Наверх
Меню
Меню
Статья
10/01
Удруге бієнале художньої кераміки єднає Україну зі світом
033I2017ред.jpeg
033I2017ред.jpeg
033I1956.jpeg
033I1956.jpeg
033I1970.jpeg
033I1970.jpeg
033I1971ред.jpeg
033I1971ред.jpeg
033I2017ред.jpeg
033I1956.jpeg
033I1970.jpeg
033I1971ред.jpeg

Удруге бієнале художньої кераміки єднає Україну зі світом

2019 року в Україні відбудеться Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського. Виставка проводиться щодва роки: вперше цей проект презентував масштабну експозицію 2017 року,  нині він згуртує мистців кераміки вдруге. 

Як з’явилася ідея проведення бієнале?

Сучасна художня кераміка України потребує події, яка стане об’єднуючим простором для творчого спілкування мистців, нагодою представити свою творчість, а разом з тим – якнайширше познайомить поціновувачів з актуальними тенденціями розвитку кераміки. Інтервал у два роки – досить тривалий час для творчих напрацювань. Тож бієнале очікуване для авторів і глядачів: підсумкова виставка та обрання кращих творів професійним Журі перетворяться на своєрідний зріз динамічних змін у кераміці. 

«Ідея бієнале стала успішною мистецькою подією за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Благодійного фонду «Дар» (Україна), за патронату й активного сприяння якого в Україну повертається заокеанська мистецька спадщина родини Кричевських, а також низки співорганізаторів, – зазначила куратор бієнале Світлана Конюшенко. – 2017 року проект мав назву «Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського», проте заявки на участь надійшли не лише від українських мистців, а й від керамістів з Республіки Білорусь, Польщі та Бразилії. Саме тому організатори вирішили 2019 року позиціонувати бієнале як подію міжнародного значення, змінивши й назву. Загалом 2017 року на виставці було представлено 103 твори 61 автора».

Чому бієнале носить ім’я Василя Кричевського?

Рік першого проведення бієнале став знаковим для української культури: 2017 року наша держава відзначила 100-ліття з часу заснування й офіційного відкриття першої вищої мистецької школи в Україні – Української Академії Мистецтва, яку очолив  першообраний ректор – Василь Григорович Кричевський (1873–1952), архітектор, маляр, графік, художник декоративно-ужиткового мистецтва, художник театру та українського кіно, мистецтвознавець, педагог, колекціонер, найхаризматичніша постать українського мистецтва першої половини ХХ століття. Ім’я Кричевського значиме й для самого Опішного, де видатний архітектор спроектував будівлю Опішнянського гончарного показового пункту Полтавського губернського земства (1916–1918) на місці першої в Лівобережній Україні земської гончарної школи – Опішнянської зразкової гончарної навчальної майстерні (1894–1899). 2013 року в цьому будинку було відкрито єдиний в Україні Музей мистецької родини Кричевських. Саме тому, за рішенням організаторів, Орантою бієнале стало ім’я цього видатного мистця.

Чим приваблює бієнале?

Це новий досвід для керамістів і водночас виняткова мистецька подія для глядача. Проект представить художню кераміку світу, адже запрошує до участі мистців України та інших держав. Для Музею гончарства – це нагода показати у виставковому просторі колосальну збірку новітніх творів кераміки, відкрити знані й нові імена – тим самим продовжити культуротворчу місію.

Упродовж 1 лютого – 30 березня 2019 року в Опішному триватиме прийом заявок учасників, далі – відбір творів до участі, створення експозиції та робота Журі. 20 вересня 2019 року відбудеться найцікавіше – вернісаж та церемонія оголошення й нагородження переможців високими нагородами. Експонування творів Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського в Національному музеї-заповіднику українського гончарства триватиме до березня 2020 року. 

Наближається подія, що відкриє нові обрії сучасного мистецтва кераміки. Запрошуємо учасників та поціновувачів!

Жанна Невкрита,

інформаційна служба 

Національного музею-заповідника українського гончарства

Фото Тараса Пошивайла

комментарии
ТОП Статья
18/10

Текст і фото: Андрій Котлярчук   Знайомство з поліськими язичниками сталося випадково. Я досліджував притоки річки Тетерів на їх фотогенічність. Час від часу ці струмки нагадували мені справжні ...

Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **