Наверх
Меню
Меню
Событие
30/01
Виставка Ірини Кіршиної у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва
Киршина.jpg
Киршина.jpg

Виставка Ірини Кіршиної у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

30 січня 2019 р. о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається персональна виставка Ірини Кіршиної «Назустріч».

Виставка носить ретроспективний характер, в експозицію увійшли твори різних років, у тому числі й створені спеціально для цієї експозиції.

У своїй творчості самобутня та яскрава художниця Ірина Кіршина, яка працює в галузі художнього текстилю, поєднує різні техніки, комбінує прийоми вишивки, квілту, аплікації, печворку та ін. Елементи непідробно щирого наїву надають її роботам особливої привабливості, а Ірину роблять оригінальним представником цього напрямку в декоративному мистецтві України 2000-х років.

Твори художниці декого налаштовують на спогади, а декого на мрії. За формою її текстиль нагадує бабусини килимочки, дитячий малюнок («Жовта луна» 2017 р., «Перлинне місто» 2011 р.), а за змістом – це філософські роздуми на вічні теми, які завжди є актуальними («Шлях до раю» 2018 р., «Назустріч» 2018 – 2019 рр., «Це я» 2018 р.).

Ірина народилася в Києві, навчалася на театрально-декораційному відділенні живописного факультету Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. На початку творчої кар’єри булла запрошена до Туреччини, де працювала як театральний художник у театрах Сіде та Аланії. Ниніживе та працює у Франції

«ЇЇ твори здатні кожному передати відчуття щастя. Винахідливі колажі, що пронизують душу, уособлюють світле, життєрадісне начало в українському мистетцві початку ХХІ століття і своєю образністю завжди спрямовані до позитивного полюса Добра та Світла» – так характеризує творчість мисткині Зоя Чегусова, мистецтвознавець, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

Виставка працюватиме до 24 лютого 2019 р.

 

Кіршина Ірина народилася в Києві, 1963р.

1982 – закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка.

1983 – 1994 – художник-декоратор Оперної студії при Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського.

1988 – 1994 – студентка УАМ, факультет живопису, театрального відділення. Викладачі: О. Подерв’янскій, Д. Медер (Лідер), А. Бурлін.

2004, 2007 – Художник-декоратор (Туреччина).

З 1996  р. бере участь у багатьох виставках, арт-проектах. Твори знаходяться у приватних колекціях та галереях України, Туреччини, Ізраїлю, Великобританії, Франції, Норвегії, Росії, Південно-Африканської Республіки, Канади та США.

Працює в техніці авторської ляльки, текстильної аплікації, колажу, станкового живопису.

 

Печворк або клаптеве шиття – це вид декоративно-ужиткового мистецтва, коли за принципом мозаїки зшивають цілісний виріб з клаптиків тканини.

Квілт - це прошиті наскрізь два шматки тканини і покладений між ними шар ватину або вати. Виготовлення стьобаного полотна також називається Квілтинг.  Квілтинг (англ. Quilting – виготовлення стьобаних виробів, підбиття) – популярне ремесло і мистецтво з багатою історією в різних країнах світу.

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один із найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщеннях колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам′ятками архітектури ХVІІІ – поч. ХХ ст. Колекція музею була започаткована у 1899 р.

В експозиції музею, яка займає площу 1500 кв. м., представлені всі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, емалі, писанкарство, народний живопис та іконопис. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ — поч. ХХ ст. всіх регіонів України.

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Примаченко (1909 — 1997), яка складає понад 600 казково-фантастичних композицій. В окремій залі представлені живописні полотна народного художника України Катерини Білокур (1900 — 1961).

Текст: Бекетова І.

 

комментарии
Календарь
17/09

17 вересня, о 12.00, в приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні відкриється виставка "Україна. Незакінчена війна". Керівник проекту - Любов Легасова. В експозиції ...

18/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку скульптури Дмитра Грека «Мелодія буття». Звучання життя у просторі часу народжує неповторну ...

19/09

З 19 вересня по 27 жовтня 2019 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує відвідати виставку «Музейна збірка. Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження». Видатний художник, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **