Наверх
Меню
Меню
Событие
07/02
«Неошаманізм. Сила Ритуалу» в Хмельницькому обласному художньому музеї
Chmelnytskyi-National-Art-Museum-BIRUCHIY.jpeg
Chmelnytskyi-National-Art-Museum-BIRUCHIY.jpeg

«Неошаманізм. Сила Ритуалу» в Хмельницькому обласному художньому музеї

«БІРЮЧИЙ 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ»

7 лютого о 18:00 в Хмельницькому обласному художньому музеї, за адресою вул. Проскурівська 47, відбудеться урочисте відкриття виставки проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY під назвою «Неошаманізм. Сила Ритуалу».

Мультимедійний проект з глибокими змістовними творами було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються найвідоміші українські та зарубіжні митці для участі в найвагомішій та найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції. 

Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp. За підсумками 2018 року було видано однойменний проекту каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок. 

Наталія Філоненко відвідала Україну спеціально для роботи над проектом «Бірючий 018 або Неошаманізм. Сила ритуалу», тому що протягом останніх шести років мешкає в Ванкувері та вивчає мистецькі і духовні практики індіанських племен Північної Америки і Канади. Будучі дипломованою кураторкою (магістр сучасного мистецтва і кураторської діяльності Бард Коледжу, Нью-Йорк, США), професійним арт-критиком та учасницею легендарної «Паризької Комуни» (1990-1994рр) - першого художнього сквоту на території України, магічного місця і явища, що перетворилося на точку відліку для становлення сучасного українського мистецтва, Наталія Філоненко запропонувала новий погляд на вивчення цієї теми – «Неошаманізм об'єднує різноманітні явища, пов'язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій. Шаманські практики стали універсальними - очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини, а художник у сучасному суспільстві може демонструвати конструктивний та толерантний погляд на співіснування та взаємодію різних релігійних та культурних кодів, може виступати як філософ та провідник прогресивних ідей, які сприяють вибудовуванню позитивної ментальності у сучасній Україні».

На виставці мистецьких творів у м. Хмельницький, відвідувачі зможуть побачити живопис, графіку, фото, офорт, відео-арт та інтерактивні полотна. 

В програмі відкриття виставки на гостей чекатиме екскурсія творами від організаторів проекту Геннадія Козуба та Олени Сперанської і презентація каталогу проекту «Неошаманізм. Сила Ритуалу». 

Організатори: 

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY

Хмельницький обласний художній музей

Учасники проекту

Андрій Блудов (Київ), Володимир Будніков (Київ), Артем Волокітін (Харків), Ксенія Гнилицька (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Жанна Кадирова (Київ), Юрій Коваль (Львів), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Маліновська (Харків), Олекса Манн (Ужгород), Альона Науменко (Київ), Віктор Покиданець (Херсон), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Київ), Аліна Якубенко (Київ), Альбіна Ялоза (Одеса).

КураторНаталія Філоненко (Ванкувер, Канада)

Виставка триватиме до 28 лютого, 2019р. 

Офіційні інформаційні партнери: Телеканал «TV7+» та Телеканал «ЕКСКЛЮЗИВ»

 

МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА BIRUCHIY – це наймасштабніша арт-резиденція України, заснована в 2006р., є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту, поєднуючи функції художньої лабораторії, платформи для дискусій та майданчику для колективної творчості; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 14 років існування в резиденції взяли участь понад 200 авторів і 11 арт-груп з 14 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, та ін. 

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ було засновано 1986-го року. Самобутність збірки (7000 експонатів) полягає в тому, що він був і залишається єдиним державним музеєм України, що стратегічно зосередив свою діяльність навколо сучасного українського мистецтва. Протягом понад 30-и років музей колекціонує, зберігає, досліджує, експонує та популяризує візуальне, образотворче та декоративне мистецтво України 20-21 століть.

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **