Наверх
Меню
Меню
Новость
08/03
Проект Оксани Чепелик на фестивалі "Mithogenes. Енергія Сонця"
1.JPG
1.JPG

Проект Оксани Чепелик на фестивалі "Mithogenes. Енергія Сонця"

Проект Оксани Чепелик на фестивалі "Mithogenes. Енергія Сонця".

Відома українська художниця Оксана Чепелик представила свій проект “Сварґа-Спідрон” в рамках Міжнародного фестивалю мистецтва у довкіллі “Міфогенез”, що відбувся вчотирнадцяте на Немирівському городищі у Вінницькій області 22-24 лютого 2019 року. У цьогорічному фестивалі взяли участь митці з Польщі, Литви та п`яти міст України. Оксана Чепелик розповіла:

 - Фестиваль відкрився виставкою творів учасників «Міфогенезу-2018», що проходила у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, на якій традиційно були представлені світлини минулорічних проектів, серед яких були і наші, реалізовані у співпраці з Вячеславом Чепеликом-Кожіном, “Левіафан - 3” та “Портал” - широкомаштабне чорно-біле (земля-сніг) графічне зображення http://be-inart.com/post/view/2372. Проект «Левіафан» / «Leviathan», що пропонував доторкнутися до біблійного міфу, складається з циклу об’єктів, попередні з яких були реалізовані в рамках фестивалів «Міфогенез - 2015» та «Міфогенез - 2016» http://www.be-inart.com/post/view/1309. Цього року на озерах Немирівського городища я б залюбки продовжила роботу з льодом над циклом «Левіафан», та, нажаль лід на водоймах завдяки відлизі був аж занадто слабким. В моєму підході характерною є тяглість тем і підходів із року в рік не тільки в “Левіафані”, продовженням розробок, започаткованих в інсталяції “Калабі—Яу маніфолд”, де багатовимірні простори об'єднують коливання – як квантово, так і геометрично – породжуючи комплексні складки, складні форми, є проект “Портал”. Ідею створення знову широкомаштабного чорно-білого графічного зображення таки вдалося реалізувати в проекті “Сварга-Спідрон”, поєднавши ідеї фрактальної геометрії та древнього символізму.

Проект “Сварґа-Спідрон” “Міфогенез. Енергія Сонця”, 2019. 

Чи не вперше цього року у фестивалю з’явилася й певна тематика «Енергія сонця», а також партнери із компанії Kness, які займаються сонячною енергетикою. Як пояснив куратор фестивалю Олександр Никитюк:

– Вони займаються сонячною енергетикою, чистою, екологічно, а ленд-арт проекти ще називають еко-артом. Ми вітаємо чисту енергетику, вони вітають чисті форми мистецтва. Те, що в проекті присутні влада, громадськість і бізнес відкриває нові кордони і нові горизонти.

Проект “Сварґа-Спідрон” “Міфогенез. Енергія Сонця”, 2019. Фото Олександра Марченка.

В проекті “Сварґа-Спідрон” тема “Енергії сонця” потрактована через звернення до древньої символіки солярних знаків. Сварга - це найпоширеніший символ на Трипільській кураміці – найбільшої цивілізації Східної Європи, енеолітичної культури Трипілля-Кукутені (VI—III тис. до н. е.) Немирівське городище та Немирівські вали, або Великі вали — місцина, де віднайдено, по-перше, залишки поселення середнього етапу трипільської культури (етап ВІІ, початок IV тис. до н. е.), по-друге, одне з найбільших міст скіфського часу між Дністром і Дніпром — ранньої залізної доби України (ІХ — V ст. до н. е.) і, по-третє, у 900-1250 рр. на території городища знаходилося селище часів Русі. Свароже Коло бере свою назву від імені слов'янського Бога Сварога, який був верховним богом слов'ян за часів Київської Русі.  Сварґа — Хрест, що обертається, — символ розвиток Всесвіту, найвище Небо, житло Сварога і Його Луки, де знаходиться Рай, дослівно означає «небесний, той, що рухає Небо». Сварґа символізує найвищу святість, духовну силу, сконцентровану в Божественній істині. Символічно тотожним до сварґи, проте  антагоністичним є коловорот, відповідно, напрям руху променів якого направлений на Схід.

Проект “Сварґа-Спідрон” “Міфогенез. Енергія Сонця”, 2019. Фото Костянтина Родигіна.

В Ріґведі є поняття Сварґа-Марґа, що означає «шлях на Небо», так в Україні називається Чумацький шлях, або Молочна стежка, якою душі померлих прямують до Лук Сварожих. І тут ми зустрічаємося зі спідроном. Cпідрони - нескінченні геометричні фігури закручені в різні боки, створені Даніелем Ерделі (Dániel Erdély), угорським художником і дизайнером, що вигадав їх в 1970-і роки, звісно, відштовхуючись від послідовності Фібоначчі. Він намалював фігуру у вигляді двох «завитків», зібраних з трикутників. Віддалено ця структура нагадує рукави або бар галактики (поглянемо на Чумацький шлях), невідомо чи були астрономічні спостереження джерелом його натхнення. Та для проекту ленд-арту Оксани Чепелик відсилка до астрономічного об’єкту – зірки Сонця є незаперечною.

Проект “Сварґа-Спідрон” “Міфогенез. Енергія Сонця”, 2019. Фото Віталія Шрамка.

Із проектів “Портал” (2018) та “Сварґа-Спідрон” (2019), створених в рамках Міжнародного зимового Фестивалю land-art "Міфогенез", вибудовується певний діалоговий цикл. 

Проект “Портал” “Міфогенез”, 2018. 

Організатори фестивалю: Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, Департамент культури Вінницької міської Ради, ГО «Лабораторія актуальної творчості», ГО «Ліга розвитку мистецтв».

Партнери проекту: Асоціація галерей України, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, група компаній KNESS, «Галерея ХХІ», Вiнницький обласний краєзнавчий музей, Вінницька обласна організація Національної Спілки Архітекторів України, Вінницький «АрхіКлуб», Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій».

Міжнародний зимовий Фестиваль land-art "Міфогенез" щорічно проводився з 2006 року.

комментарии
ТОП Новость
22/02

Мистецтво взаємодії: на бізнес-форумі Level Up Ukraine 2020 митці візуалізували бачення кооперації бізнеса, влади та суспільства. 21 лютого у КВЦ «Парковий» пройшов бізнес-форум Level Up ...

13/02

13.02 - 7.03.2020 Галерея Арт 14 представляє виставку творів Володимира Єршихіна — художника відомого ще з часів Нової української хвилі. "Багато в чому ця експозиція є продовженням і ...

Календарь
26/02

«Дэмьен Херст и феномен молодой британской школы» Почему художнику не нужно больше рисовать. Дэмьен Хёрст – один из самых состоятельных из ныне живущих художников. Его творчество скандально, ...

27/02

Лекция «Экспрессионизм» - четвертая лекция Базовый курс по истории искусств: от модерна до перформанса Экспрессионизм - это авангардное художественное течение, новое мировоззрение, ...

28/02

28 лютого відбудеться лекція, що присвячена одній із найцікавіших тем, а саме як взаємодіє мозок та мистецтво   Що таке художній твір? Як до них звертатися? На лекції ми розберемо концепції, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **