Наверх
Меню
Меню
Интервью
10/12
Інтерв’ю Василя Жирова для Lera Litvinova Gallery
Вечірній Київ  Василь Жиров  полотно, олія 60х120  2017.jpg
Вечірній Київ  Василь Жиров  полотно, олія 60х120  2017.jpg

Інтерв’ю Василя Жирова для Lera Litvinova Gallery

Персональна виставка Василя Жирова «Механіка буття»

1 грудня – 14 грудня 2018 року

1 грудня арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Василя Жирова під назвою «Механіка буття». Lera Litvinova Gallery відома знаковими арт-проектами як в Україні, так і за кордоном, які влаштовуються з метою поширення творчості сучасних українських митців поміж поціновувачів мистецтва.

Леонора Янко,  куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: «Арт-простір Lera Litvinova Gallery замість традиційного фото- та описового звіту про відкриття виставок пропонує ексклюзивні інтерв’ю із авторами та кураторами проектів, адже саме за допомогою творчості митець виражає себе, емоційно транслює концепції своїх творів, і його думки є базисом ідей та смислів, прихованих у картинах».

Автор виставки «Механіка буття», Василь Жиров відповів на низку запитань, стосовно його творчого шляху та мистецьких пошуків.

Інтерв’юер: Чому Ви вирішили пов’язати своє життя з мистецтвом? Що спонукало Вас взяти до рук пензлі?

Василь: З мистецтвом так чи інакше пов’язане життя кожної людини, бо мистецтво – це те, що відрізняє нас від тваринного світу. Але мистецтво створює не тільки художник, глядач теж приймає участь у його створенні. Це діалог художника та глядача. На мою думку, тут вибору немає, усі пов’язані. А чому саме я став художником? Напевно, тому що мені завжди подобалось малювати, для мене так зручніше висловлювати власні думки. Тому, мабуть, у діалозі, який ми звемо мистецтвом, доля відвела мені роль художника.

І: Ваші роботи виконані у техніці колажу та ассамбляжу, це досить незвичні мистецькі прийоми. Що саме приваблює Вас  в такій техніці?

В: У моєму творчому доробку є різні роботи, відмінні за стилем і технікою. Так, роботи останніх років відрізняють саме елементи колажної та ассамбляжної технік. Мені подобаються ці техніки саме своєю незвичністю, яка значно збільшує простір для творчого експерименту – експерименту з розмаїттям не тільки кольору, а й фактури і текстури, заради збагачення художнього образу.

І: Для митця, аби почати творити  необхідно віднайти у серці емоції, якими захочеться поділитись. Чи є у вас джерело тих факторів, що пробуджують дію творчих сил?

В: Мене надихає життя, навколишній світ. Усі дивовижні моменти буття хочеться переносити на полотно, ділитись ними з глядачем.

І: Часто художники звертаються до мистецтва, аби виплеснути свої емоції та переживання, творчість слугує для них віддушиною. Ви зазвичай створюєте свої полотна під час кризових моментів чи у піднесеному настрої?

В: Якщо мистецтво – це діалог митця та глядача, то, мабуть, доречні різни стани та емоції. Життя різноманітне і прекрасне у всіх своїх проявах. Не можна обманювати глядачів, важливо бути чесним та відвертим.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було знайти той стиль, у якому Вам найкомфортніше творити?

В: Мій творчий шлях не скінчився, тому пошук стилю ще триватиме.

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Ви відкриті до новизни у мистецтві?

В: Щоб розповісти про творчі експерименти одного інтерв’ю замало, до того ж, це, як кажуть, – «секрет фірми». Щодо новизни у мистецтві, то, звісно, я відкритий, бо творчий шлях – це завжди пошук чогось нового та незвичного.

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?

В: Думаю, що феномен художника полягає у здатності мовою художніх образів створювати нову дійсність, саме створювати, а не змальовувати, бо художник – це творець.

І: Нова виставка «Механіка буття» представляє нестандартні і геометричні роботи.  Ви підносите неординарність образів, абстрактне відображення дійсності та об’ємне  наповнення площини. Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

В: Роботи, що склали цю виставку – результат моїх творчих експериментів останніх років. Ці роботи являють собою абстрактні композиції, у котрих я намагався поєднувати геометричну абстракцію та декоративний живопис. У цих композиціях я створив нову дійсність. Я не змальовував реальність, ці роботи – абстрактне відображення моїх почуттів, думок та асоціацій.

Виставка триває до 14 грудня.

Вхід вільний.

М. Київ, пров. Гуцала, 3.

комментарии
ТОП Интервью
17/09

Митці Микола та Марина Соколови.  Інтервюер: Дана Пінчевська   Д. П.: Вітаю вас з майстерні відомих київських митців, — художника Миколи Соколова та його дружини, Марини.  М. ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **