Наверх
Меню
Меню
Событие
12/12
Виставка картин художника Андрія Шмиріна «14 восьмитисячників видатного альпініста України Владислава Терзиула»
14 восьмитысячников.jpg
14 восьмитысячников.jpg

Виставка картин художника Андрія Шмиріна «14 восьмитисячників видатного альпініста України Владислава Терзиула»

12.12. 2018 р. о 15.00  в КУ «Запорізький обласний художній музей» ЗОР відбудеться  відкриття персональної виставки Андрія Шмиріна під назвою  «14 восьмитисячників видатного альпініста України Владислава Терзиула»

Масштабна експозиція включає 14 картин, написаних запорізьким художником Андрієм Шмиріним. Митець написав 14 найвищих гірських вершин, всі вони мають висоту більше 8000 метрів, а підкорити їх вдалося лише 50 альпіністам. Андрій Шмирін - перший у світі художник, який зобразив усі восьмитисячники. Автора вразила історія альпініста України Владислава Терзиула, який без застосування кисню піднявся на всі ці вершини.

Це не лише арт-виставка, а й соціально значуща подія. Арт-проект «14 восьмитисячників видатного альпініста України В. Терзиула» розповідає про рекорди нашого співвітчизника В. Терзиула, одного з небагатьох альпіністів, що зійшли на найвищі гори світу.

Картини А. Шмиріна допомагають візуалізувати, буквально дають відчути те, що альпініст бачив там під небесами, силу і могутність гір. Ідея проекту не просто в тому, щоб розповісти про такий важливий факт або популяризувати спорт, а й на прикладі
В. Терзиула показати, що немає нічого неможливого, потрібно лише завзятість і мета. Прапор України майорів на найвищих вершинах Землі, завдяки Владиславу Терзиулу.
Арт-проект – один із переможців конкурсу соціальних ініціатив «Ми - це місто».

«Гори завжди мене зачаровували. Вони неосяжні, величні,  вражаючі. Переносити цю велич на полотно для мене неймовірно захоплююче. Я вирішив зобразити всі 14 восьмитисячників і віддати належне усім, хто зміг піднятись на прекрасні, але небезпечні вершини, адже, щоб підкорити гори «Корони Землі» необхідна не аби яка мужність. Мене вразила історія Владислава Терзиула, справжнього українського героя, який зміг зійти на кожен з цих схилів і встановити на вершинах прапор нашої країни. Він навіть не застосовував кисень під час підйомів, а таких альпіністів у світі десятки... Я вважаю потрібним розказати про його досягнення й вшанувати його пам'ять», - говорить автор картин Андрій Шмирін.

Андрій Шмирін відтворив захоплюючу велич «Корони Землі» та підкреслив могутність гірських схилів. Художника надихнули підкорювачі вершин, а також неприступність самих гір.  Кожне полотно – нова вершина, нова ціль, новий подвиг. Картини автора також підкреслюють масштабність виставки, адже вони досить великі за розміром – 2-3 метри. Полотна Андрія Шмиріна вражають своєю феноменальністю та реалістичністю.

Чим більше дізнаєшся про рекорди В. Терзиула, тим більшу гордість викликає, той факт, що він з України, тим більше надихає його фраза: «…кто-то должен идти …иначе остановится жизнь».

 

На відкритті виставки також буде присутня донька видатного альпініста - Юлія Терзиул.
 

 

Виставка триватиме у Запоріжжі з 12 грудня  до 18 грудня 2018 року. КУ «Запорізький обласний  художній музей» ЗОР (вул. Незалежної України 76 Б).

З  24.12.2018 р.  по 28.11.2019 р. виставка проходитиме у Національному Телецентрі України (м. Київ, Перший UA, вул. Мельникова, 42, ст. метро Дорогожичі).

Ольга Волкова, керівник проекту,
президент ГО «На Хвилі розвитку»

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **