Наверх
Меню
Меню
Новость
23/05
«Неошаманізм» від резиденції BIRUCHIY на Kyiv Art Fair 2019
BIRUCHIY_Kyiv-Art-Fair-2019.jpeg
BIRUCHIY_Kyiv-Art-Fair-2019.jpeg

«Неошаманізм» від резиденції BIRUCHIY на Kyiv Art Fair 2019

«Неошаманізм» від резиденції BIRUCHIY на Kyiv Art Fair 2019

куратор: Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада)

учасники проекту

Андрій Блудов (Київ), Володимир Будніков (Київ), Артем Волокітін (Харків), Ксенія Гнилицька (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Жанна Кадирова (Київ), Юрій Коваль (Львів), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Маліновська (Харків), Олекса Манн (Ужгород), Альона Науменко (Київ), Віктор Покиданець (Херсон), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Київ), Аліна Якубенко (Київ), Альбіна Ялоза (Одеса).

Каталог «НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ. BIRUCHIY 018»​

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY представить в межах київського тижня сучасного мистецтва на арт-ярмарку Kyiv Art Fair 2019 колективний проект «BIRUCHIY 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ» присвячений дослідженню поняття «неошаманізм», що об’єднує різноманітні явища, пов'язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій. 

«Шаманські практики стали універсальними - очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини» - коментує куратор проекту Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада) – «Художник у сучасному суспільстві може демонструвати конструктивний та толерантний погляд на співіснування та взаємодію різних релігійних та культурних кодів, може виступати як філософ та провідник прогресивних ідей, які сприяють вибудовуванню позитивної ментальності у сучасній Україні».

Віктор Покиданець, «ШАМАН», полотно, гуаш, акрил, олія, 180 х 130 см., 2018

Мультимедійний проект було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються  українські та закордонні митці для участі в найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції. Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні 2018 р. проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp, у лютому 2019 р. проект побачили в Хмельницькому обласному художньому музеї. За підсумками проекту виданий однойменний каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок. 

Артем Волокiтiн, Тетяна Малiновська, «ПIСЛЯОБРАЗ 8», полотно, олія, 100 × 160 см.,2018

На виставці мистецьких творів резиденції BIRUCHIY на Kyiv Art Fair 2019, відвідувачі зможуть побачити живопис, графіку, фото, офорт, відео-арт та інтерактивні полотна. 

Також, 24 травня о 16:00 в межах Kyiv Art Fair 2019, відбудеться лекція кураторки проекту Наталії Філоненко, присвячена впливу Нової Ери (New Age) - найбільш впливового релігійно-філософського руху ХХ століття - на сучасне світове мистецтво. Неошаманізм, як інструментарій New Age, об'єднує все, що пов'язано з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, це різноманітні нетрадиційні психотехніки, спрямовані найчастіше на нашу підсвідомість. 
 

Аліна Якубенко, «ПРИВИД ПОЛОТНА», полотно, акрил , 150 x 200 см., 2018

Починаючи з 60-х років, коли ідеї буддизму, індуїзму та New Age поширилися в Західній культурі, художники почали створювати власні ритуали та практики, входити в образи шаманів чи богів. Вони намагалися зробити мистецтво медитативним та створювали свої роботи як місця для духовної трансформації: (Джозеф Бойс (Joseph Beuys, Germany), Джеремі Шоу (Jeremy Shaw, Canada), Нам Джун Пайк (Nam June Paik, Korea), Марина Абрамович (Marina_Abramović, Yugoslavia), Марк Рoткo (Mark Rothko, US), Анжеліна Ферле (Angelina Pwerle, Australia), Джеймс Тюррель (James Turrell, US), Угo Рoндінoне (Ugo Rondinone, Switzerland), Oлафур Еліасcoн (Olafur Eliasson, Icelandic-Danish), Такаші Муракамі (Тakashi Мurakami, Japan), Йоханес Пауль Райтер (Johannes Paul Raether (German), Ліна Ірис Віктор (Lina Iris Viktor, British-Liberian).

Каталог «НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ. BIRUCHIY 018»​

 

Місце проведення:

Комплекс «Торонто – Київ», Київ, вул. Велика Васильківська, 100, 1 поверх

Розклад роботи: 23 травня з 18:00, 24-26 травня з 10:00 до 20:00

 

Учасники проекту

МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА BIRUCHIY – це наймасштабніша арт-резиденція України, заснована в 2006р., є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту, поєднуючи функції художньої лабораторії, платформи для дискусій та майданчику для колективної творчості; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 14 років існування в резиденції взяли участь понад 200 авторів і 11 арт-груп з 14 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, та ін. 

 

комментарии
ТОП Новость
17/04

Національний музей українського народного декоративного мистецтва повідомляє про перевидання альбому «Авангард і модерн в українському народному мистецтві 1910–1930 років» (Національний ...

17/04

Національний музей українського народного декоративного мистецтва запрошує відвідати онлайн-виставку «Авангард і модерн у народному мистецтві 1910-1930-х років». Виставка знайомить ...

Календарь
23/04

Art People.Space запрошує на новий формат мистецьких вечорів у Гостерiя Хата Подопригора. Арт-вечір з інтелектуальним характером, насолода мистецтвом та відпочинок у моменті!  На вас очікує ...

25/04

Ввечері 25 квітня, на Європейській площі, з 20:00 до 22:00 години, відбудеться видовищний світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай» (фасад Національного центру «Український ...

25/04

Мистецький проєкт про Чорнобильське Полісся: Онлайн-виставка «Темний Рай» Унікальний світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай»   25 квітня о ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **