Наверх
Меню
Меню
Событие
18/05
На ВДНГ відкриється виставка "Вкрадений Крим. Історія депортації"
fullsizeoutput_9f1.jpeg
fullsizeoutput_9f1.jpeg

На ВДНГ відкриється виставка "Вкрадений Крим. Історія депортації"

18 травня, о 14.00, у Києві, в першому павільйоні ВДНГ, відкриється масштабний проект "Вкрадений Крим. Історія депортації".

Художники Антон Логов, Айдер Алієв, Ельзара Сейдаметова, Айдер Хатіп, Фатіма Осман зробили спеціальні тематичні інсталяції до цієї теми.

Головний куратор Фатіма Осман.

Куратори Андрій Качуро та Анастасія Гайдукевич-Качуро.

Подяка Першому заступнику Міністра інформаційної політики України Еміне Джапаровій.

 

18-20 травня 1944 року наказом радянської влади весь кримськотатарський народ було насильницьки виселено до Середньої Азії, Сибіру та Уралу. За перші роки депортації померло 46,2% народу. За період депортації була знищена ціла культура з її обрядовістю і традиціями.


Повернення до історичної Батьківщини стало можливим лише у 1989 році. Основний період відновлення та розвитку життя кримців припав на період незалежності України. Однак через чверть століття кримським татарам довелося зіткнутися із повторною трагедією внаслідок окупації Криму Росією в 2014 році.

Переосмислення складних історичних подій через мистецтво та сучасні цифрові засоби з року в рік стає популярнішим. Болючі історії подій 1944 року передаються від старшого покоління молодшому та не дають спокою і досі. Саме тому виникла ідея: масштабувати знання про геноцид кримців, перетворивши їх у ескізи та форми мистецтва.

 

Програма проекту:

Серія арт-інсталяцій
18-27 травня, 11:00 – 22:00
ВДНГ, перший павільйон

Вечір-реквієм
18 травня, 15:00

ВДНГ, перший павільйон
Організатори концерту: Кримський дім та Меджліс кримськотатарського народу
 

Автомобільний марш
18 травня, 16.30

Площа перед головним входом на ВДНГ.
Організатор: Меджліс кримськотатарського народу

Жалобний мітинг пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня, 18.00

Майдан Незалежності
Організатор: Меджліс кримськотатарського народу

3D mapping
18 травня, 22:00

ВДНГ, перший павільйон


Проект триватиме з 18 по 27 травня
Вхід на всі події вільний

Організатори: D&D factory та ДП "Центр захисту інформаційного простору України"
Проект реалізовано завдяки підтримці Міністерство інформаційної політики України, Меджлісу кримськотатарського народу, Кримський дім, ВДНГ, продакшн-студії FeelCan та Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького.

комментарии
Календарь
23/04

Art People.Space запрошує на новий формат мистецьких вечорів у Гостерiя Хата Подопригора. Арт-вечір з інтелектуальним характером, насолода мистецтвом та відпочинок у моменті!  На вас очікує ...

25/04

Ввечері 25 квітня, на Європейській площі, з 20:00 до 22:00 години, відбудеться видовищний світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай» (фасад Національного центру «Український ...

25/04

Мистецький проєкт про Чорнобильське Полісся: Онлайн-виставка «Темний Рай» Унікальний світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай»   25 квітня о ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **