Наверх
Меню
Меню
Событие
11/05
Зінаїда Кубар. Відео Мандруючи небом/Dakini
Zinaida Kubar,  DAKINI, 2017_2_1500px.jpg
Zinaida Kubar,  DAKINI, 2017_2_1500px.jpg

Зінаїда Кубар. Відео Мандруючи небом/Dakini

Велика честь для мене ще раз бути частиною проекту Personal Structures в рамках 58-ї Венеціанської бієнале. Цього року я презентую відео Мандруючи небом/Dakini. В цій роботі я намагаюся звернутися до сучасних та позачасових проблем шляхом поєднання універсального культурного коду з мудрістю традицій моєї рідної України.

Якби мені треба було охарактеризувати сучасний світ, я би сказала, що люди схильні втрачати культурне коріння та глибинний духовний код, який закладений в традиційних ритуалах та фольклорі. Цей проект – моя спроба нагадати людям про універсальні закони життя крізь призму культурної спадщини, до якої я належу. Після моєї першої експедиції до Західної України у 2012 році я подорожувала різними країнами, аби знайти спільну мову з місцевим населенням та дізнатися про їхнє культурне і духовне життя.

У проекті я розмірковую про жіночу духовність та трансформації, які зумовлені часом та неминучістю. Головна героїня зображується на трьох різних етапах її життя: маленька дівчинка, зріла жінка, яка готова віддавати її материнську енергію та любов, та літня жінка з її мудрістю та прийняттям. Після цього жінка відходить.

Жіноча прогулянка підвісним мостом понад річкою символізує цей невідворотній плин часу та трансформацію з однієї форми в іншу. Час рухає нас вперед допоки ми продовжуємо отримувати енергію, мудрість і силу від наших предків. І лише від нас залежить, чи хочемо ми взяти участь у цьому неймовірному діалозі і стати провідником між тими, хто був тут перед нами, і тими, хто буде жити після нас.

Зінаїда Кубар

Дакіні – це жіноче медитативне божество, енергетичне буття жіночої статі в тибетському буддизмі. Дакіні пов’язані з мудрістю, знанням та інтуїцією. Саме слово дакіні можна перекласти як «та, що йде по небу». Порівнюючи з українською культурою, жінка має особливе значення та від народження до кінця життя трансформує сакральну єнергію.

Ця виставка презентована за підтримки кураторського бюро Hagoromo Projects, США.

Про автора

Зінаїда Кубар (1975 р., Київ, Україна) – українська художниця, орієнтована на образи та міфи, які побутують навколо жіночих питань, та жіночої ідентичності як в українській, так і в світовій культурі.

Вона входить до арт-спільноти Con Artist Collective, Нью-Йорк, США, та Food of War, міжнародного арт-колективу незалежних митців. Зінаїда приймала участь як фасилітатор  у Marina Abramovic: In Residence (Kaldor Public Art Project, Австралія ).

Вона є засновником і директором ArtRehub, волонтерської ініціативи, яка надає психологічну арт-реабілітацію для тих, хто одержав глибоку психологічну травму, насамперед під час війни, яка досі триває в Україні.
Зінаїда закінчила Національну академію образотворчого мистецтва й архітектури (бакалавр історії мистецтв).

 

Довідка

Відео Зінаїди Кубар Мандруючи небом/Dakini відібрано проектом Personal Structures в рамках 58-ї Венеціанської бієнале. Робота буде представлена для глядачів  в  Palazzo Bembo, Riva del Carbon 4793, Венеція, Італія (70 м від мосту Ріальто на Гранд каналі) з 11 травня по 24 листопада.

Мандруючи небом/Dakini є другою роботою Зінаїди Кубар в рамках Венеціанської бієнале. У 2015 році мисткиня представила проект Чорне намисто/Black Beads.

комментарии
Календарь
01/11

Паризька галерея «1831» презентує виставку фотографій київського художника Павла Мазая «VYTOKY». В експозиції представлені обрані роботи, створені в період з 2017 по 2021 рік ...

04/11

 Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва Музею історії міста Києва та Ірина АКІМОВА презентують Артпроєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»   4 листопада ...

11/11

МУХі 2021 Організатор: Щербенко Арт Центр.   Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **