Наверх
Меню
Меню
Событие
31/05
CAMERA OBSCURA | Г.Р. ҐІҐЕР І ФОТОГРАФІЯ: 1950-1960-ті рр.
CameraObscura_Banner_Resized.jpg
CameraObscura_Banner_Resized.jpg

CAMERA OBSCURA | Г.Р. ҐІҐЕР І ФОТОГРАФІЯ: 1950-1960-ті рр.

CAMERA OBSCURA  |    Г.Р. ҐІҐЕР І ФОТОГРАФІЯ: 1950-1960-ті рр.

30.05 12.06.2019

Міжнародна мультидисциплінарна програма відзначення 40 років прем’єри фільму «ЧУЖИЙ»

Паралельна програма виставки «Г.Р. ҐІҐЕР: АЛІЄНація» в Довженко-Центрі

 Галерея Triptych: Global Arts Workshop, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні і Музея Г.Р. Ґіґера (Швейцарія) та в рамках КМКФ «Молодість» представляє виставку унікальних фотографій з особистого архіву відомого митця, що розкриває особисте життя і творчий шлях «батька біопанку» і лауреата премії “Оскар” за найкращі візуальні ефекти Г.Р. Ґіґера. Виставка є частиною Міжнародної програми відзначення 40 років прем’єри фільму «ЧУЖИЙ» та входить до паралельної програми ретроспективної виставки «Г.Р. ҐІҐЕР: АЛІЄНація» в Довженко-Центрі (30.05 - 30.06.2019).

 

 

  • 30.05 - 12.06 з 11.00 до 19.00 виставка триватиме за адресою Triptych: Global Arts Workshop, Андріївський узвіз, 34, м. Київ, вхід вільний. 
  • 31.05 о 19:00 відбудеться презентація виставки за участі Гійома Шойрера, Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарії в Україні, та кураторів виставки «Г.Р. ҐІҐЕР: АЛІЄНація» Марко Вітциґа, Кароль Глаузер Піду та Мирослави Хартмонд.
  • 07.06 о 18:30 проф. Марко Пазі (Амстердамський університет, Королівство Нідерландів) прочитає лекцію «Мистецтво езотеричного посмертя», а Мирослава Хартмонд проведе кураторську екскурсію виставкою.

 

За словами Мирослави Хартмонд, кураторки виставки і директорки галереї: 

«Для мене велика честь долучитись до дослідницької роботи, яку проводить Музей Г.Р. Ґіґера в м. Грюєр, Швейцарія, представляючи на нашому майданчику маловідомий, але надзвичайно цікавий світ раннього періоду творчості знаменитого художника. На світлинах ми бачимо Ганса Руді в підлітковому віці і в юнацтві. Нам відкривається побут і оточення, які впливали на формування молодої особистості. Ми бачимо моторошний простір його «чорної кімнати» у батьківському домі в м. Кур, де митець проводив свої перші творчі експерименти, супроводжуємо його у подорожах до Парижу та Відня, дізнаємося про його захоплення «диявольською» джаз-сценою консервативної Швейцарії. І навіть тут ми впізнаємо контури дивних і жахливих створінь, які невдовзі заселять темну галактику його творчої уяви».

ПРО ХУДОЖНИКА

ГАНС РУДОЛЬФ ҐІҐЕР (HR GIGER, 1940-2014) народився в м. Кур (Швейцарія) в родині аптекаря. Наприкінці 1957-66 рр. навчався в художніх школах Лозанни, Давоса, Цюріха, публікував свої графічні твори в андеграундних журналах, займався прикладним дизайном. Цікавився Фройдом та вів графічний щоденник своїх сновидінь-жахів. У 1966-му зустрів свою музу — акторку Лі Тоблер, чиї риси вгадуються в його численних роботах. Дебютував у кіно в 1968-му, в артхаусній фантастичній стрічці Swissmade 2069, де він знявся й сам, і де вперше з’явився його образ Чужого. ҐІҐЕР працював також з режисером Алехандро Ходоровським і письменником Деном О’Бенноном над проектом фільму «Дюна», що, на жаль, не був втілений (згодом стрічку зняв Девід Лінч). Проте серія малюнків до фільму набула культового статусу та вплинула на багатьох митців. В результаті цього проекту О’Беннон, сценарист фільму «Чужий», залучив ҐІҐЕРА до подальшої співпраці. ҐІҐЕР створив для першого «Чужого» не лише дизайн персонажів, але цілий світ — атмосферні середовища, інтер’єр, екстер’єр, задні плани, декорації, пейзажі. У 1980-му Гігер отримав премію «Оскар” за візуальні ефекти. Згодом митець працював над фільмами жахів «Полтергейст 2» (1986) та «Особина» (1995). ҐІҐЕР мав також тісний зв’язок з музичною індустрією: є автором стійки мікрофона соліста Korn, електрогітар Ibanez, обкладинок для альбомів Emerson, Lake and Palmer, Деббі Харрі (включені журналом Rolling Stone в 100 найвидатніших обкладинок століття), а також Danzig, Shiver, County Morgue, Celtic Frost, Triptykon та багатьох інших.

 

ПРО ГАЛЕРЕЮ

 Triptych: Global Arts Workshop провідна українська галерея сучасного мистецтва, розташована в самому серці Києва. З 1988 року представляє найкращі приклади українського живопису, скульптури і фотографії в одному з історичних будинків Андріївського узвозу, «українського Монмартра». Наша креативна місія — будувати мости між Україною та світом завдяки нашій різноманітній культурній програмі, що включає виставки українських і зарубіжних митців, лекції, конференції, воркшопи, покази фільмів, а також дослідницьку і видавницьку діяльність.

Адреса: Triptych: Global Arts Workshop (Андріївський узвіз, 34, м. Київ, Україна).

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **