Наверх
Меню
Меню
Событие
21/02
«Рапопорт–Бабак–Канів» у Національному музеї Тараса Шевченка
51777782_817699535240154_168003443988889600_n.jpg
51777782_817699535240154_168003443988889600_n.jpg

«Рапопорт–Бабак–Канів» у Національному музеї Тараса Шевченка

Два класики живопису вперше в одному проекті. 

В експозиції буде представлено унікальну добірку творів Бориса Рапопорта з колекції мистецького об’єднання ЧЕРВОНЕЧОРНЕ, що формувалася кілька років. Серед них такі шедеври, як «На Дніпрі» (1948), «Індустріальний мотив» (1947), «Канів» (1947), та інші.

Твори Рапопорта об’єднаються в неочікувано сміливій тематичній експозиції з низкою робіт сучасного художника Олександра Бабака із серій «Вулиця Дніпровська», «Still Life», «Місцеві».

Мета проекту – показати трансформацію образу міста Канів у полотнах художників різних поколінь, дослідити тему пейзажу як явища. 

Канів – місто, де відбувалися історично важливі події, місто, яке спалювали повністю кілька разів і яке мало б стати столицею України. Тут доживали віку козаки, тут розташований найдавніший природний заповідник України. Канів надихав і надихає своєю силою та красою. 

Ще в 30-ті роки ХХ століття перший ректор художнього інституту Федір Кричевський започаткував у Каневі мистецькі практики. Відтоді тут працювало безліч всесвітньо відомих художників, зокрема Рапопорт і Бабак. 

Творчість Олександра Бабака та Бориса Рапопорта належить до різних епох. Це дає можливість не тільки дослідити «об’єкт» (краєвиди Канева) тут і зараз, а й побачити тенденції в мистецтві, їхні зміни протягом цілого покоління.

«Пригадую, де і коли вперше познайомився з творчістю Б. Рапопорта. До Седнева – творчої бази від Спілки художників України – мій батько, художник Петро Бабак, брав мене з собою чи не з перших днів її заснування. У результаті багатьох моїх таких поїздок сформувалися мої тодішні вподобання в мистецтві та коло художників, творчістю яких я захоплювався. Серед них було два абсолютно протилежних темпераменти: Б. Рапопорт та М. Глущенко». 

О. Бабак 

Якщо спробувати знайти одне слово, яке схарактеризувало б основну ідею творчості О. Бабака, ним було б «вивчення». Вивчення – художнє дослідження об’єкта – це досвід, який дає знання, а знання дають змогу бачити. Тому що, щоб бачити, треба знати. Особливо цей принцип – вивчення – є цінним, якщо предмет, проблему розглядати з позиції не одного, а кількох авторів. Різні бачення, думки, розуміння дають найбільш повну характеристику цього об’єкта, його бачиш ніби з різних боків, ніби обходиш його по колу. У контексті такого розуміння засад творчості Бабака неабияке значення має саме це поєднання авторів. Адже вони належать до різних поколінь художників. Це дає можливість не тільки дослідити «об’єкт» (краєвиди Канева) тут і зараз, а й побачити тенденції в мистецтві, їхні зміни протягом цілого покоління.

Мета проекту – показати трансформацію образу міста Канів у полотнах художників різних поколінь, які оспівують красу його краєвидів зі схожою пристрастю; дослідити тему пейзажу як мистецького явища крізь творчість двох митців, які є класиками у своєму часі.

Канів – це місце творчості. Недарма й Академія мистецтв має базу для літніх студентських практик саме тут – поряд із Чернечою горою, поряд із Шевченком. Започаткував ці мистецькі практики ще в 30-х роках минулого століття Федір Кричевський – перший ректор художнього інституту. Можна лише уявити, скільки творчої молоді набуло художньої вправності та досвіду в цьому історично важливому місці. Не є винятком і два автори, роботи яких становлять експозицію проекту. 

 

Мистецьке об’єднання ЧЕРВОНЕЧОРНЕ існує з 2013 року. 

Його мета – сприяти просуванню сучасного мистецтва України, досліджувати його взаємозв’язки, етапи розвитку, документувати ці процеси, створювати дискусійну платформу для міжкультурного діалогу, формувати новий імідж України завдяки співпраці з художниками та профільними інституціями. 

Відкриття виставки 21 лютого о 18:30.

 

 

комментарии
Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **