Наверх
Меню
Меню
Интервью
24/11
Інтерв`ю з Мариною Ващенко — організатором Всеукраїнського конкурсу сучасної витинанки «Крафторій - 2018»
fullsizeoutput_852.jpeg
fullsizeoutput_852.jpeg

Інтерв`ю з Мариною Ващенко — організатором Всеукраїнського конкурсу сучасної витинанки «Крафторій - 2018»

Ви створили виставковий проект з витинанки «Крафторій-2018» не типового конкурсного формату для України. Що вас надихнуло на реалізацію задуму?

Ідея заснування Всеукраїнського конкурсу витинанки «Крафторій» має довгу передісторію і цілком передбачувана. Основна мотивація – в тому що ми особисто працюємо в цій техніці та бажаємо популяризувати даний вид мистецтва і паралельно розвиватись як організатори художніх виставок.
 
 Мою ініціативу підкріплюють попередні досвіди створення численних колективних виставок. Розпочалось все з 2008 року, коли я почала розробляти серію творів в авторській техніці асиметричного вирізання витинанки під персональний виставковий проект. Потім з 2009 року у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну їм. М. Бойчука на кафедрі Монументально-декоративного мистецтва ввела у навчальний процес вивчення витинанки в дисципліну «Основи композиції» де по сьогоднішній день студентами освоюється знання з витинання на професійному рівні.
 
 З того часу в розвиток витинанки вкладено багато зусиль. Окрім виставок були видані каталоги, проводились радіоефіри та майстер-класи в яких брали участь студенти і викладачі КДІДПМД.


 Як створення творчої колаборації Hota Ruta допомагає в реалізації конкурсів?
 
 Першим започаткованим проектом став конкурс ручної графіки, який ми організували в 2017 році, зібравши художників, що працюють у цій техніці. Тому проведення всеукраїнського конкурсу «Крафторій» – це крок уперед, так ми розвиваємось у проведенні колективних виставкових подій. І стало це можливо завдяки творчій колаборації Hota Ruta. Вона об’єднала в собі людей різних професійних вмінь але дотичних у поглядах і творчих орієнтирах. Наша сила в умінні об’єднатись, партнерство робить нас прогресивними, разом ми більш ціленаправлені.
 
 Представлені авторами роботи співпали з вашими очікуваннями?
 
 Варто відмітити що витинанка набирає популярності в художньому середовищі, з’являється багато вдалих творчих експериментів які привертають увагу. Ми прагнули показати у виставковому просторі витинанку різнобічну: сучасну і традиційну та проаналізувати її еволюцію. Вважаю що в нас це вийшло, при перегляді експозиції наочно відчувається сплетіння канонічних і модерних символів, немов український танок але в мистецтві в якому все сприймається гармонійно – форма мислення і техніка. Радує потенціал сучасних поглядів, помітною є виразність смислових пошуків дуже різних за відчуттям. Були спроби заявити епатажні сюжетні сцени (18+), але на жаль роботи з організаційних причин не приїхали на виставку. При відборі заявлених робіт відчувалось, що митці ретельно розробляють форми образів, інколи на грані емоційного виклику, що безумовно вражає глядача і цілком задовільнило наші очікування.
 
 Розкажіть детально за якими критеріями проводився відбір творів?
 
 В умовах конкурсу було заявлено, що автори мають вільний вибір теми і техніки, тож основний критерій відбору – професіоналізм. Нас цікавила чистота технічного виконання, грамотне композиційне вирішення і колірне поєднання. В пріоритеті – новаторські пошуки та авторські технічні надбання. Надважливим фактором є сама унікальність роботи, вона не повинна бути вторинною. Всі варіанти в яких відчувались багаторазові запозичення були нами відхилені. Нам хочеться спостерігати розвиток і відчувати його потенціал, а не безцільне дублювання творів, що зводить мистецтво до сірої маси.
 
 У вашому конкурсі-виставці учасники самі визначають переможців, розкажіть як це можливо?
 
 Ми створили систему голосування, яка може забезпечити чесне визначення переможців. При цьому максимально залучає учасників в процес та наділяє їх здатністю впливати на обіг подій.
 
 Суть така: на конкурсанта готується іменний бланк для голосування (за себе голосувати не можна) в який вписуються номери творів котрим віддається перевага: перший голос 1 бал; другий голос 2 бали. Після визначення, заповнені бланки збираються і організатори підсумовують бали та виголошують переможців. Першому місцю присуджуються 1000 гривень, другому місцю 500 гривень. Ця ідея виявилась дуже актуальною в рамках сучасного життя, в людей є емоційна потреба впливали на події, але аспектів в яких це можливо мало, саме тому ми чуємо позитивні відгуки та підтримку в реалізаціі нової концепції конкурсу.
 
 Ви акцентуєте увагу що конкурс не має комерційної мети, але збір коштів передбачено в обов’язковому порядку - роз’ясніть. І хто ваші партнери?
 
 Організатори на конкурсі нічого не заробляють, свою роботу виконують на ентузіазмі і всі хто долучаються до проекту також. Організаційний внесок направлений на видання каталогу виставки, друк дипломів учасників та нагороду переможців – 1000 і 500 гривень за преміальні місця. Цих грошей в принципі вистачає на базові потреби, але на рекламу і популяризацію конкурсу грошей вже не достатньо. Але ми не зупиняємось і сподіваємось на розвиток проекту.
 
 Сьогодні частина людей готова об’єднуватись, обирати самостійно орієнтири розвитку, творити своє сьогодення і майбутнє власноруч і творча колаборація Hota Ruta запускає цей механізм. Об’єднавшись з однодумцями ми впровадили в суспільство вільний від фінансового патронатства виставковий проект, який підіймає загальноукраїнський культурний стан і дух.
 
 За підтримку та партнерство, окремо від нашого імені, хочемо подякувати Світлані Долеско – генеральному директору Центру Української Культури і Мистецтва з якими в нас довготривала співпраця, і ми пишаємось що маємо змогу працювати з людьми чиї  робочі критерії: порядність та ініціативність. Також дякуємо Вам - Катерина Гончар – за довготривалу співпрацю і допомогу з мистецтвознавчим супроводом. Ми раді що в нас є такі люди, з`являється відчуття впевненості, коли ти опиняєшся серед самодостатніх особистостей які розуміють силу колективноі роботи.
 
 Який підсумок ви підвели для себе?

Конкурс витинанки «Крафторій - 2018» був заснований аби популяризувати даний вид мистецтва, досліджувати актуальність техніки в художньому середовищі сьогодення. Проаналізувати рівень успішності творчих експериментів, з'ясувати наскільки виразно використовуються сучасні матеріали і авторські техніки для реалізації твору.  Якими образними категоріями мислять

майстри і які візуальні рішення притягують увагу глядача. Вважаю місія виконана, ми це проаналізували.

 
 Які у вас плани на майбутнє?
 
 Тепер головне знайти можливість далі розвивати українське сучасне мистецтво з витинанки і графіки. Сподіваємось Hota Ruta буде процвітати, гуртувати людей, сподвигати митців на самовдосконалення у художніх практиках.

 

(Виставка-конкурс сучасної витинанки «Крафторій»-2018 започаткований творчою колаборацією Hota Ruta, засновниками якої є Марина Ващенко та Ілля Нестеров. Проект проводиться за підтримки Центру української культури та мистецтва.)
 

комментарии
ТОП Интервью
17/09

Митці Микола та Марина Соколови.  Інтервюер: Дана Пінчевська   Д. П.: Вітаю вас з майстерні відомих київських митців, — художника Миколи Соколова та його дружини, Марини.  М. ...

Календарь
15/10

З 15 жовтня по 3 листопада в київському центрі сучасного мистецтва "Білий Світ" проходитиме виставка живопису Андрія Цоя "Fake People"   Андрій Цой – досить загадкове ...

17/10

Щербенко Арт Центр анонсує виставку 12 фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019 Із 17 жовтня по 10 листопада в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбудеться ...

19/10

  «Синхронізація» ПЕРСОНАЛЬНА ФОТОВИСТАВКА АННИ МОСКВИЧ Spivakovska ART: EGO gallery презентує персональну виставку фотографа Анни Москвич. На експозиції будуть представлені ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **