Наверх
Меню
Меню
Событие
02/04
Відкриття виставки Олександра Найдена «Привиди і тіні»
баннер.jpg
баннер.jpg

Відкриття виставки Олександра Найдена «Привиди і тіні»

З 2 по 14 квітня центр сучасного мистецтва «Білий Світ» експонуватиме роботи надзвичайно цікавого художника-примітивіста, дослідника і мистецтвознавця Олександра Найдена.

Експозицію складуть роботи з циклів «Аварійне селище», «Бузина цвіте» і «Сліпа лялька». Глядачеві слід приготуватися до зустрічі з реальними речами, що невпинно втрачають матеріальність, і привидами, чия тілесність не лишає сумнівів. І ті, і інші спершу побували в пам’яті, а деякі з них навіть повернулися з забуття.

Усі роботи написані гуашшю. Цей матеріал та мову примітиву Олександр Найден обрав для створення особливої, примарної темпоральності, яка наповнює його картини. Тут існують і тривають привиди, тіні, неясні спогади та напівстерті послання на старих стінах будинків «Аварійного селища», побудованого на лівому березі Києва полоненими німцями одразу після війни. Реальні речі мають привидів, що теж мають своїх привидів, а ті мають тіні, що падають на облущені скульптури піонерів. Гіпсових сурмачів та барабанщиків вивезли ще 20 років тому на селищний пустир і залишили назавжди – цих велетенських іграшок, якими тепер бавляться лише час і сила-силенна жуків-«солдатиків»…

Олександр Найден – доктор мистецтвознавства, письменник, поет і публіцист, збирач та дослідник творів української народної культури. Він є автором багатьох книг про символи та образи у народному живописі та фольклорі, тож жоден предмет, зображений на картинах Олександра Найдена, не є випадковим. За його словами, незалежно від того, чи пов’язані ці зображення з конкретними історичними подіями, крізь товщу особистого культурно-духовного досвіду скрізь проникають химери страшних подій і проблиски ілюзорних надій.

Епіграфом до виставки є цитата з книги Ж. П. Сартра «Буття і ніщо»: «Парадокс не в тому, що існують речі самі по собі, але в тому, що немає нічого, крім них».

Відкриття виставки відбудеться 2 квітня о 19:00

Експозиція триватиме до 14 квітня

Центр сучасного мистецтва «Білий Світ»(Київ, вул. Пушкінська, 21а).

комментарии
Календарь
02/12

2 грудня 2021 року о 16. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії».  Виставкова ...

03/12

З 3 по 12 грудня у найстарішій книгарні Києва "Сяйво книги" пройде персональна виставка Анни Пономаренко «Небо в хмарах». Експозиція складається з одноіменної серії робіт «Небо ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **