Наверх
Меню
Меню
Новость
08/02
Портал Оксани Чепелик на Carbon Media Art Festival
IMG_7372a.jpeg
IMG_7372a.jpeg

Портал Оксани Чепелик на Carbon Media Art Festival

Портал Оксани Чепелик на Carbon Media Art Festival 1-17.02.2019.

В рамках Carbon Media Art Festival 1-17.02.2019 відома українська художниця Оксана Чепелик перетворила свою інсталяцію "Нейронна мережа" на Портал. Влітку 2018 року у Тайвані, в Культурному парку Шаулонг, Оксана Чепелик створила світ з імерсивного середовища, проекцій, лайтбоксів і об’єкта космічних форм. Авторка назвала проект «Метафізичний часо-простір». Портал у майбутнє і цей часо-простір відкрився на Carbon Media Art Festival. 

Перед тобою цілий світ, у якому авторка шукаючи сценарії виживання у турбулентній реальності пропаганди й постправди, апелює до концепції часо-простору і замислюється над процесами, що формують майбутнє.

Carbon Media Art Festival, фокусуючись на майбутньому, по суті, провадить колективне мистецьке дослідження протилежностей: тіні і світла, душі і інтелекту, природи і цивілізації. Ідея фестивалю об'єднує контрасти в один загальний простір постійного руху і розвитку життя.

Оксана Чепелик поділилась своїми міркуваннями про концепцію виставки:

Мото Carbon Media Art Festival звучить як Мистецтво передбачає майбутнє. Інсталяція "Нейронна мережа" діє як портал у майбутнє ще й тому, що на нейронні мережі покладається функція прогнозування. Найпростіший варіант застосування штучних нейронних мереж у завданнях прогнозування – використання звичайного перцептрона з одним, двома, або трьома прихованими шарами. При цьому на входи нейронної мережі звичайно подається набір параметрів, на основі яких (на думку експертів) можна успішно прогнозувати. Виходом звичайно є прогноз мережі на майбутній момент часу.

Штучні нейронні мережі (ШНМ) – математичні моделі, а також їх програмні або апаратні реалізації, побудовані за принципом організації й функціонування біологічних нейронних мереж – мереж нервових кліток живого організму. Це поняття виникло при вивченні процесів, що протікають у мозку, і при спробі змоделювати ці процеси. Першою такою спробою були нейронні мережі Маккалока й Піттса. Згодом, після розробки алгоритмів навчання, одержувані моделі стали використовувати в практичних цілях: у завданнях прогнозування, для розпізнавання образів, у завданнях керування й ін. З погляду кібернетики, нейронна мережа використовується в завданнях адаптивного керування і як алгоритми для робототехніки. З погляду розвитку обчислювальної техніки й програмування, нейронна мережа – спосіб розв'язання проблеми ефективного паралелізму. А з погляду штучного інтелекту, НМ є основним напрямком у структурному підході по вивченню можливості побудови (моделювання) природнього інтелекту за допомогою комп'ютерних алгоритмів. 

Проект стосується просторової форми site-specific інсталяції для проекції рухомого зображення. Людина занурюється в космогонічний перетікаючий простір, що відсилає до ідеї плинності інформації Марка Хансена ("Нова філософія для нових медіа"), дозволяє досліджувати так звані "Цікаві часи", вловлюючи зміни, які непомітно відбулися, а саме - перехід до алгоритмічного суспільства. Проект перебуває на межі науки та мистецтва. В епоху масового інтерфейсу людини і машини активність людей зводиться до інтерактивності з екраном, а зовнішнє і внутрішнє, суб'єкт і об'єкт почали перетікати один в одного по топологічній моделі стрічки Мебіуса. Згенерована візуальність світу навколо нас утворює нову дигітальну біосферу, яка пропонує глядачеві імерсивний досвід, що унаочнює структуру прихованих інформаційних потоків, на які ми не можемо впливати. Спеціальне програмне забезпечення і технології використовуються, щоб за допомогою візуального сприйняття простору, створити і проявити цей "розширений" світ. 

В просторах 13 павільйону ВДНГ Carbon представлені роботи “Жива енергія” VJ Yarkus, VR-проект “Мікропласт. Еволюція” Алли Сорочан та Таї Кабаєвої та інтерактивні інсталяції “Touch the surface” Дарини Горбачової, “Інь і Ян” Оксани Бузяк, “Hypnomat” Лабораторії Synestetica, “Дескріптор” Сергія Нежинського, Лазер “Звук” Андрія Бута, “Кіт” Павла Гончаренка, “Follow the mouse” Аліни Костікової  і “Laser Trace” Антона Мігунова. Все живе і дихає. 13 павільйон ВДНГ трансформувався на резиденцію медіарту. Приходьте запускати зорепад, блукати VR-світами і танцювати у Sound Lab.

 

Відео ролик тут:

https://www.facebook.com/carbonarium/videos/2335111106604686/ 

Організаторка - Олександра Халепа.

Партнери проекту: Арт-платформа Carbon, Громадська організація «Мистецька резиденція Карбон» , Українська асоціація віджеїв VJUA.

Фестиваль триватиме 1-17 лютого 2019 року. Відвідати фестиваль можна кожен день з 17:00 до 23:00.

Локація: Павільйон Carbon, ВДНГ, м. Київ.

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **