Наверх
Меню
Меню
Событие
11/01
Мистецький центр “Галерея ІЛЬКО” запрошує на виставку живопису Василя та Владислава ГАБДИ
Изображение сделано 09.01.19 в 15.03.jpeg
Изображение сделано 09.01.19 в 15.03.jpeg

Мистецький центр “Галерея ІЛЬКО” запрошує на виставку живопису Василя та Владислава ГАБДИ

11 січня о 18:00 відбудеться відкриття виставки живопису Василя та Владислава ГАБДИ.

"Василь ГАБДА – класична постать закарпатського малярства ХХ століття, самобутній представник його третьої хвилі. Класичність Габди – в досягненні досконалості, майже ідеального свого способу художньої інтерпретації, що набув трансцендентних ознак, і з плином часу вплив його творів на глядача лише посилюється. Класичність передбачає також повноту, завершеність конструкції чи художнього космосу митця, в якому всі атрибути, об’єкти, теми чи сюжети творять одухотворенну субстанцію, проникнуту особистістю художника – його енергією, пристрастю, ніжністю, хвилями його найтонших переживань.

Зрештою, класичність Габди – у вражаючій простоті його творів. Це той ідеальний і не просто отриманий результат, коли, як у класичній музиці, стриманість поглиблює, увиразнює тему, а раптовий емоційний спалах полишено глядачеві як його глядацьке відкриття і художній досвід.

Стриманість має своє забарвлення, і у Габди вона - золотиста. Подібним чином “золотим” називають оперний голос, а “золотим перетином” - композиційну збалансованість, рівновагу. Кращі роботи майстра відсвічують золотом без позолоти. Це якість душі, яку нічим не заміниш, основний ціннісний ресурс мистецького твору, коли завмираєш перед картиною і несподівано приходить тихе усвідомлення: перед тобою – шедевр.

Василь Габда стримано й збалансовано прожив своє життя. Господь нагородив його незрадливою доброзичливістю, відчуттям такту й шани до ближнього, відсутністю інстинкту примітивної змагальності за місце під сонцем чи ствердження себе ціною інших. Він усе зробив сам і досяг успіху своєю працею і натхенням, і мав неабияку насолоду від життя і від праці художника. Його любили й шанували, а він завжди залишався вірним мистецтву, родині, друзям, предкам і, зрештою, рідній вулиці Берчені, на якій, у збудованому власними силами будинку, прожив усе своє життя".

Михайло Сирохман


Владислав ГАБДА – Заслужений художник України (2009). Лауреат премії Й.Бокшая та А. Ерделі (2005). Член Національної спілки художників України. Син корифея Українського живопису, народного художника України Василя Габди. Працює в абстрактній філософській манері, знаходиться в постійному пошуку виразу, багато експериментує з кольором, матеріалами і площиною. Колір і динаміка є основою всіх робіт художника. Він вільно імпровізує в розмаїтті технік, стилів і напрямків сучасного живопису.

Як визначають мистецтвознавці, "... картини Влада Габди притягують увагу глядача, який потрапляє в зону дії кольорових площин, відчуваючи їх енергетику і привабливість. Художник передає магнетизм, силу, експресію кольорів, їх відтінків, насолоджується свободою гри з фарбами, знаками, символами. Йому не властиве задоволення досягнутим, відомим. Він ставить перед собою нові завдання і йде непростим шляхом до незвіданого, знаходиться в постійному діалозі з собою і світом ».

Владислав – автор більше десяти персональних виставок, в тому числі, за кордоном - в Угорщині, Словаччині, Сербії, Хорватії, Франції, Німеччини. У видавництві Олександра Гаркуші виданий персональний каталог робіт Владислава Габди під назвою "Гра" (2011).

Владислав Габда – постійний учасник колективних всеукраїнських і зарубіжних виставок і пленерів. Роботи художника знаходяться в музеях Ужгорода, Києва, Требішева, а також в приватних колекціях України, Угорщини, Словаччини, Німеччини, Франції, США.

Виставка триватиме з 11.01 по 10.02.2019.
Вернісаж 18:00 | 11.01.2019.
 

Мистецький центр “Галерея ІЛЬКО” (Вул. Кошицька, 28, м.Ужгород).

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **