Наверх
Меню
Меню
Новость
23/03
НА ВУЛИЦЯХ ХАРКОВА З’ЯВИЛИСЯ РОЗФАРБОВАНІ ПІАНІНО
метро Університет_Фик Дарина, Збукер Ян, Завалій Надія, Кузенкова Олександра.jpg
метро Університет_Фик Дарина, Збукер Ян, Завалій Надія, Кузенкова Олександра.jpg

НА ВУЛИЦЯХ ХАРКОВА З’ЯВИЛИСЯ РОЗФАРБОВАНІ ПІАНІНО

З 23 березня по 7 квітня 2019 року у Харкові проходитиме міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest.

Минулорічний фестиваль KharkivMusicFest-2018 запам’ятався багатьом завдяки яскравому проекту “ArtPiano”.

7 піаніно, подарованих харків‘янами та розмальованих відомими харківськими художниками, були встановлені у незвичних локаціях міста — на залізничному вокзалі, в метро, торгових центрах, для того, щоб на них могли вільно грати усі охочі.

Розмалювати фортепіано, щоб зробити з нього унікальний арт-об’єкт та розмістити в людних місцях - історія не нова, і з’явилася вона вперше не у Харкові. Надихнули на цей унікальний для Україні проект - всесвітньо відомі та успішні: Play me, I'm yours та Sing for Hope. Так народився проект, що поєднав музику та арт - Art&Piano.

Минулого року  в ньому взяли участь не тільки пересічні перехожі, але й учні 26 музичних шкіл Харкова, що цілодобово грали на цих інструментах Баха і не тільки. Цього року KharkivMusicFest сподівається залучити ще більше дітей і безліч бажаючих різного віку для виступів на 10 піаніно - 10 локаціях.  

Всі розфарбовані піаніно налаштовані та зберегли свою музичну функцію. Вони - авторські, адже створювали їх відомі харківські художники і дизайнери. У розписі піаніно навіть взяла участь ціла команда Коледжу дизайну.

Приєднувалися до Art&Piano кількома способами: якщо в наявності було непотрібне фортепіано у більш-менш робочому стані. Якщо хтось представляв заклад для дітей, де було фортепіано, яке можна перетворити на арт-об’єкт і повернути  інструмент в робочому стані одразу після закінчення фестивалю. Якщо людина – піаніст і хоче грати на інструментах-інсталяціях у свій вільний час, демонструючи свою майстерність. Нарешті, якщо людина - відомий художник і мала трохи часу для участі у  проекті. Йому надавали матеріали та інструменти для створення арт-об’єкту з наполегливим проханням залишити фортепіано первинну функціональність (музичну) і залишити авторський підпис на кінцевій роботі.

Усе цілком логічно, адже у часи  Моцарта, якому присвячений цьогорічний фестиваль, - музичні інструменти теж були витвором мистецтва. В дитинстві Моцарт грав і писав музику переважно для клавесина. 

Він мало приділяв уваги фортепіано аж до своєї подорожі до Парижа, коли йому виповнився 21 рік. Клавесин завжди вважався аристократичним інструментом. 

Саме тому за старих часів його робили з дорогих сортів дерева, корпус прикрашали картинами, а іноді інкрустацією і різьбленням.

Серед  митців, які цьогоріч перетворили інструменти на авторські витвори мистецтва: всесвітньовідомий дизайнер і каліграф Олексій Чекаль - автор проекту «Глобус Харкова», українська письменниця, поетеса, художниця, графік - Марія Козиренко, дружина відомого харківського поета, публіциста, арт-критика Ігоря Бондар-Терещенка,  дизайнер Михайло Поливанов - автор одного з найпопулярніших постерів Motivate me, юна Аліса Шапошнікова  - учасник міжнародних проектів у в Болгарії, Польщі, Китаї, Німеччині. 

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **