Наверх
Меню
Меню
Событие
28/02
Персональна виставка Артема Андрійчука (Kaffelman) «Persons. Glazed Madonnas»
Glazed Madonnas Persons _____ _________   _____ OSB 125_125 2019. 1500$.jpg
Glazed Madonnas Persons _____ _________   _____ OSB 125_125 2019. 1500$.jpg

Персональна виставка Артема Андрійчука (Kaffelman) «Persons. Glazed Madonnas»

28 лютого у Lera Litvinova Gallery відбудеться відкриття персональної виставки Артема Андрійчука (Kaffelman) «Persons. Glazed Madonnas». Артем Андрійчук (Kaffelman) – молодий, але вже відомий як на українській, так і на світовій арт-арені митець. 

Багаторічний проект «Persons. Glazed Madonnas» репрезентує серію картин із зображенням голів жінок зі схожим типом зовнішності та подібним виразом обличчя. Серія полотен є своєрідною іронією автора щодо свідомої однотипності людей - зображені обличчя навмисне не відображають характеру, емоцій та індивідуальності. Про свідоме позбавлення унікальності свідчить і однакове в усіх композиціях трактування очей, закритих мозаїкою з битого скла. Такий прийом остаточно уніфікує образи і вказує на відсутність будь-якої прив’язки до портретності. 

Семантично розкладаючи термін “Madonnas”, автор наголошує на неоднозначності сприйняття, представляючи з одного боку – десакралізований образ Богоматері, а з іншого – жаданий об’єкт кохання. Образ безликої дівчини навіяний однією з численних безіменних моделей із модного журналу і «розтиражований» за допомогою прийомів поп-арту. А створена художником глянцева естетика, що її імітує блиск полив’яної поверхні є черговий натяком на оболонку, поверховість, маску та вказує на експлуатацію суспільством візуально досконалих і недосяжних образів. 

Дещо видозмінена композиція покликáє до картини Едварда Мунка «Крик». Однак у роботах Артема Андрійчука афективний образ людини в агонії втрачає своє первісне емоційне посилання, межуючи подеколи з манірністю, кокетством та еротикою. Обличчя з повністю або частково розтуленими вустами породжують емоційно порожні дії, а їх мімічна експресія стає формою, а не проявом. Це показує внутрішній конфлікт та відбиває двоїстість людської особистості – бажання приховати істинне обличчя, почуття і, водночас, прагнення вийти за рамки соціальних обмежень, зірвати маску.

«Умисна однотипність образів відбиває сучасне суспільство, що не покликане розвивати унікальність, серійно продукуючи новий об’єкт поклоніння – полив’яних мадонн. Але ця маска, завіса неприступності, полуда на очах – оманлива, вона така ж крихка, як і скло. Тому кожен образ композиції демонструє неможливість шляху й вибору, відсутність відмінностей та натякає на повну ідентичність фігур», - зазначає автор експозиції, Артем Андрійчук (Kaffelman).

Куратором проекту виступає Леонора Янко, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery: «Сучасне суспільство часто нав’язує стереотипні образи, до яких нібито всі повинні прагнути, втрачаючи при цьому свою індивідуальність. В пошуку ідеалу і намаганні стати схожими на когось люди забувають про власну унікальність та про свої справжні наміри. Створена Артемом Андрійчуком композиція відображає своєрідний парадокс розвитку індивідів, що полягає у їх прагненні думати поза рамками, обмеженому страхом показати своє справжнє «я»».

м. Київ, вул. Набережно-Рибальська, 3, 9. На території ЖК Рибальський. Вхід вільний.

28.02.2019 - 13.03.2019

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **