Наверх
Меню
Меню
Событие
01/03
Виставка живопису Олексія Литвиненка «У пошуках архетипів»
афиша.jpg
афиша.jpg

Виставка живопису Олексія Литвиненка «У пошуках архетипів»

«У пошуках архетипів»

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка живопису Олексія Литвиненка «У пошуках архетипів».

О. Литвиненко є членом Національної спілки художників України, учасником багатьох виставок, проектів в Україні та за кордоном. Мешкає та працює у Києві.

Кожна культура живе в щільному середовищі архетипів, частину яких вона успадкувала з прадавніх часів, а частину створювала в процесі розвитку, становлення, що, можливо, починалось з прагнення візуалізації об’єктів та образів  навколишнього світу, створення зображень як для відправлення культу, так і з метою привнесення в повсякденне життя естетичної радості.

І кожне наступне покоління продовжує привносити в цей процес інше бачення та розуміння, стоячи на фундаменті з тих первинних архетипів і збагачуючи їх новими сенсами, проходячи шлях від наївного прикрашання буття до створення витворів мистецтва великої естетичної та емоційної глибини.

Живописні твори «Вибух 1», «Вибух 2», «Геометрія трави», що будуть представлені на виставці, є намаганням художника  виявити ниточки, що тягнуться від природи, яка визначала формування  первинних архетипів, до багатовимірності сьогодення.

Для довідки.

Олексій Литвиненко народився 17 січня 1961 р. Навчався в республіканській художній школі ім. Т. Г. Шевченка та в Київському державному інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури).

Вибрані персональні проекти: 

1997 – “Primtems d’Ukraine. Olexiy Lytvynenko”Galerie Robin Leadouse , Париж, Франція. 

 2006, 2008 – “Координати Часу”. Персональна виставка. Galleri Gamla Väster, Мальме, Швеція. 

2014 – Геометрія Трави. Галерея «Червоне і Чорне», Канів, Україна

2017 – «Людина. Час. Простір»

2018 – «Тиша». Персональна виставка. Ukrainian Institute of America, Нью Йорк, США.

Нагороди:

1996 – Почесний приз “Salon Internationale D’ART Contemporain”. Франція.

1997 – Гран-прі Міжнародного фестивалю мистецтва  “Золотий перетин”. Україна. Звання “Художник року” в галузі живопису.    

1999 – Проект “Спадщина” – переможець конкурсу проектів ЦСМ “Совіарт” Асоціації Галерей України 1999 року. 

2000 – Грант за кращий художній проект року від ЦСМ Сороса. 

Архетип (від дав.-гр. ρχέτυπον — прообраз, початкове зображення, давній слід. У мистецтві архетип – це первинний образ, оригінал; загальнолюдські символи, на яких базуються міфи, фольклор і культура вцілому

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один із найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщеннях колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам′ятками архітектури ХVІІІ – поч. ХХ ст. Колекція музею була започаткована у 1899 р.

В експозиції музею, яка займає площу 1500 кв. м., представлені всі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, емалі, писанкарство, народний живопис та іконопис. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ — поч. ХХ ст. всіх регіонів України.

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Примаченко (1909 — 1997), яка складає понад 600 казково-фантастичних композицій. В окремій залі представлені живописні полотна народного художника України Катерини Білокур (1900 — 1961).

Виставка працюватиме з 01 березня по 01 квітня 2019 р.

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2, 1-й поверх

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **