Наверх
Меню
Меню
Событие
06/12
Виставка Ірини Норець «Крізь себе…»
плакат IN.jpg
плакат IN.jpg

Виставка Ірини Норець «Крізь себе…»

«Крізь себе…»

06 грудня 2018 року о 17 год. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ірини Норець. Це перша персональна виставка художника-кераміста. Експозиція презентує сюжетні композиції про кожного з нас, про наше сьогодення.

        Ірина Норець володіє вмінням передати не просто сюжет, а його філософське осмислення, внутрішню напругу. Девіз пані Ірини: «Творити від погляду зсередини». Їй, як мало кому з українських керамістів, притаманне відчуття моменту, миттєвої ситуаційності, які художниця вміє «вхопити», зупинити у своїй уяві та втілити в скульптурній композиції. При цьому автор створює яскраві психологічні портрети, передаючи в пластиці тонкі душевні прояви. Застиглі в шамоті герої живуть, думають, радіють і страждають, їхні емоції близькі глядачам, владно впливають на почуття, змушують фантазувати та міркувати.

        Художниця ніби зупиняє миттєвості, говорячи «стоп кадр!» – подивіться,   ці миті не повторяться більше. Життєві сюжети у автора можуть бути цікаві та прекрасні, смішні або сумні, трагічні або зворушливі. Вони не залишають байдужими глядачів, викликають певні асоціації, роздуми чи ностальгічні спомини. На виставці представлено понад 20 скульптурних сюжетних композицій,  які автор створила в 2018 році.  

        Ірина Норець – митець багатогранний, працює наполегливо, невтомно та самовіддано.   Художниці притаманні дитяча допитливість, гумор, іронія, невичерпна цікавість до навколишнього життя, свобода та щирість у самовираженні.

       Тонке світовідчуття, смак, плідні фантазії та працездатність відкривають перед майстром перспективи  для творчості. Ознакою таланту Ірини Норець та її творчої індивідуальності є вміння поєднати в одній роботі різні стилі – сюжетні скульптури, авангард і ретро, фантазії та реальність.

 

Для довідки.

 

Ірина Норець – художник-кераміст, у 1982 р. закінчила факультет промислового дизайну Київського художньо-промислового технікуму (нині — Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука). Її вчителями з фаху були І. Волкотруб та М. Головко. Керамікою Ірина захопилася з дитинства. Вона вдячна долі за те, що в юні роки довелося спілкуватися та працювати з визначними майстрами Васильківського майолікового заводу Валерієм і Надією  Протор’євими та Григорієм Дени­сенком.

       У 1986 р. була однією із засновників творчого об’єднання «Гончарі», де плідно працювала до 2005 р. Працювала художником-конструктором у відділі дизайну заводу «Маяк». Понад 25 років художниця веде педагогічну практику в школі вихідного дня для дітей та дітей з особливостями розвитку, у 2015 р. брала участь у програмі реабілітації бійців АТО.

Ірина Норець – постійний учасник художніх виставок, симпозіумів та пленерів міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів. У її творчому доробку – участь у багатьох  групових виставках.

     Роботи художниці зберігаються в колекціях Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та в приватних зібраннях України, Голландії, Німеччини, США.

 

 

комментарии
Календарь
27/05

Art People. Space приглашает прослушать онлайн-лекцию, посвященную прекрасному миру искусства эпохи Ренессанса. Мы познакомимся с творчеством одних из крупнейших мастеров эпохи Северного ...

29/05

Art People. Space приглашает прослушать онлайн-лекцию, посвященную американскому модерну, и его герою – Луису Комфорту Тиффани. Его произведения - это разнообразие красок, которое застыло ...

30/05

Art People. Space приглашает прослушать онлайн-лекцию, посвященную творческому и любовному союзу известных скульпторов - Огюста Родена и Камиллы Клодель. «Мир будет счастлив только ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **