Наверх
Меню
Меню
Событие
07/03
Поліна Щербина Жи.Zа...межами підсвідомості
¦Р1 2-1xb (1).jpeg
¦Р1 2-1xb (1).jpeg

Поліна Щербина Жи.Zа...межами підсвідомості

 Жи.Za Життя за межами, за межами яких відкидаємо “життя” - залишаються тільки наші відчуття.

Виставковий проект молодої київської художниці Поліни Щербини у галереї сучасного мистецтва MASLO є першим персональним висловлюванням авторки у форматі цілісної експозиції. Закінчивши Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (Київ), художниця продовжує творчі експерименти у таких традиційних медіа, як живопис та графіка, паралельно працюючи із фотографією та інсталяцією.

Експозиція «Жи.Za» виходить із тісної співпраці галереї та авторки, що брала у 2018 році участь в резиденції MASLO. Відтак, проект є результатом послідовної та довготривалої взаємодії. «Наскільки реальна ця мить? І, чи насправді ви знаходитесь там, де думаєте?», — ставить ці та інші подібні питання Поліна Щербина та продовжує — «Як саме ми сприймаємо світ навколо - хто вирішує: що у ньому реальність, а що вигадане?».

Переходячи на термінологію психоаналізу Жака Лакана, легендарного учня та послідовника Фройда, припасуємо тези художниці до двох важливих понять: «реальність» та «реальне». Ці спільнокореневі слова відрізняються між собою тим, що на відміну від реальності, «реальне», за Лаканом — це те, що виникає із Нічого. Іншими словами, «реальне» — це первісно неможливий досвід людини, щось, до чого неможливо дотягтись. Дещо спрощуючи, мова про те — чого не існує у реальності. Однак, трапляється, що реальне стає настільки потужним та масштабним, що затуляє собою реальність.

Проект Поліни Щербини досліджує ці межі, пропонує сценарії розгортання реального та кружляє навколо перманентної боротьби цих двох світів. Між тим, процес формування художнього образу потребує прийомів — наш погляд переноситься з ідейного компоненту на безпосередній процес його реалізації, що передує завершенню твору. Одним із прийомів для художниці є багатошарове накладання різних живописних поверхонь. Цей підхід нагадує палімпсест, який накопичує у собі шари інформації, яка таким чином проходить крізь століття.

«Експерементуючи, я переписую, нашаровую і частково знищую. Звичайно, вибірково і фрагментарно; цей процес схожий на багатошаровий колаж, тільки за допомогою фарб і шліфувальних інструментів. Під фінальним шаром більшості моїх робіт вже є багато попередніх шарів, які могли бути окремою картиною, та тільки разом вони утворюють авторську річ. Це також є співпраця з часом», — коментує свій творчий процес авторка.

Відтак, проект, що дебютує в розрізі персональних висловлювань художниці, насправді ставить амбіційні питання: чи можливо визначити реальність? А вигадку? Можливо, він ставить питання навіть ще радикальніше: якщо мистецтво — це і є територія вигаданого, то чи проливає воно світло на наше реальне життя?

ПРО ГАЛЕРЕЮ

MASLO art space – незалежний арт-центр сучасного мистецтва, заснований Вікторією Паньковою у 2017 році в Хмельницькому. В основі функціонування інституції – підтримка та популяризації сучасного мистецтва в Україні у формі організації виставкових програм молодих українських художників, надання їм можливостей для реалізації власних ідей та експериментів у рамках виставкового простору та тераси.

Галерея також організовує резиденції для художників. У нашому просторі відбуваються лекції, які присвячені історії та теорії мистецтв і культури, презентації книг, концерти; відбуваються зустрічі художників та кураторів, видавців, письменників з усієї України.
 

Відкриття виставки: 7 березня 2019 року о 18:30.

Адреса: галерея сучасного мистецтва MASLO (Староконстантиновское шоссе , 20/3
Khmelnitskiy, Khmel'Nyts'Ka Oblast', Ukraine).

Виставка триватиме з 7.03 по 30.03.

комментарии
Календарь
27/02

Лекция «Экспрессионизм» - четвертая лекция Базовый курс по истории искусств: от модерна до перформанса Экспрессионизм - это авангардное художественное течение, новое мировоззрение, ...

28/02

28 лютого відбудеться лекція, що присвячена одній із найцікавіших тем, а саме як взаємодіє мозок та мистецтво   Що таке художній твір? Як до них звертатися? На лекції ми розберемо концепції, ...

28/02

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт «Кілька історій та об’єктів» Лесі Хоменко. Виставку побудовано за принципом тотальної інсталяції та сконструйровано як інформаційно ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **