Наверх
Меню
Меню
Событие
15/05
Олександр Богомазов: творча лабораторія
afisha.jpg
afisha.jpg

Олександр Богомазов: творча лабораторія

15 травня о 18.30 у Національному художньому музеї України відбудеться відкриття великого виставкового проекту, присвяченого творчості найяскравішого експериментатора українського авангарду Олександра Богомазова. На виставці буде не лише представлена найповніша версія творчості Богомазова на основі відібраних робіт з музеїв і приватних збірок України, але й значний пласт підготовчих робіт, ескізів. Вперше ескізи і картини разом із теоретичними розробками будуть виставлені єдиним комплексом. Також глядачі уперше за майже 90 років побачать відреставровану картину «Пилярі». 

Самобутній творчий стиль Олександра Богомазова сформувався у 1913-1916 роках під час роботи над теоретичними працями «Живопис та елементи» (1914), «Думки про мистецтво» (1915-1916), присвяченим пошукам відповідей на запитання: як художник і глядач можуть зрозуміти один одного, що повинен знати і вміти художник, щоб картина викликала  саме ті емоції глядача, які пережив і відчув художник, як звичайні технічні прийоми упредметнюють на поверхні паперового аркуша або звичайного полотна  гомінкий дзвін трамвая, перестук жіночих підборів на київських вулицях і запах квітів у боярських лісах. 

Короткий, але насичений, час практичних і теоретичних розвідок митця втілився в оригінальний творчий стиль, який визначався «фірмовим» внутрішнім динамізмом різноманітних живописних форм, розвивався у напрямку подальших формалістичних експериментів і в найрадикальніших із них переступив за межу безпредметності. 

Центральну частину експозиції відведено живописному циклу «Праця пилярів» (1927-1930), програмному твору Богомазова, в якому автор якнайповніше розкрив свої теоретичні і практичні досягнення. Художник встиг створити дві картини циклу  — «Пилярі» (1927–1929) і «Правка пилок» (1927). Друга робота близько століття перебувала у зруйнованому стані у закритому «спецфонді» музею, її реставрація тривала майже три роки. Третю картину «Накат колоди» (1927–1930) художник не встиг написати через передчасну смерть, та про неї ми знаємо з численних ескізів, які також будуть представлені в експозиції. 

Кураторка виставки Олена Кашуба-Вольвач, завідувачка наукового відділу мистецтва 19 – початку  20 століття NAMU, так схарактеризувала представлені в експозиції роботи: «Твори, виставлені у  чотирьох залах NAMU, засвідчують знайомство Олександра Богомазова з різними напрямками європейського авангардного мистецтва, зокрема й футуристичною концепцією відображення світу через демонстрацію руху об’єктів, з яких він складається. Художник відкриває низку власних мистецьких прийомів, що дозволяють йому не тільки передавати динамічні стани зображувальних об’єктів, але й зробити акцент на психологічному сприйняті глядачем відчуття цього руху».

 

Кураторка: Олена Кашуба-Вольвач

Виставковий дизайн: Олександр Бурлака

Графічний дизайн: Hooga

 

Твори представлені на проекті надійшли з наступних музейних зібрань України:

Національний художній музей України

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України 

Запорізький обласний художній музей

Миколаївський художній музей імені В. В. Верещагіна

Сумський художній музей ім. Н. Онацького

Миколаївський художній музей імені В. В. Верещагіна

Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана 

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» (Київ)

Музей однієї вулиці (Київ)

Stedley Art Foundation

Приватні колекції

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **