Наверх
Меню
Меню
Событие
01/03
«ПОКЛИК»: виставка живопису на склі Анастасії Рак
52698852_329011187729809_1351912068189519872_n.jpg
52698852_329011187729809_1351912068189519872_n.jpg

«ПОКЛИК»: виставка живопису на склі Анастасії Рак

1 березня 2019 року о 18:30  (вул. Хрещатик, 24) у рамках проекту, присвяченого народній українській картині, за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства України, відбудеться відкриття виставки живопису на склі Анастасії Рак "ПОКЛИК".

Анастасія Рак - заслужений майстер народної творчості, лауреат премії імені Катерини Білокур, відома завдяки своїм роботам в стилі примітиву, живописом на склі. Член Національної спілки митців народного мистецтва України.  
На ретроспективнїй виставці будуть презентовані ранні твори художниці з приватних колекцій,  які є національним надбанням України.   
Анастасія Рак відновила забуту традицію малювання на склі, зберегла й донесла до нас досвід 1920-х років – часу масового поширення народної картини. 

У творах художниці – і риси українського пісенного фольклору, і народна філософія, і весь лад думок, вірувань, обрядів, яким жило українське село першої третини ХХ ст.

Анастасія Рак сміливо трактує канонічні сюжети народної картини, обирає теми, спираючись на власні спогади. Їй властиві несподівані композиційні рішення і власний стиль малюнку. Вражає багатовимірний  святковий експресивний колорит, яким художниця передає сонячний зміст українського світогляду.  Ідеали народу, сформовані у традиційному середовищі, художниця пронесла через усе життя, примножила своїм досвідом і повернула їх нам високою художньою мовою. 

Традиція малювання на склі сягає корінням в давнину – в українських селах не було жодної хати, якої б не прикрашали скляні полотна. Живопис Рак – хоч і нераціональний, проте реалістичний та позбавлений будь-якого елементу копіювання. Авторка внесла в свої роботи надзвичайний об’єм, сконструйований завдяки складним кольоровим поєднанням й акцентам виразності напівтонів.
Розпис здійснюється зі зворотного боку скла, використовується темпера, прозорі лаки, кольорова туш.  Під скло для посилення звучання барв підкладається фольга і кольоровий папір. За тло править картон, який з’єднується зі склом, наклеєними смугами паперу, які в старовинній народній картині виконували функцію рамки.  


«Прийоми та сюжети Анастасії Рак – невимушені, а тому зрозумілі кожному.  Відтак, її народна картина знаходить відгомін в серцях навіть тих, хто, здавалось би, далекий від чуттєвого світу мистецтва. Виставка «Поклик» в Міністерстві аграрної політики України –  ще одна нагода інтегрувати глибоко-національну творчість в стрімкий потік життєвого ритму українців, адже відтворена взірцями архетипізованого мислення краса – споконвічна цінність, що здатна живити суспільство сьогодні», – коментує кураторка Тетяна Пилипчук. 

Рак Анастасія Трохимівна (1922-2014) —заслужений майстер народної творчості, лауреат премії імені Катерини Білокур, відома завдяки своїм роботам в стилі примітиву, живописом на склі. Член Національної спілки митців народного мистецтва України.  

Україна відкрила творчість самобутньої художниці завдяки національному відродженню на початку 1990-х років.  Вже з перших робіт стало зрозуміло, що в українській культурі з’явилося нове ім’я. Їй судилося стати ланкою, яка з’єднує розірвану традицію сільського малювання Полтавщини з сучасними спробами творення самоідентичності. Діти Анастасії Рак організували її першу виставку, коли їй було 68 років. На Дні української культури в Парижі роботи художниці було виставлено в Музеї людини, виставку було подовжено на вісім місяців, 

З 2000 року вона активно почала творити, повторила по пам’яті свої ранні роботи, перейшла від ніжних кольорів до інтенсивніших тонів.Живопис на склі Анастасії Рак характеризується простотою і глибиною зображуваного.
Сьогодні картини Анастасії зберігають музеї Москви, Санкт-Петербургу, а також Державний музей українського народного мистецтва, Народний музей архітектури і побуту, НЦНК “Музеї Івана Гончара”, Державний музей Т.Г Шевченка, Державний музей літератури, Запорізький художній музей, Музеї людини в Парижі та численні приватні колекційні зібрання

В рамках виставки відбудуться майстер класи з живопису на склі, які проведе син Анастасії Трохимівни - Володимир Рак, художник, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара. Кожен охочий зможе створити власний твір за мотивами давніх народних взірців.

Інформаційний партнер: be-inart.com

Виставка буде тривати з 1 березня по 1 травня 2019 року
Час роботи: понеділок-п'ятниця, з 09:00 до 20:00.
Адреса: вул. Хрещатик, 24. 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **