Представник Міністерства культури України зачитує подяку авторам проекту «Діалог»
28 травня в залі Національної спілки художників України виставка "Діалог" - авторський проект подружжя заслужених художників України М.В.Сіробаби та В.І.Сіробаби-Климко.
Микола Сіробаба з відвідувачами виставки
Микола Васильович Сіробаба народився 25 квітня 1944 року у с.Межиріч Сумської області. У 1974 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. Член Національної спілки художників України, заслужений художник України. Працює у галузі живопису, раніше захоплювався графікою.
Голова Сумського земляцтва в м. Києві Рішняк І.М. вітає авторів з відкриттям виставки
Віра Іванівна Сіробаба-Климко народилась 8 травня 1948 року у с.Вовнянка Полтавської області. У 1969 році закінчила Миргородський керамічний технікум ім.М.Гоголя. Член Національної спілки художників України, заслужений художник України. Працює у галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка).
Назва проекту не випадкова і має на меті привернути увагу глядача до філософії давньогрецьких міфів та легенд через діалог "душі зі світом, мистецтва з часом, глядача з картиною". Виставка зібрала твори подружжя за останні 10 років.
Роботи Миколи Васильовича вражають своєю колористикою, вони виконані яскравими олійними фарбами. Сам художник зазначає, що звучання фарб на живописній поверхні картин сформоване багаторічним досвідом роботи в акварелі, де прозорість і активність кольорів підсилювало сяйво білого фону паперу. Кожна робота художника має прихований смисл, який глядач або осягне таким яким він є, або вкладе свій власний, відмінний від первинного, смисл. В цьому і полягатиме діалог. Як зазначає сам автор творів, головне, щоб його роботи активізували розумову діяльність глядача і залишили відбиток у пам'яті.
Роботи митців пронизані міфічною таємничістю та прихованим смислом. Основними темами творів Миколи Сіробаби є слав’янські образи, міфологія, твори за мотивами відомих письменників, як-от: Булгаков, Шевченко, Чехов, Гоголь тощо. Також в своїх роботах Микола Сіробаба звертається до митців епохи відродження: картини «Діалог з Ботічеллі», «Заповіт Рафаеля», «Що приховав Мікеланджело». Звертається митець і до коріння українського народу, осмислення його через призму сучасності.
Роботи Віри Сіробаби-Климко
У роботах Віри Сіробаби-Климко, що представлені на виставці, як і в роботах Миколи Сіробаби, відчувається звернення автора до тематики народної сутності, глибинного коріння предків та осмислення його через призму сучасності. Авторка звертається і до образу жінки та втіленні його у ніжних бісквітах, що відсікає усе зайве і дає насолодитися безмежними можливостями фарфорової форми.