Наверх
Меню
Меню
Событие
30/05
Ретроспективна виставка швейцарського художника-сюрреаліста ГАНСА РУДОЛЬФА ҐІҐЕРА
fb3.jpg
fb3.jpg

Ретроспективна виставка швейцарського художника-сюрреаліста ГАНСА РУДОЛЬФА ҐІҐЕРА

HR GIGER | Г.Р. ҐІҐЕР 

АЛІЄНація. Ретроспективна виставка

30 травня у Довженко-Центрі за підтримки Посольства Швейцарії та в рамках КМКФ “Молодість” відкриється перша в Україні ретроспективна виставка лауреата премії Оскар за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника-сюрреаліста ГАНСА РУДОЛЬФА ҐІҐЕРА (1940-2014).  

Г.Р. ҐІҐЕР, enfant terrible світового мистецтва, «батько біопанку», є автором дизайну найбільш впізнаваного образу монстра у світовому кінематографі - Чужого. Рівно 40 років тому, у 1979 р. вийшов на екрани перший однойменний фільм (реж. Рідлі Скотт), що назавжди змінив жанри sci-fi та жахів, потужно вплинув на поп-культуру й дизайн у кіно, комікси та комп’ютерні ігри, здобувши мільйони фанатів у всьому світі.

32 графічні твори та 7 скульптур 1960-2000-х рр., як знакові, так і раритетні, такі, що відображають пошуки митця на різних етапах його творчого шляху, з 30 травня до 30 червня можна буде побачити на виставці у холі Довженко-Центру. В експозиції будуть представлені “Біомеханоїди” 1960-х, “Трип-Тихон” 1970-го, біомеханічні пейзажі 1970-х, енциклопедичний автопортрет 1976-го, ранній концепт-арт для нереалізованого фільму Алехандро Ходоровського “Дюна” та для фільму “Чужий”. Серед найбільш вражаючих робіт - двометрова скульптура “Чужого”. Твори надано Museum HR Giger (Грюєр, Швейцарія), заснованим самим художником у 1998 р.

Більше про митця та його творчість відвідувачі виставки дізнаються за документального фільму «Темна Зірка: Світ Г.Р. Ґіґера» (Dark Star: H. R. Gigers Welt, 2014, реж. Белінда Саллін)  та з кінолекторію Довженко-Центру, що покаже фільми 1960-1980-х років, знятих за життя митця та його безпосередньої участі.  

 

Куратори: Марко Вітціґ (Швейцарія), Кароль Глаузер Піду (Швейцарія), Мирослава Хартмонд (Україна). 

 

В рамках виставки Довженко-Центр запланував паралельну програму*, перші події з якої відбудуться вже 30 травня: 

 

  • 18:00 - спеціальний музичний перформанс Українського Імпровізаційного Оркестру під керівництвом Дмитра Радзецького, натхненний Г.Р. Ґіґером.
  • 19:00 в рамках виставки Г.Р. Ґіґера відбудеться зустріч-дискусія з кураторами**.

*Програму заходів буде додатково оголошено згодом. 

** Вхід на заходи паралельної програми - за квитками на виставку. 

 

Організатори: Довженко-Центр, Посольство Швейцарії в Україні, КМКФ “Молодість”, Museum HR Giger  (Грюєр, Швейцарія).

Партнери:  Швейцарська культурна фундація Pro Helvetia, Presence Switzerland.

 

Проект є складовою міжнародної програми відзначення 40 років прем’єри фільму «Чужий», ініційованої Посольством Швейцарії в Україні, до якої увійшли: 

  • 27.05 - показ відреставрованої оригінальної версії фільму «Чужий» (1979) в рамках КМКФ «Молодість», Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.
  • 30.05 - 30.06 Ретроспективна виставка Г.Р. Ґіґера «АЛІЄНація», Довженко-Центр, вул. Васильківська 1, м.Голосіївська. 
  • 30.05 - 12.06 Виставка «Camera Obscura. Ґіґер та фотографія. 1950-1960-ті». Галерея Triptych: Global Arts Workshop, Андріївський узвіз, 34. Щодня, 11.00 - 19.00, вхід вільний.
  • 02.06 концерт швейцарського рок-гурту The Young Gods, Monteray Club, вул. Прорізна, 8. 

 

Гійом Шойрер, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні: “Неординарний і пограничний, унікальний і тривожний світ швейцарського художника Г.Гігера веде нас далеко від казкової ідилії «Хайді» і зелених пасовищ чистої і впорядкованої Швейцарії. Тим не менш, він повністю є частиною швейцарського культурного ландшафту. Завдяки роботі Г.Гігера і цієї виставки ми представляємо інший аспект Швейцарії, ймовірно, менш традиційний, але так само важливий для її ідентичності та її впливу - альтернативної, інноваційної та візіонерської Швейцарії”. 

 

Андрій Халпахчі, Генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”: "Ми не могли не зацікавитися можливістю влаштувати ретроспективу творів Ганса Руді Ґіґера – неординарного митця, що прославився на весь світ, створивши «Чужого». Цей кінематографічний шедевр був абсолютно незвичним у свій час: він чітко й чутливо відобразив соціальну, класову й гендерну проблематику, політичні настрої епохи, і продемонстрував новаторство в різних вимірах, вплинувши на майбутнє жанрове кіно – наукову фантастику й жахи. Його винятковість була б неможливою без зібраної команди митців і візіонерів, серед яких важливу роль відіграв Ґіґер. Тож ми раді долучитися до виставки, яка дозволяє зануритись у його власний світ – міфологічний, містичний, моторошний, сексуальний. Унікальний."

 

Іван Козленко, генеральний директор Довженко-Центру: “Проектом про Г.Р Ґіґера ми розпочинаємо регулярну виставкову практику у Довженко-Центрі –  це новий вимір нашої роботи, який невдовзі розвинеться в просторі Музею кіно. Восени він відкриється масштабним проектом «ВУФКУ: Lost&Found. Українська кінореволюція 1920-х». Тим часом нам надзвичайно приємно разом із партнерами втілити міжнародну музейну виставку. АЛІЄНація” –  міждисциплінарний проект, що демонструє багатовимірність легендарного митця, який суттєво вплинув на кінематограф другої половини ХХ ст. Ґіґер зажив світової слави завдяки «Чужому», що став прикладом успішного симбіозу сучасного мистецтва та кіноіндустрії. Однак його творчі інтенції є значно ширшими, в чому глядачі зможуть переконатися в експозиції проекту та на подіях паралельної програми виставки.” 

 

ДОВІДКОВО:

ГАНС РУДОЛЬФ ҐІҐЕР (HR GIGER, 1940-2014)

Народився в м. Кур (Швейцарія) в родині аптекаря. Наприкінці 1957-66 рр. навчався в художніх школах Лозанни, Давоса, Цюріха, публікував свої графічні твори в андеграундних журналах, займався прикладним дизайном. Цікавився Фройдом та вів графічний щоденник своїх сновидінь-жахів. У 1966-му зустрів свою музу - акторку Лі Тоблер, чиї риси вгадуються в його численних роботах. Дебютував у кіно в 1968-му, в артхаусній фантастичній стрічці Swissmade 2069, де він знявся й сам, і де вперше з’явився його образ Чужого. ҐІҐЕР працював також з режисером Алехандро Ходоровським і письменником Деном О’Бенноном над проектом фільму «Дюна», що, на жаль, не був втілений (згодом стрічку зняв Девід Лінч). Проте серія малюнків до фільму набула культового статусу та вплинула на багатьох митців. В результаті цього проекту О’Беннон, сценарист фільму «Чужий», залучив ҐІҐЕРА до подальшої співпраці. Цікаво, що перші ескізи 20th Century Fox не прийняла, оскільки студія вважала їх надто ексцентричним, гадала, що аудиторія їх не сприйме.  Втім режисер Рідлі Скотт, вражений книгою ҐІҐЕРА «Некрономікон», знову звернувся до митця і наполіг на його залученні. ҐІҐЕР створив для першого «Чужого» не лише дизайн персонажів, але цілий світ – атмосферні середовища, інтер’єр, екстер’єр, задні плани, декорації, пейзажі. У 1980-му Гігер отримав премію «Оскар” за візуальні ефекти. Згодом митець працював над фільмами жахів «Полтергейст 2» (1986) та «Особина» (1995). Гігер мав також тісний зв’язок з музичною індустрією: є автором стійки мікрофона соліста Korn, електрогітар Ibanez, обкладинок для альбомів Emerson, Lake and Palmer, Деббі Харрі (включені журналом Rolling Stone в 100 найвидатніших обкладинок століття), а також Danzig, Shiver, County Morgue, Celtic Frost, Triptykon та багатьох інших.

 

Довженко-Центр – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. Має власне видавництво. На базі Центру також працює перформативна платформа "Сцена 6", музична лабораторія "Кора", хореографічний майданчик "Ruban Production ITP", книгарня "Довженко. книги.кава.кіно" та кафе "ЕТЕР".

м. Київ, вул. Васильківська, 1

Музей Г.Р. Ґіґера (Museum HR Giger) в м. Грюєр (Швейцарія) містить найбільшу колекцію робіт видатного швейцарського митця, заснований самим митцем у 1998 році. Постійна експозиція відкрита для відвідувачів і включає живопис, скульптуру, меблі і кінематографічний дизайн від початку 1960-х рр. до наших днів. На верхньому поверсі музейного комплексу, середньовічного шато Сен-Жермен, можна побачити приватну колекцію мистецтва Г.Р. Ґіґера.


 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ:

Виставка Г.Р. ҐІҐЕР. АЛІЄНація 

Довженко-Центр

вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська 

 

30  травня - 30 червня 2019

Години роботи: 12:00 - 20:00

Понеділок вихідний 

Вхід за ціною квитка.  

 

 

комментарии
Календарь
11/11

МУХі 2021 Організатор: Щербенко Арт Центр.   Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **