні приватних відеоматеріалів і подальшу роботу з ними. Найцікавіші фільми, відібрані кураторами, будуть оцифровані на обладнанні Довженко-Центру, цифрова копія буде безкоштовно надана авторам відео, а також залишиться на зберіганні в медіатеці Довженко-Центру.

 

ЩО? 

Три вечори/події присвячені феномену нестудійного, аматорського/любительского приватного, або корпоративного кіно.

Форми і жанри: сюжетне художнє відео, сімейне відео, свята і застілля, документація публічних свят, культурних, політичних подій, хроніки прогулянок і види міста, тревел-відео, концертне відео, музичне відео, фанове відео, фільми за мотивами улюблених творів, відеолистування, тощо.

Період:  фільми, створені до 1997 року, коли технологія DVD підкорила масовий ринок, а формат VHS морально застарів буквально за одну ніч і зник з радарів. Це фільми та культура, які ми ризикуємо втратити разом із плівками, що не витримали випробування часом.

ДЛЯ КОГО? 

Якщо ви маєте на горищі, в гаражі, на антресолях чи в інших таємних схованках домашнє або корпортативне відео, аматорське кіно, зняте на 16 мм плівку або VHS і ви готові ним поділитися з публікою.

 

НАВІЩО ДОЛУЧАТИСЯ? 

 

 • Нагода показати своє відео широкому колу зацікавлених глядачів
 • Поділитися своєю особистою історією та зберегти її для прийдешніх поколінь
 • Познайомитися з іншими кінолюбителями або їх нащадками, почути їх історії  
 • Долучитися до творення колекції home-відео Національного кіноархіву. 
 • Отримати цифрову копію власного відеоматеріалу 
 • Нарешті переглянути фільми, зняті батьками, бабусями і дідусями, на власні очі побачити історію, про яку чули в школі.

ДЕ?

Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1, лобі І поверху

 

КОЛИ?

29 вересня 2018

27 жовтня 2018

24 листопада 2018

 

УМОВИ УЧАСТІ?

Для участі у VHS-днях учасник надає:

 1. Заповнену заявку : https://goo.gl/forms/PCziR2fxdWPbRRQs1                                                                 
 1. Фільм

Надати фільм можна:

- завантаживши на файлообмінник (https://fex.net) і вказавши лінк в заявці

- занести за адресою вул.Васильківська, 1 (м. Голосіївська), попередньо домовившись за телефоном 093-569-01-69

- іншими способами, попередньо домовившись за телефоном 093-569-01-69

 

Приймаються відеоматеріали, зняті на плівку або інші аналогові носії до 1997 року або їх цифрові копії:

 • 16 мм
 • 8 мм
 • VHS
 • Betacam
 • Цифрові копії (.avi, .mp4, mpeg, DVD, .mov)

Подаючи заявку на участь у  VHS-днях учасник підтверджує, що є власником авторських прав на поданий фільм і згоден з умовами проведення заходу, зокрема на публікацію кадрів чи епізодів із фільму, а також дає згоду на обробку своїх персональних даних, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

 

У контексті проекту «VHS | ВЕХАЕС» Довженко-Центр також  запрошує накнижкові вечірки САМІ & МАЛІ у лобі Довженко-Центру, що мають на меті дослідження та актуалізацію культури самвидаву, його історії, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців. Разом з тим Довженко-Центр презентує власну нову книжкову крамницю, де у ці дні працюватиме книжковий pop-up shop, у якому буде рідкісна можливість переглянути та купити артбуки і фотозіни, твори художників книги, дизайнерів та ілюстраторів, культурологічний non-fiction, та особисто поспілкуватися з малими ініціативами, які створюють і продають нішеві інтелектуальні та мистецькі видання.

Кураторська група: Станіслав Мензелевський, Олександр Телюк, Анна Онуфрієнко, Ольга Жук.  

Фільми:

 • “Суботник” (1976, 11 хв.) з коментарем працівника Фільмофонду,
 • “Завал” (1972, 8 хв.) - аматорський фільм Віталія Бугайова,
 • Кліп гурту Асфальт “Асфальтронік’ 67” (2010, 4 хв., УПВ арт груп), змонтований з аматорського відео.
 • Матеріали зібрані Центром міської історії Львова (любительський фільм 9 хв. і кліп 3-4 хв., змонтований з любительського відео),
 • “Щасливі роки” (2018, 9 хв., реж. Світлана Шимко),“Ма” (2017, 10 хв. реж. Марія Стоянова)

Гості: Олександр Маханець, Світлана Шимко, Марія Стоянова, Віталій Бугайов.
Модерація: Станіслав Мензелевський

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **