Наверх
Меню
Меню
Событие
03/04
Персональна виставка Юрія Вакуленка АРЛЕКІНІАДА
55536534_2097296287033510_7888965825867022336_n.jpg
55536534_2097296287033510_7888965825867022336_n.jpg

Персональна виставка Юрія Вакуленка АРЛЕКІНІАДА

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку Юрія Вакуленка АРЛЕКІНІАДА.

У 1994-му році Юрій Вакуленко створює роботу «Венеція. Повернення зеленого Арлекіна». Художник звертається до теми, яка вже не раз виходила на авансцену мистецтва на зламі епох. Арлекін «повертається», коли життя стає непередбачуваним й оманливим, реальний світ перетворюється на велику театральну сцену, а його мешканці – на маски, коли змінюються обличчя і ролі, сплутуються карти. Інтуїтивно чи усвідомлено, Арлекін у творчості Вакуленка з’являється вчасно і «пророчо». 

25 років потому Юрій Вакуленко шукає на це відповідь. Перед нами вже зрілий майстер з великим життєвим і творчим досвідом, який, як клаптикова ковдра чи костюм Арлекіна, увібрав усе: драми покоління, крах ілюзій, невиправний оптимізм. 

Світ, який створює художник, завжди в масці. Еклектичний, розколений на скалки, загрузлий у підробках і штампах, потонулий у крові чи фарбі, він маскується й імітує. Навколо і наскрізь усе несправжнє, підроблене, розсипається на друзки. Маски носять навіть «маски» – приміром, пам’ятники, аби встояти на своїх постаментах. Усе має свій зворотний бік, свій «виворіт». Королем стає блазень, героями – злочинці, святими – богохульники. Грань між істиною і брехнею стирається й у кінцевому підсумку в ній не лишається людського. Найбільш людяним у світі-карнавалі постає Арлекін. «У нашому безумному-безумному світі найбільше віриш Арлекіну, – каже художник. – Він чесно грає роль, а не вдає, що чесний».

Головний персонаж циклу «Арлекініада» виконує різні ролі. Та найбільше йому вдається образ вічного мандрівника, самотнього, спустошеного, розчарованого. Арлекін у Вакуленка буває стомленим і «антикарнавальним». Однак стилістиці свята художник залишається вірним в усіх роботах. Вона проступає і в домінанті блакитного, й у загальній стилістичній еклектиці, і в мильних бульбашках, з якими відлітають романтичні ілюзії персонажа, і в повсюдних ромбах Арлекіна – лейтмотиві циклу. Художник експериментує зі стилями, балансує між фігуративними та нефігуративними образами, майстерно використовує принцип накладання кількох шарів зображення, у глибинах яких зашифровує знаки й символи.

12 робіт «Арлекініади» – розгорнута багатосерійна історія. Роботи вибудовуються в цілісну кінодраматургію з «флешбеком» (усе починалося у 1990-х) та наступними серіями, в яких розігрується драма. За законами жанру Вакуленко-художник пише й епілог – полотно «Сон. Кінь А». Це кінь-надія, кінь-мрія, що летить крізь поле квітучих маків. 

Оксана Підсуха, мистецтвознавець

 

Юрій Вакуленко 

Народився 19 листопада 1957 року. 

У 1977 році закінчив Азербайджанське художнє училище ім. А. Азімзаде в Баку, 1986 року – Київський державний художній інститут за фахом «художник-реставратор» (майстерня В. Буднікова й О. Кисельова). У 1988 році створив творчу групу «39.2°».
З 1986 року веде активну виставкову діяльність.

У 1993–2004 рр. очолював Центр реставрації та експертизи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. З 2004 року – генеральний директор Київського національного музею російського мистецтва (з 2017 року – Національний музей «Київська картинна галерея»). Доцент кафедри експертизи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, дійсний член Міжнародного комітету музеїв ICOM ЮНЕСКО та Міжнародної ради зі збереження пам’яток і визначних місць ICOMOS. Кавалер ордена Карла Фаберже та ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Секретар Наглядової ради Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, член Наглядової ради Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. Член Національної спілки художників України. Заслужений працівник культури України.

Роботи художника перебувають у музейних зібраннях Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею «Київська картинна галерея», Національного музею Тараса Шевченка, Одеського художнього музею, а також у приватних колекціях України, Росії, Ізраїлю, США. 

Вернісаж 3 квітня о 18.00 за адресою: вул. Десятинна, 13.
Виставка триватиме 3–16 квітня.

комментарии
Календарь
22/09

З 22-го вересня до 3-го жовтня в київській галереї Ornament Art Space пройде мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?».  «Про що цей проєкт? Про екологію у широкому сенсі цього ...

22/09

Art People.Space приглашает прослушать онлайн-лекцию "‎История архитектуры Киева​". В Киеве во все периоды творили выдающиеся архитекторы, которые работая в модных для своего времени ...

23/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє живописний проект Петра Сметани (Львів) СТЕНОГРАФІЯ   Ця виставка – занотована концентрація образів у пустоті. Матерія ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **