Наверх
Меню
Меню
Новость
02/01
Досвід культурної дипломатії молодих українських митців та визнання незалежного українського сучасного мистецтва у Франції
enlightenment1.jpg
enlightenment1.jpg

Досвід культурної дипломатії молодих українських митців та визнання незалежного українського сучасного мистецтва у Франції

Досвід культурної дипломатії молодих українських митців та визнання незалежного українського сучасного мистецтва у Франції

У 2018 році мультимедійний science art проект Enlightenment сучасного українського художника Євгенія Чернишова вирушив у захоплюючу подорож Парижем. Проект було обрано для участі одразу у трьох масштабних міжнародних мистецьких заходах у столиці Франції: відкриття сезону у арт центрі цифрового та медіа творення Le Cube, фестиваль digital мистецтв Rouxteur у арт центрі Mainsdoeuvres, а також, Чернишов та його командa SYN Art Group представили Україну у рамках програми Тижня Іноземних Культур FICEP

Aвторський проект Enlightenment (Просвітлення) українського художника Євгенія Чернишова вкотре був запрошений до Парижу. Мистецький колектив SYN Art Group, засновником і керівником якого є Чернишов, вже має свою історію презентацій у французькій столиці: у 2017 році проект Enlightenment було представлено в рамках програми фестивалю Futur en Seine - найбільшому фестивалі цифрового мистецтва та інновацій Європи, а за півроку, взимку, митці прийняли участь у арт-резиденції "In the limbo" у Парижі, де створили та представили новий проект - TopSecretRoom.

Про SYN ART GROUP

SYN ART GROUP - сучасний незалежний український мистецький колектив. Авторські роботи створює і презентує у напрямах science art, contemporary art, conceptual art, audio-visual art та ін. Учасники численних виставок та мистецьких заходів в Україні та за кордоном. SYN ART GROUP представили свої проекти у Києві, Вроцлаві, Венеції, Маямі, Буенос Айресі, Парижі ... Учасниками спеціальних мистецьких колаборацій в рамках проектів SYN ART GROUP стали міжнародні митці із таких країн, як Україна, Франція, Японія, Австрія, Польща тощо. Наразі група не співпрацює на постійній основі з жодною галереєю, агентом або арт дилером, свої проекти веде самостійно та відстоює незалежну концептуальну позицію. Склад SYN ART GROUP: Євгеній Чернишов - засновник і керівник колективу, Тетяна Гаврилюк - головний куратор, Юрій Хусточка - sound designer та композитор.

Фото: Yana Yurevych

Про ENLIGHTENMENT:

Enlightenment (Просвітлення) - це серія мультимедійних інсталяцій у жанрі science art та одноіменний живий аудіовізуальний перформанс, що досліджують і демонструють процес трансформації світла. Серія започаткована автором у 2008 році і з того часу невпинно розвивається. Проект об'єднує мистецтво і науку, створюючи художню рефлексію майбутнього. Робота Чернишова увиразнює красу архітектури Всесвіту і природних явищ засобами сучасного мистецтва. Enlightenment був неодноразово представлений в Україні та за її межами: на виставці номінантів PinchukArtCentre Prize 2009, X ART-KYIV Contemporary/ DIALOGIA, став хедлайнером програми медіа мистецтв фестивалю Brave! Factory Festival 2017 у Києві. Цього ж року проект став частиною офіційної арт-програми Венеціанського карнавалу у рамках International Art Show: Liquid Rooms/ The Labyrinth, був представлений в програмі THE WRONG NEW DIGITAL ART BIENNALE - найбільшій цифровій віртуальній арт бієннале світу, а також приймав участь у Alchemic Body: Air. Fire.Water.Earth – виставці сучасного мистецтва в Буенос-Айресі. Паризькі презентації проекту почались з участі Просвітлення у програмі фестивалю Futur en Seine влітку 2017 та доповнились цьогорічними презентаціями в рамках програмування Le Cube, Rouxteur та FICEP.

 

Євгеній Чернишов - автор проекту ENLIGHTENMENT, керівник та засновник SYN Art Group :

"Enlightenment - сучасний художній проект, який демонструє філософію сучасного суспільства і водночас показує одвічну красу архітектури Творця та явищ природи. В основі ідеї проекту лежать відкриття квантової фізики XX століття. Людство отримало знання, що здатні змінити парадигму уявлень про дійсність в корені. Квантова фізика доводить нам, що матерія складається із часточок світла. Зараз ми бачимо, як ці відкриття змінюють світ. Задача проекту - за допомогою природних явищ продемонструвати мікро- та макрокосмос та дати змогу глядачеві відчути, усвідомити, пережити цей магічний досвід. Лазер, що був передбачений Эйнштейном ще на початку XX століття тепер все більше стає ключовим інструментом сьогодення і майбутнього. Саме тому я обрав лазерний промінь головним інструмент проекту Enlightenment. Промінь Світла у темряві символізує усвідомлення основ Всесвіту Людством. Проект створений з метою пробудити у собі Творця."

 

Enlightenment на фестивалі FUTUR EN SEINE 2017:

Futur en Seine (FENS): "Найбільший європейський цифровий фестиваль, вільний і відкритий для всіх", – так описують свій масштабний захід французькі організатори. Починаючи з 2009 року, фестиваль щороку збирає митців з усього світу і має потужну підтримку французької держави та Паризького регіону. Концепція фестивалю – "Уявляючи Mайбутнє" – пропонує митцям і глядачам осмислити футуристичні мотиви у сучасному світі. "Майбутнє вже тут" – саме так починається концептуальний опис програми фестивалю. До десятиденної мистецької та інноваційної програми залучено понад сотню обраних митців із Франції та усього світу, презентації відбуваються на головних культурних локаціях по всьому Парижу та регіону Іль-де-Франс. Кількість відвідувачів культурного заходу налічує близько 90 тисяч глядачів.

Фото: Agnès Hubert

Ірена Карпа— перший секретар з питань культури в Посольстві України у Франції, відділ культурно-гуманітарного співробітництва та взаємодії з українською громадою, спеціальний координатор проекту в рамках FENS 2017:

"Мені завжди було дуже важливим, щоб українські митці ставали частиною топових європейських арт-подій. Цей фестиваль саме з таких. Цифрові технології та сучасне мистецтво - такою Україна і має бути в очах світової спільноти. Принаймні, та частина України, яка для мене дорога і як для культурного дипломата, і як для митця, що відчуває, де справжнє, безкордонне, вразливе і вражаюче, а де просто коньюнктурка для "відчепися". Enlightenment вражає відразу - навіть на найменшій фотографії, навіть при простому описі ідеї. Що вже казати про повнометражне шоу... Це крутий зразок сучасного мистецтва, про яке спершу кажуть "вау", а потім читають про країну походження. Пишаюся, що знаю авторів і кураторів, і що вдалася ця співпраця!"

Enlightenment y арт центрі Le Cube:

Цьогорічна презентація проекту почалась із особливої події - Просвітлення було обрано проектом, що відкриє сезон арт центру Le Cube в рамках івенту-відкриття Happy Cube Day 2018. Le Cube - Centre de création numérique - це передовий центр цифрового творення та ультрасучасного мистецтва, що існує у Франції вже понад 17 років. Це перший центр, присвячений створенню цифрових технологій у Франції, що сьогодні є одним із найвідоміших у Європі. Le Cube є членом кластерів Cap Digital і Systematic Paris-Région. Центр досліджує та перетинає території цифрової творчості, соціальних інновацій та технологій. Програма центру пропонує понад 200 семінарів та заходів щороку. Таким чином, понад 3000 художників міжнародної сцени зустрічають свою аудиторію, що вимагає культурного оновлення. Le Cube також заохочує до міждисциплінарного колективного роздуму про цифрове суспільство та значення, яке приділяється прогресу, навколо медіа та подій. З 2001 року Le Cube невпинно вивчає нові горизонти, слугуючи відкритому, творчому та інклюзивному цифровому суспільству.

Фото: Carine Le Malet

 

Nils Aziosmanoff - президент центру сучасного мистецтва "Le Cube - Centre de création numérique" :

"Команда центру Le CUBE мала величезне задоволення від проведення презентації проекту Enlightenment Євгенія Чернишова, від спілкування з митцями SYN Art Group під час резиденції та експозиції проекту, представленої в Le Cube. Ця співпраця була надзвичайно плідною і робота породила дуже інтенсивний резонансний відгук при зустрічі з громадськістю. Enlightenment - це захоплюючий проект високої якості, який пропонує глядачеві відкрити візуальний та звуковий світ дуже майстерної естетики. Технології, що використовуються з винахідливістю, зникають, стають непомітними, коли з'являються справжні емоції, викликані цим мистецьким твором. Ця робота - інсталяція та перформанс - пропонує форму спокою, який умиротворює, дозволяє відчути себе комфортно і насолодитись справжніми почуттями. Ми вдячні SYN Art Group за їх присутність в Le CUBE і за цю чудову роботу, яка, я впевнений, спокусить багатьох інших глядачів та професіоналів" .

 

Carine Le Malet - програмний директор центру сучасного мистецтва "Le Cube - Centre de création numérique" :

"З великим інтересом ми дослідили мультимедійний проект Enlightenment, створений сучасним українським художником Євгенієм Чернишовим і виконаний ним та його командою SYN Art Group. Цей проект повністю пасує до концепції та курсу художнього програмування центру творення Le Cube. Ми вважаємо, що цей проект представляє сучасне українське мистецтво на найвищому рівні та прекрасно демонструє сучасну українську культуру на світовій сцені. Проект Просвітлення підходить для всіх відвідувачів будь-якого віку та соціальних класів: він об'єднує у собі освітні, художні та наукові аспекти, які є важливою частиною "ДНК Куба". З великим задоволенням ми включили цей проект у нашу програму. Наша організація є однією з найбільш відомих, шанованих і новаторських організацій, що працюють з цифровим мистецтвом і новими медіа не тільки у Франції, а й у всій Європі та світі."

 

Головне фото: Yana Yurevych

Джерело: info@everysyn.com

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **