Наверх
Меню
Меню
Новость
17/11
ВИЙШОВ ДРУКОМ ФОТОАЛЬБОМ ПРОЕКТУ ОЛЕГА ТІСТОЛА ТА СЕРГІЯ СВЯТЧЕНКА «КІНЕЦЬ ВЕСНИ»
in art 1.jpg
in art 1.jpg

ВИЙШОВ ДРУКОМ ФОТОАЛЬБОМ ПРОЕКТУ ОЛЕГА ТІСТОЛА ТА СЕРГІЯ СВЯТЧЕНКА «КІНЕЦЬ ВЕСНИ»

У видавництві ArtHuss вийшов друком фотоальбом, який репрезентує роботи художників Олега Тістола та Сергія Святченка, створені в рамках спільного спеціального проекту Кінець весни та експоновані на третьому міжнародному фестивалі сучасного мистецтва KYIV ART WEEK 23-27 травня 2018 року.

Видання, продубльоване українською та англійською мовами, вміщує більше сотні сторінок із повнокольоровими та чорно-білими світлинами. Відкривши фотоальбом, глядач зможе не тільки ознайомитися з роботами проекту, але й побачити весь процес монтажу експозиції та розміщення художніх творів в інтер’єрі.

Як зазначає в передмові до фотоальбому один із співорганізаторів проекту, мистецтвознавець, куратор Ігор Абрамович, «проект «Кінець весни» – результат дивного збігу обставин так само, як вияву сил та майстерності справдешніх «професіоналів в образотворчому мистецтві». Куратор нагадує, що історія знайомства Олега Тістола й Сергія Святченка сягає корінням кінця буремних 1980-х, коли у Києві дедалі активніше заявляли про себе дедалі масштабніші міжнародні виставки молодих художників, де одним із найпомітніших учасників був Тістол, а Святченко – ще й організатором. «Тодішній несподіваний і могутній культурний сплеск, який виник доленосної доби «на зламі історії», дав стартовий імпульс подальшому його розвитку — дедалі нестримнішій появі дедалі численніших, все більш змістовних і самобутніх явищ та процесів у сучасному мистецтві України, – пише Ігор Абрамович. – Відтоді проминуло 30 років, протягом яких творчість двох непересічних митців розвивалася окремішньо, кожна у своєму річищі, у різних країнах та за різних обставин, без будь-яких перетинів. Таж от при зустрічі, що сталася нарешті у 2017-му, обидва відкрили в собі однодумців: каталізатором взаєморозуміння стало чи то далеке спільне минуле вибухових 1980-х, чи то сама вже гострота динамічного сьогодення».

Саме тому, що два митці вперше за три десятиліття знову зустрілися в одному художньому просторі, «Кінець весни» став певним етапним підсумком, а також «виявом досвіду, роздумів, образних переосмислень та світоглядних переживань двох самодостатніх і дуже талановитих митців про наше минуле та сучасність, про цінності та метаморфози людського буття. Тут є виразна концептуальність, багатогранний симбіоз ідей та символів, несподівані емоційні ракурси і неординарні авторські акценти. Це – відвертий, ледь ностальгійний діалог крізь роки, сповнений метафорами і алегоріями, передчуттями і передбаченнями», – зазначають у передмові до видання співзасновники культурно-мистецької фундації BROVDI ART та співорганізатори проекту «Кінець весни» Роберт і Наталія Бровді.

Мистецтвознавець і куратор Наталія Маценко, аналізуючи проект, зазначає: «Об’єднані глобальним сприйняттям вже самої тканини нашого часу у повсякденних його реаліях, пильною, доскіпливою увагою щодо їхньої естетики, невсипущим інтересом до міфу, котрий «на перетині вічності й сучасності» може виявити найпростіша, здавалося б, техніка колажу – Тістол і Святченко спромоглися створити «під гаслом мистецтва» дещо дійсно справдешнє так само як несподіване, відзначене глибинним проникненням у прихований зміст людського історичного буття.

Роберт і Наталія Бровді додають, що завдяки проекту «українське мистецьке середовище по суті заново відкриває для себе Сергія Святченка та його самобутню, визнану на світовому рівні техніку і філософію колажу. Натомість сам Святченко активно повертається та інтегрується у національний арт-простір. І не просто повертається, а разом зі своїм другом і творчим партнером Олегом Тістолом вносить потужний естетичний та інтелектуальний струмінь в контекст сучасного мистецтва України».

Загалом, за їхніми словами, віриться, що «Кінець весни» насправді стане лише початком нового етапу колаборації Тістола та Святченка, а це означає, що попереду – нові роботи і мистецькі проекти цього яскравого творчого тандему.

Transcarpathian Art Foundation / Фундація розвитку закарпатського мистецтва

комментарии
ТОП Новость
31/03

Carbonarium 2019 — це другий міжнародний фестиваль мистецтва перформансу, який проходить у Києві, Україна. Ми запрошуємо перформерів і кураторів зі всього світу, щоб представити тенденції сучасного ...

23/03

З 23 березня по 7 квітня 2019 року у Харкові проходитиме міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest. Минулорічний фестиваль KharkivMusicFest-2018 запам’ятався ...

Календарь
21/03

21 березня Музей сучасного мистецтва України презентує проект «Сімейні цінності - Родинні зв'язки». Це виставка «Сімейний альбом. С. О. Григор’єв та його творча родина».  СІМЕЙНИЙ ...

21/03

Дар’я Кольцова подорожує між мінливими навколишнім і внутрішнім світами, пірнає у них із головою і виловлює прекрасні у своїй нетривалості фрагменти реальності. Проект «Торкаюся» – ...

22/03

22 березня Spivakovska ART:EGO gallery презентує колективну виставку молодих українських митців INSIGHTS. На виставці будуть презентовані роботи, виконані в різних медіа. В результаті відбору робіт, які ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **